‎نجات یک محکوم به اعدام از طناب دار

چهارشنبه ۰۸ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۳۰-IranSOS- هنرمندان و خیرین در یک کمپین با جمع آوری مبلغ مورد نظر و جلب رضایت اولیای دم مقتول، یک محکوم به اعدام را از طناب دار نجات دادند. به گزارش هرانا به نقل از تسنیم، پیش از این در شبکه های اجتماعی کمپینی برای جمع آوری دیه یک مادر محکوم به قصاص اعدام راه اندازی شده بود که سرانجام توانستند با جمع آوری مبلغ مورد نظر و جلب رضایت اولیای دم مقتول، فرد محکوم به اعدام را از طناب دار نجات دهند.

ادامه خواندن “‎نجات یک محکوم به اعدام از طناب دار”

‎تخریب ۲ خانه تاریخی در ابرکوه به بهانه ایجاد تکیه عزاداری

چهارشنبه ۰۸ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۳۰-IranSOS- دو خانه تاریخی در حریم بافت تاریخی شهرستان ابرکوه از توابع “استان یزد” بدون مجوز میراث فرهنگی و به بهانه ساخت پارکینگ برای یک هیات مذهبی تخریب شد.
‎به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، ابرکوه یکی از چهار شهر نمونه گردشگری استان است و به دلیل وجود ۱۱۹ اثر تاریخی و میراث فرهنگی ثبت شده در آثار ملی کشور از اهمیت خاصی در حوزه گردشگری برخوردار است.

ادامه خواندن “‎تخریب ۲ خانه تاریخی در ابرکوه به بهانه ایجاد تکیه عزاداری”

‎تخریب شبانه یک خانه ارزشمند قاجاری توسط شهرداری تهران

‎چهارشنبه ۰۸ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۳۰-IranSOS- یک خانه ارزشمند قاجاری در گذر اعلمی محله عودلاجان به بهانه ایمن نبودن به صورت شبانه با لودر تخریب شد، این در حالی است که تمام این محله به ثبت ملی رسیده است. به گزارش هرانا به نقل از میزان، یک بنا در خیابان ناصر خسرو، کوچه خدابنده لو در گذر اعلمی محله عودلاجان به بهانه ایمن نبودن به صورت شبانه با لودر تخریب شد.

ادامه خواندن “‎تخریب شبانه یک خانه ارزشمند قاجاری توسط شهرداری تهران”

‎اعتراض کارگران فولاد و چدن درود به روز دوازدهم رسید

‎چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۳۰-IranSOS- به دلیل پرداخت نشدن حق بیمه‌های کارگران فولاد و چدن درود، سازمان تامین اجتماعی با درخواست کارفرما برای معرفی شدن این کارگران به صنددوق بیمه بیکاری مخالفت کرد. در دوازدهمین روز از شروع اعتراض صنفی کارگران این واحد صنعتی، به ایلنا گفتند: از قرار معلوم در جلسه ناتمامی که هفته گشذته برای رسیدگی به وضعیت این واحد صنعتی در فرمانداری درورد برگزار شده بود، کارفرما پیشنهاد می‌دهد که کارگران تا زمان روشن شدن وضعیت کارخانه تحت پوشش بیمه بیکاری قرار بگیریند.

ادامه خواندن “‎اعتراض کارگران فولاد و چدن درود به روز دوازدهم رسید”

‎کارگران معدن زمستان یورت از روز شنبه در اعتراض‌ند

چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۳۰-IranSOS- منابع خبری ایلنا در استان گلستان از اعتراض کارگران شاغل در معادن زغال سنگ «زمستان یورت» (معروف به معادن شمال غرب و شرق) از روز دوم مهر ماه خبر می‌دهند. کارگران معترض به ایلنا گفته‌اند: کارگران معدن «زمستان یورت» که از دو واحد شمال غرب و شمال شرق، تشکیل شده‌اند حدود ۷ ماه است که حقوق و مزایا دریافت نکرده‌اند.

ادامه خواندن “‎کارگران معدن زمستان یورت از روز شنبه در اعتراض‌ند”

‎مهدی هاشمی از اوین‫:‬ سالن ۶ را هتل ‎میگویند که از ما بهتران آنجا حضور دارند

چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۳۰-IranSOS- مهدی هاشمی فیس‌بوک خود را به‌روز کرد. او در پست فیس‌بوکی خود از وضعیت زندگی و هم‌بندی‌هایش گفته است. به گزارش ایسنا به نقل از «پارسینه»، مهدی هاشمی در جدیدترین پست فیس‌بوکی خود نوشت: «بعد از تسلیت حادثه شهادت تعداد زیادی از هم‌وطنان در مکه باید بگویم برای خانواده ما که از سال‌ها پیش یعنی قبل از انقلاب زندان اوین را دیده‌اند

ادامه خواندن “‎مهدی هاشمی از اوین‫:‬ سالن ۶ را هتل ‎میگویند که از ما بهتران آنجا حضور دارند”

‎ترسیم خطوط کلی سیاست پناهندگی در آلمان و اروپا

سه شنبه ۰۷ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۹-IranSOS- حنیف حیدرنژاد: بعد از آنکه آلمان هفته گذشته مرزهای خود را بر ورود غیر کنترل شده پناه‌جویان بست، سیاستمداران، رسانه‌ها و جامعه آلمان از فرصت به دست آمده برای بررسی جوانب مختلف پیامدهای ورود پناه‌جویان و اینکه چگونه می‌توان این موضوع را تحت کنترل درآورد، استفاده کردند.

ادامه خواندن “‎ترسیم خطوط کلی سیاست پناهندگی در آلمان و اروپا”

‎دو معلم زندانی به قید وثیقه آزاد شدند

‎‎سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۹-IranSOS- مهدی بهلولی و محمدرضا نیک نژاد دو تن از معلمان زندانی، ساعتی پیش به قید وثیقه آزاد شدند. به گزارش هرانا، مهدی بهلولی و محمدرضا نیک نژاد دو تن از معلمان زندانی، ساعتی پیش به قید وثیقه از بند ۸ عمومی زندان اوین آزاد شدند.

ادامه خواندن “‎دو معلم زندانی به قید وثیقه آزاد شدند”