‎گذشت از قصاص و نجات محکوم به اعدام

پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۰۵-IranSOS- یک زندانی محکوم به قصاص، با پرداخت دیه ۲۹۰ میلیون تومانی و رضایت خانواده مقتول از چوبه دار رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از اعتماد، متهم ۳۴ ساله پرونده از ۲۱ اسفند ۸۸، قاتل شد. او در این روز همراه برادر خود، سوار بر یک دستگاه نیسان در خیابان زمزم تهران می‌راند که ناگهان یک دستگاه پراید با سه سرنشین از خیابان فرعی جلویش پیچید و با او تصادف کرد.

‎بیانیه گزارش گران بدون مرز در مورد بازداشت های اخیر روزنامه نگاران

پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۰۵-IranSOS- گزارش‌گران بدون مرز طی بیانیه ای بازداشت اخیر روزنامه‌نگاران در ایران را محکوم کرد، متن بیانیه را در ادامه بخوانید: در نخستین ساعت روز ١١ آبان ١٣٩۴ در حالی که ماموران شخصی پوش اطلاعات سپاه پاسداران چهار روزنامه‌نگار را بازداشت و به محل نامعلومی منتقل می‌کردند، همزمان ارگان‌های مطبوعاتی سپاه پاسداران تسنیم، فارس‌نیوز و … یک بار دیگر خبر « کشف باند نفوذ آمریکایی در مطبوعات کشور» را منتشر کردند.

‎سن اعتیاد؛ ۱۳ سال در بین دختران به گفته معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده

پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۰۵-IranSOS- شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از رسیدن سن اعتیاد به ۱۳ سال در بین دختران خبر داده است. به گزارش هرانا به نقل از ایرنا، شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت که سن اعتیاد در بین دختران نیز به ۱۳ سال رسیده و الگوی مصرف نیز اکنون به سمت مواد صنعتی و روانگردان تغییر کرده که قابل تامل و جای نگرانی است.

‎دویست حقوقدان آلمانی در سالروز تولد عبدالفتاح سلطانی خواستار آزادی وی شدند

پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۰۵-IranSOS- جمعی ازحقوقدانان آلمانی در سالروز تولد عبدالفتاح سلطانی، با برگزاری مراسمی در سالن اجتماعات کانون وکلای نورنبرگ، آزادی بی‌قید و شرط این وکیل ایرانی از زندان را خواستار شدند. به گزارش هرانا به نقل از کانون مدافعان حقوق بشر، این مراسم، روز دوشنبه، یازدهم آبان ماه به ابتکار جمعی از حقوقدانان عالی‌رتبه شهر نورنبرگ آلمان و گروه حقوقی امنستی و هم‌زمان با سالروز تولد آقای سلطانی برگزار شد.