‎نرگس محمدی: تبعیض علیه زنان در زندان هم ادامه دارد

دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۱۶-IranSOS- نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر با ارسال نامه‌ای سرگشاده به دادستان تهران، با بیان چگونگی اعزام و بستری کردنش در بیمارستان، نسبت به این رفتارها اعتراض کرد. به گزارش هرانا به نقل از کانون مدافعان حقوق بشر، او در نامه خود با اشاره به اینکه مأموران به‌هنگام بستری کردن در بیمارستان و معاینات به او دست‌بند می‌زده‌اند، از دادستان تهران پرسیده است: “نیروهای نظامی- امنیتی با چه مجوزی حق ورود به حریم‌هایی چون حمام، اتاق عمل (که حتی لباس‌های زیر را در می‌آورند) و اتاق‌های معاینه که لباس‌ها (زیر و رو) را در می‌آورند، پیدا می‌کنند.”

ادامه تاخیر در پرداخت مطالبات حقوقی ۸۰ کارگر عرف ایران

دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۱۶-IranSOS- مشکل پرداخت نشدن دستمزد و حق بیمه معوقه نزدیک به ۸۰ کارگر کارخانه عرف ایران هنوز ادامه دارد. منابع خبری در این واحد تولیدی با اعلام این خبر به ایلنا گفتند که کارگران عرف ایران که شمار آنها تا ۸۰  نفر برآورد می‌شود، به غیر از مطالبات مربوط به دو ماه مزد معوقه  بابت شش ماه حق بیمه پرداخت نشده نیز طلبکارند.

‎تمامی کارگران قند فسا به کار خود بازگشتند

دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۱۶-IranSOS- با تامین مقدار محدودی شکر خام به عنوان مواد اولیه برای کارخانه قند فسا، تمامی کارگران فصلی این کارخانه به سر کار بازگشتند. منابع خبری ایلنا در قند فسا از شروع به کار کامل بخش تصفیه  شکر خام این و بازگشت به کار ۱۷۵ کارگر فصلی این کارخانه خبر دادند.

‎تاخیر مزدی کارگران کومه ایران به ۶ ماه رسید

دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۱۶-IranSOS- کارگران کارخانه قابلمه سازی «کومه ایران» درشهر صنعتی البرز استان قزوین طی ۶ ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده‌اند. منابع کارگری ایلنا در این واحد تولید ظروف قابلمه گزارش داده‌اند معوقات حقوقی کارگران مربوط به ماه‌های اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور و مهر است.

‎اخراج تدریجی حدود ۳۸۶کارگر «فولاد ارسباران»

دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۱۶-IranSOS- منابع خبری در شهرستان تاکستان از اخراج تدریجی حدود ۳۸۰ کارگر کارخانه تولید می‌لگرد «فولاد ارسباران» طی یک سال گذشته خبر می‌دهند. به گزارش ایلنا٬ منابع کارگری در این واحد صنعتی می‌گویند: از یک سال پیش تاکنون نزدیک به ۳۸۶کارگر کارخانه «فولاد ارسباران» به دلیل اتمام قراردادهای کار خود تعدیل شده‌اند.

‎بابک زنجانی: اگر موضوع کرسنت یا فروش نفت به هند را باز کنم …

دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۱۶-IranSOS- نهمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به فساد نفتی دقایقی پیش در دادگاه انقلاب برگزار شد. به گزارش (ایسنا)، نهمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به فساد نفتی صبح امروز (دوشنبه) ۲۵ آبان‌ماه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به صورت علنی آغاز شد.

ما همه با هم هستیم!

دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۱۶-IranSOS- فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر و سازمان عضو آن در فرانسه، «جامعه‌ی حقوق بشر و شهروندان» (LDH) امروز بیانیه‌ی مشترکی به‌شرح زیر منتشر کردند. فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر و سازمان عضو آن در فرانسه، «جامعه‌ی حقوق بشر و شهروندان» (LDH)، قاطعانه و با صراحت حمله‌های تروریستی شب ۱۴ـ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس و سان دنی را محکوم می‌کنند.

روحانی در فرانسه: گفت‌وگو درباره‌ی سوریه نباید باعث انحراف از توجه به وضعیت وخیم حقوق بشر درایران شود

دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۱۶-IranSOS- (پاریس)، حقوق بشر در ایران باید در رأسِ گفت‌وگوهای روحانی و اولاند در دیدار روز سه‌شنبه ۱۷ نوامبر آنها قرار گیرد. شمار موارد نقض حقوق بشر از زمان انتخاب رئیس جمهوری کنونی در ایران افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است و گفت‌وگو درباره‌ی سوریه نباید بر این موارد نقض حقوق بشر سایه افکند. فدراسیون و سازمان‌های آن گفتند: «دولت‌های دمکراتیک سال‌هاست که در پناه گفت‌وگوهای هسته‌ای پنهان شده‌اند تا از طرح موضوع حقوق بشر در بحث با ایران پرهیز کنند. حالا سوریه مطرح است.»