‎اعدام پنج زندانی در میناب

چهارشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۲۵-IranSOS- پنج زندانی محکوم به اعدام در زندان میناب اعدام شدند‪.‬ به گزارش هرانا به نقل از فعالین بلوچ، “موسی کدخدایی” فرزند عبدالرحیم ۶۳ ساله، اهل بنت نیکشهر، “شکر الله بلوچی” از روستای توتان بنت، “علی فرامرزی” فرزند شهداد اهل سیریک، بعلاوه یک زندانی کرد و یک تبعه پاکستان، سحرگاه سه شنبه ۳ آذر ماه، تحت عنوان جرائم مواد مخدر اعدام شدند.
‎خانواده این زندانیان روز دوشنبه با آنها ملاقات کردند.

‎اعدام در ملاء عام یک زندانی در سمنان

چهارشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۲۵-IranSOS- صبح امروز یک زندانی در ملاعام، در شهرستان میامی، از توابع “استان سمنان”، اعدام شد. به گزارش هرانا به نقل از تسنیم، متهم”ع.م” حدود ۲۰ ساله به اتهام “تجاوز به عنف” صبح امروز در ملأ عام در میدان عاشورای شهر میامی اعدام شد. رئیس دادگستری شهرستان میامی در حاشیه مراسم اعدام این متهم، گفت: “این مجرم از اهالی روستای منیدر از توابع شهرستان سبزوار و ساکن میامی بوده است”.

‎عفو بین الملل از اعدام قریب الوقوع سالار شادی زادی متهم به قتل در نوجوانی خبرداد

چهارشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۲۵-IranSOS- سازمان عفو بین الملل با انتشار اطلاعیه ای از اعدام قریب الوقوع “سالار شادی زادی” نوجوان متهم به قتل در روز شنبه هفتم آذر ماه خبر داده و خواستار اقدام فوری برای توقف این حکم شده است. به گزارش هرانا به نقل از رادیو فردا، سازمان عفو بین الملل در این اطلاعیه خواستار برگزاری دادگاهی مطابق با اصول و معیارهای مربوط به دادرسی جرایم مربوط به نوجوانان برای سالار شادی زادی شده است.