‎۳۸۰کارگر پیمانی قطار شهری اهواز اخراج شدند/ اعتراض کارگران

شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۰۷-IranSOS- صبح امروز (۱۶ آبان) ۳۸۰ کارگر پیمانی قطار شهری اهواز در اعتراض به اخراج ناگهانی خود در محوطه کارگاه قطار شهری تجمع کردند. منابع خبری ایلنا در پروژه «قطار شهری اهواز» با اعلام این خبر افزودند که اخراج این کارگران روز سه شنبه ۱۲آبان زمانی از سوی کارفرما اتفاق افتاده که یک روز قبل از آن شرکت قطار شهری اهواز از محل مطالبات کارفرما معادل ۶ ماه از معوقات مزدی کارگران را بعد از ۳۲ روز اعتصاب پرداخت کرده بود.

‎شمار کارگران قند فسا از ۴۰۰ نفر به ۱۲۰ کارگر رسید

شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۰۷-IranSOS- مسئول نهاد صنفی کارگران کارخانه قند فسا می‌گوید: در دو سال گذشته وضعیت استخدامی نزدیک به ۳۰۰ نفر از کارگران این واحد تولیدی از کار معین به کار فصلی تغییر کرده است. «علیرضا خراسانی» مسئول شورای اسلامی کار کارخانه قند فسا با اعلام این خبر به ایلنا گفت: از مجموع ۴۰۰ کارگری که درگذشته در این واحد تولیدی کار می‌کردند در حال حاضر تنها ۱۲۰ کارگر فعالیت مستمر دارند.

‎دستگیری تعدادی از مدیران گروه‌های شبکه‌های موبایلی توسط سپاه پاسداران

شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۰۷-IranSOS- سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین تعدادی از مدیران گروه‌های فعال در شبکه های اجتماعی موبایلی را دستگیر کرد. به گزارش فارس به نقل از سایت گرداب،، این افراد که در حوزه ضد امنیت اخلاقی فعالیت می‌کردند، در یک عملیات فنی- اطلاعاتی پیچیده شناسایی و دستگیر شدند.

‎یک زن جوان از اعدام نجات یافت

شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۰۷-IranSOS- عروس جوان که شوهر خود را با چاقو کشته بود، پس از رضایت اولیای دم با حکم قضات کیفری آزاد شد. به گزارش ایسنا به نقل از «جام جم»، شامگاه ۲۲ فروردین سال ۸۸ کارکنان بیمارستانی در شهرستان ورامین، مرگ مشکوک مرد جوانی را به ماموران کلانتری ۱۲ اطلاع دادند.

‎ضرب‌وجرح، توهین و تهدید در صدر اتهامات در ایران

شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۰۷-IranSOS- نماینده معاونت راهبردی قوه قضاییه در کمیته پیشگیری از خشونت از افزایش ۱۷ درصدی ورودی پرونده‌ها به دادگاه‌های کیفری استان در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ خبر داد. به گزارش (ایسنا)، قنبرنژاد با حضور در اولین جلسه کمیته ملی پیشگیری از خشونت که صبح امروز در معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه برگزار شد، اظهار کرد:‌ مهمترین مرجع برای رسیدگی به جرایم خشن دادگاه‌های کیفری یک استان هستند.