‎اخراج ۱۵۰ نفر از کارکنان شهرداری مرودشت

جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۰۹-IranSOS- شهرداری شهر مرودشت واقع در استان فارس حدود ۱۵۰نفر از نیروهای خود را به دلیل تعدیل نیرو اخراج کرد. به گزارش هرانا، سه شنبه گذشته مسئولین شهرداری مرودشت با این توضیح که قادر به پرداخت حقوق کارکنان خود نیستند، دست کم ۱۵۰ تن از نیروهای خود از بخش های مختلف اعم از اداری و موتوری را تحت عنوان تعدیل نیرو اخراج نموند.

ادامه خواندن “‎اخراج ۱۵۰ نفر از کارکنان شهرداری مرودشت”

‎مرگ به دلیل عدم رسیدگی پزشکی؛ روایتی متفاوت از فوت شهروند کنیایی در زندان اوین

جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۰۹-IranSOS- کینس کینگوری زندانی اهل کنیا در زندان اوین که هشت سال بود دوران حبس خود را طی می کرد هفته گذشته فوت کرد، منابع رسمی مرگ او را ناشی از بلعیدن مواد مخدر اعلام کردند در حالی که به روایت شاهدین او بر اثر عدم رسیدگی پزشکی مناسب در زندان فوت کرده است.

ادامه خواندن “‎مرگ به دلیل عدم رسیدگی پزشکی؛ روایتی متفاوت از فوت شهروند کنیایی در زندان اوین”

‎ماجرای آزار و اذیت زنان در کمپ ترک اعتیاد به کجا رسید؟

جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۰۹-IranSOS- معاون کاهش تقاضا ستاد مبارزه با موادمخدر با تکذیب خبر اذیت و آزار زنان مددجو در کمپ ترک اعتیاد شفق گفت که از ابتدای راه‌اندازی مجدد شفق ۵ نفر از مددجویان جان باخته‌اند که علت مرگ آنها در دست بررسی پزشکی قانونی است. به گزارش هرانا به نقل از فارس، پرویز افشار آخرین وضعیت زنان مددجو در کمپ ترک اعتیاد شفق را تشریح کرد.

ادامه خواندن “‎ماجرای آزار و اذیت زنان در کمپ ترک اعتیاد به کجا رسید؟”

‎گفتگو با عبدالکریم لاهیجی: گزارش تازه عفو بین الملل در باره اعدام در سال ۲۰۱۵

جمعه ۲۰ فرودین ۱۳۹۵‫‬-۲۰۱۶-۰۴-۰۸-‫IranSOS‬- رادیو بین‌المللی فرانسه: گفتگو با عبدالکریم لاهیجی، رئیس فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر (FIDH)
٨٩ درصد اعدام های سال ٢٠١٥ میلادی درسه کشورایران، پاکستان و عربستان سعودی صورت گرفته است
‎”عفو بین الملل” گزارش سالانه خود را درمورد مجازات اعدام درجهان منتشرکرد. این سازمان می گوید: درسال گذشته براساس آمار ثبت شده قابل تائید، ١٦٣٤ نفردرجهان اعدام شده اند.ـ بر اساس همین گزارش، شماراعدام ها در سال ٢٠١٥ میلادی نسبت به سال پیش از آن، پنجاه درصد افرایش نشان میدهد.ـ
‎گزارش عفو بین الملل نشان می دهد که ایران و چین همچنان در ردیف های اول کشورهای اعدام کننده قراردارند. درسال گذشته اعدام ها درپ اکستان و عربستان سعودی نیزمنحنی صعودی داشته است.
‎این سازمان می گوید: ٨٩ درصد اعدام های سال ٢٠١٥ میلادی درسه کشورایران، پاکستان و عربستان سعودی صورت گرفته است. درعربستان درسال گذشته شماراعدام ها هفتاد و شش درصد افزایش داشته و به ١٥٠ نفررسیده است.ـ

ادامه خواندن “‎گفتگو با عبدالکریم لاهیجی: گزارش تازه عفو بین الملل در باره اعدام در سال ۲۰۱۵”