‎گذشت از سوزاندن شوهر با اسید

سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۱۹-IranSOS- زن جوان که دو سال و نیم قبل به همراه مادرش از سوی همسرش هدف اسیدپاشی قرار گرفته بود امروز در دادگاه حاضر شد و اعلام گذشت کرد. به گزارش هرانا به نقل از رکنا، این زن که قبلا خواستار قصاص گوش شوهرش بود گفت: “حرف های دو دختر نوجوانم موجب شد تا حاضر به گذشت شوم. قضات دادگاه مرد اسیدپاش را به زندان محکوم کردند”.

ادامه خواندن “‎گذشت از سوزاندن شوهر با اسید”

‎چهار زندانی در زندان ارومیه به دار آویخته شدند

سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۱۹-IranSOS- صبح امروز چهار زندانی با جرائم مربوط به مواد مخدر در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند. به گزارش هرانا، صبح امروز چهار زندانی با نام های «منوچهر رازانی»، «احمد نمی»، «علیرضا ساربانی» و «عبدالحمید مرادی» در زندان ارومیه به دار آویخته شدند. اتهامات تمامی آنها مربوط به مواد مخدر بوده است.

ادامه خواندن “‎چهار زندانی در زندان ارومیه به دار آویخته شدند”

‎بخشش یک زندانی محکوم به اعدام در ارومیه

سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۱۹-IranSOS- رئیس شوراهای حل اختلاف آذربایجان غربی، از رهایی زندانی محکوم به اعدام با عفو و گذشت اولیای دم در ارومیه خبر داد. به گزارش هرانا به نقل از ایرنا، هادی صمدی افزود: “یک نفر از زندانیان قتل عمد محکوم به اعدام محبوس در زندان مرکزی ارومیه، برای جلب رضایت اولیای دم از شورای حل اختلاف تقاضای میانجیگری کرده بود”.

ادامه خواندن “‎بخشش یک زندانی محکوم به اعدام در ارومیه”

‎عضویت ۵ میلیون دانش آموز در نهاد شبه نظامی بسیج

سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۱۹-IranSOS- رئیس سازمان بسیج دانش آموزی کشور از حضور ۵ میلیون نفر دانش آموز کشور در بسیج خبر داد، وی‫ گفت: “در سال تحصیلی جاری تعداد ۶۰۰ هزار نفر از دانش آموزان سراسر کشور در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب و غرب اعزام و با فرهنگ دوران دفاع مقدس آشنا شدند”‬. بر اساس روح کنوانسیون حقوق کودک آموزش نظامی کودکان و بسیج آنان نهی شده است.

ادامه خواندن “‎عضویت ۵ میلیون دانش آموز در نهاد شبه نظامی بسیج”

‎صدور حکم جلب برای ۲ کودک دیگر؛ قانون مجازات اسلامی ایراد دارد

سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۱۹-IranSOS- مدیرعامل ستاد دیه شعبه لرستان گفت که برای پیشگیری از موارد مشابه نیازمند بازنگری در برخی مواد قانون جدید مجازات اسلامی هستیم. به گزارش هرانا به نقل از ایسنا، توکل شاکرمی اظهار کرد: “طی روزهای گذشته یک زوج جوان با مراجعه به ستاد دیه استان از صدور حکم جلب و مراجعه مامور برای زندانی کردن پسر ۵ ساله‌شان خبر دادند”.

ادامه خواندن “‎صدور حکم جلب برای ۲ کودک دیگر؛ قانون مجازات اسلامی ایراد دارد”

‎روایت یک بخشش؛ برادرم با قصاص قاتل زنده نمی‌شد

سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۱۹-IranSOS- مردی ۶۵ساله که پسرش در جریان نزاع با هم‌خانه‌ای خودش به قتل رسیده بود بدون هیچ خواسته‌ای از قصاص قاتل صرف‌نظر کرد و او را بخشید. به گزارش شرق، این مرد که حسن ابراهیم‌پور نام دارد درباره اعلام بخشش گفت: “ما در دادگاه اول حکم قصاص را گرفتیم و بعد هم حکم تأیید شد اما برای رضای خدا رضایت دادیم”.

ادامه خواندن “‎روایت یک بخشش؛ برادرم با قصاص قاتل زنده نمی‌شد”

واقعیت چیست؟‌ فدراسیون حقیقت زشت در پسِ معامله‌ی خودخواهانه‌ی اتحادیه‌ی اروپا ـ ترکیه را فاش می‌کند

دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۱۸-IranSOS- روز ۱۸ آوریل ۲۰۱۵ (۲۹ فروردین ۱۳۹۴)، یک کشتی با ۸۵۰ سرنشینِ مهاجر در ساحل لیبی واژگون شد و فقط ۲۸ تن زنده ماندند. این حادثه اگر مرگبارترین واقعه‌ی کشتی‌شکستگی باشد که نهاد پناه‌جویان سازمان ملل (UNHCR) در دریای مدیترانه ثبت کرده است، فقط یکی از وقایع مشابه در رشته‌ای طولانی از حوادث به شمار می‌رود. اتحادیه‌ی اروپا به جای این که در اساس به نجات جان انسان‌ها توجه کند، ظرفیت اسکان دهی دوباره را افزایش دهد و به دلایل ریشه‌ای خشونتی بپردازد که مردم را از کشورشان فراری می‌دهد، به تقویت مرزهای بیرونی خود به هر قیمت و واگذاری مسأله‌ی مهاجران به کشورهایی پرداخت که قادر نیستند تضمین‌های کافی حقوق بشری ارائه کنند.

ادامه خواندن “واقعیت چیست؟‌ فدراسیون حقیقت زشت در پسِ معامله‌ی خودخواهانه‌ی اتحادیه‌ی اروپا ـ ترکیه را فاش می‌کند”