‎دادگاه نرگس محمدی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد

چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۲۰-IranSOS- جلسه رسیدگی به اتهام‌های نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر صبح روز چهارشنبه، اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ در شبعه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

ادامه خواندن “‎دادگاه نرگس محمدی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد”

‎بیانیه ٢١ تشکل‌ حامی حقوق کودکان در خصوص کشته‌شدن ستایش

چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۲۰-IranSOS- جمعی از مؤسسات و سازمان‌های مردم‌نهاد کشور، با اعلام همدردی با خانواده ستایش، دختر ۶ ساله‌ای که در ورامین به قتل رسید، فعالان حقوق کودکان را به آرام کردن فضای جامعه در جهت جلوگیری از اعدام عامل این جنایت که خود کودک و قربانی شرایط اجتماعی-اقتصادی است دعوت کردند و خواهان رعایت استانداردهای دادرسی ویژه کودکان و نوجوانان شدند.

ادامه خواندن “‎بیانیه ٢١ تشکل‌ حامی حقوق کودکان در خصوص کشته‌شدن ستایش”

‎اعدام دو دو جوان در زندان مرکزی مشهد

سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۱۹-IranSOS- دو جوان که یکی از آنها با انگیزه سرقت و دیگری به خاطر سوء ظن، مرتکب قتل شده بودند، سپیده دم یکشنبه گذشته در زندان مرکزی مشهد به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا به نقل از خراسان، سال ۱۳۸۸ جسد مرد دامداری در یکی از روستاهای اطراف تربت حیدریه کشف شد که با ضربات چاقو به قتل رسیده بود.

ادامه خواندن “‎اعدام دو دو جوان در زندان مرکزی مشهد”

‎بازداشت صبری حسن‌پور

‎چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۲۰-IranSOS- صبری حسن‌پور سخنگوی تشکل  کنگره ملی ایرانیان برای نجات ایران و مجری شبکه  سیمای رهایی (فعال در هلند) که جهت دیدار با خانواده خود به ایران عزیمت کرده بود، دستگیر شد. به گزارش ایسنا، یک منبع آگاه با اعلام این خبر به «جهان نیوز» گفته است:

ادامه خواندن “‎بازداشت صبری حسن‌پور”

‎دست‌های پشت‌ پرده انتقال ضراب به آمریکا

چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۲۰-IranSOS- پرونده فساد نفتی پر از مثلث است. مثلث زنجانی، شمس‌زاده و فلاح‌هروی، مثلث ترکیه، تاجیکستان و مالزی؛ اما اکنون عضو کمیته پیگیری پرونده فساد نفتی در مجلس از تیم پشت پرده و حامی مثلث زنجانی، ضراب و مرتضوی سخن می‌گوید. روزنامه «شرق» در ادامه نوشت: امیرعباس سلطانی معتقد است روابط بین زنجانی، ضراب و مرتضوی را یک سیستم پشت پرده مدیریت می‌کند. او می‌گوید ضراب را هم همین باند از ترکیه به آمریکا منتقل کردند تا جای او در امان باشد.

ادامه خواندن “‎دست‌های پشت‌ پرده انتقال ضراب به آمریکا”

‎۵ نکته جرم‌شناسانه درباره آزار جنسی کودکان

چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۲۰-IranSOS- یک جرم‌شناس و استاد دانشگاه به تبیین نکاتی پیشگیرانه درباره آزار جنسی کودکان پرداخت. به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا محمدنسل در روزنامه «ایران» نوشت: یکی از تهدیدات ناظر بر کودکان، آزاردیدگی جنسی است که گاه‌ و بیگاه در جوامع گوناگون مواردی از آن دیده می‌شود. این وقایع در برخی موارد پنهان باقی می‌ماند و حتی کار به طرح شکایت نیز کشیده نمی‌شود اما در مواردی هم به دلایل مختلف علنی و بعضا هم رسانه‌ای می‌شود.

ادامه خواندن “‎۵ نکته جرم‌شناسانه درباره آزار جنسی کودکان”