‎کارگران پروژه بیمارستانی سلامت برکت سه ماه مزد طلبکارند

سه شنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۲۵-IranSOS- کارگرانی که در منطقه چیتگر تهران در پروژه ساخت بیمارستان سلامت برکت شاغل هستند می گویند که مجری این پروژه هنوز بابت سه ماه دستمزد به آنها بدهکار است. این کارگران که تعداد آنها نزدیک به ۱۵۰ نفر است در تماس‌هایی که در روزهای گذشته با بخش کارگری ایلنا داشتند با اعلام این خبر افزودند: که از قبل شروع سال ۹۳ از طریق شرکت «تابان شهر» در پروژه ساخت این واحد بیمارستانی شاغل بوده‌اند.

ادامه خواندن “‎کارگران پروژه بیمارستانی سلامت برکت سه ماه مزد طلبکارند”

‎تجمع دوباره کارگران مجتمع کشت و صنعت مهابآد

سه شنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۲۵-IranSOS- نزدیک به ۱۰۰ نفر از کارگران مجتمع کشت و صنعت مهاباد روز گذشته در اعتراض به ادامه بی‌پاسخ ماندن خواسته‌های صنفی خود در محوطه فرمانداری شهرستان مهاباد تجمع کردند. فعالان صنفی کارگری شهرستان مهاباد با اعلام این خبر به ایلنا یادآور شدند:  ۲۰۰ کارگر که در واحدهای تولیدی زیر مجموعه‌ این مجتمع مشغول کارند از بابت پرداخت نشدن معوقات مزدی و احتمال تمدید نشدن قراردادهای کار خود همچنان نگرانند.

ادامه خواندن “‎تجمع دوباره کارگران مجتمع کشت و صنعت مهابآد”

‎درخواست آزادی بی‌قید و شرط بهاره هدایت و نرگس محمدی

سه شنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۲۵-IranSOS- جمعی از کنشگران مدنی، سیاسی و فعالان حقوق زنان با صدور بیانیه‌ای خواهان آزادی بی‌قیدوشرط بهاره هدایت و نرگس محمدی دو تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین شدند. به گزارش هرانا به نقل از رادیو زمانه، در این بیانیه که به امضا بیش از ۵۰۰ نفر رسیده، در ابتدا با اشاره به تلاش‌های دامنه‌دار کنشگران حقوق زنان در بیش از سه دهه گذشته در جهت کسب حقوق برابر به بیان مشکلاتی که در این عرصه با آن روبرو شده‌اند، پرداخته‌ شده است.

ادامه خواندن “‎درخواست آزادی بی‌قید و شرط بهاره هدایت و نرگس محمدی”

‎تعیین زمان و شعبه رسیدگی به پرونده سهیل عربی پس از نقض حکم اعدام

سه شنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۲۵-IranSOS- پرونده سهیل عربی پس از نقض حکم در دیوان عالی کشور برای رسیدگی در تاریخ دهم شهریورماه به شعبه هم عرض ارسال شد. به گزارش هرانا، امیرسالار داودی وکیل سهیل عربی با اعلام این مطلب نوشت: “در پی نقض حکم سهیل عربی در شعبه ۳۴ دیوان عالی کشور با تصدی گری جناب قاضی اسلامی, پرونده به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک ارجاع و اخطار حضور به دفتر ابلاغ گردید و دهم شهریور ماه سال جاری جهت رسیدگی شعبه مرجوع الیه (شعبه هم عرض ۷۶ کیفری استان سابق) تعیین گردیده است.”

ادامه خواندن “‎تعیین زمان و شعبه رسیدگی به پرونده سهیل عربی پس از نقض حکم اعدام”

‎اعدام قریب الوقوع یک زندانی سیاسی؛ بهروز آلخانی به انفرادی منتقل شد

سه شنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۲۵-IranSOS- بهروز آلخانی زندانی سیاسی محکوم به اعدام جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی زندان ارومیه منتقل شد. بنا بر اطلاع منابع هرانا، بهروز آلخانی پیش از ظهر امروز سه شنبه سوم شهریور ماه جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی زندان ارومیه منتقل شد و خانواده وی نیز جهت انجام آخرین ملاقات فرا خوانده شدند.

ادامه خواندن “‎اعدام قریب الوقوع یک زندانی سیاسی؛ بهروز آلخانی به انفرادی منتقل شد”

‎خانواده خلیلی از قصاص متهم به قتل فرزندشان گذشتند

سه شنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۲۵-IranSOS- خانواده “علی خلیلی” که طلبه ناهی از منکر معرفی شده است، از قصاص متهم به قتل فرزندشان گذشتند. به گزارش هرانا به نقل از تسنیم، پدر و مادر علی خلیلی به‌عنوان اولیای دم فرزندشان از اجرای حکم متهم به قتل خلیلی که با حکم شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان و تأیید دیوان‌عالی کشور به قصاص محکوم شده است، گذشت کردند.

ادامه خواندن “‎خانواده خلیلی از قصاص متهم به قتل فرزندشان گذشتند”

‎جنتی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شد

سه شنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۲۵-IranSOS- رئیس کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر گفت که جنتی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شد. به گزارش هرانا به نقل از آنا، مرتضی آقاتهرانی در نشست خبری در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به روند بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر که از سال ۸۲ در آمد و شد میان دولت و مجلس بوده است، اظهار کرد: “پس از ابلاغ آقای لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، اکنون مقدمات اجرایی شدن آن فراهم است البته وزیر کشور نیز اعلام کرده که این مسئله ابلاغ شده است”.

ادامه خواندن “‎جنتی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شد”

‎بازداشت جمعی از شاگردان محمدعلی طاهری در قم؛ اسامی ۱۲ تن مشخص شد

‎‎سه شنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۲۵-IranSOS- جمعی از پیروان “عرفان حلقه” که از ۹ روز پیش در اعتراض به صدور حکم اعدام محمدعلی طاهری در حرم “حضرت معصومه” در قم تحصن کرده بودند، روز گذشته بازداشت شدند که هویت ۱۲ تن تا کنون مشخص شده است. به گزارش هرانا، عصر روز دوشنبه دوم خرداد، جمعی از متحصنین که حرم را به مقصد منزل “مکارم شیرازی” از مراجع تقلید، ترک کرده بودند، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند، همزمان جمعی از پیروان “عرفان حلقه” نیز در مسیر پیوستن به تحصن بازداشت شدند.

ادامه خواندن “‎بازداشت جمعی از شاگردان محمدعلی طاهری در قم؛ اسامی ۱۲ تن مشخص شد”

‎احضار و تهدید رئیس تشکیلات جبهه ملی؛ برگزاری هرگونه جلسه ممنوع است

سه شنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۲۴-IranSOS- حسین موسویان، رئیس تشکیلات جبهه ملی ایران، توسط وزارت اطلاعات احضار و حدود سه ساعت مورد توقیف و بازجویی قرار گرفت. در این بازجویی ها به این فعال سیاسی اعلام شده است که جبهه ملی ایران اجازه هیچ گونه فعالیت و برگزاری جلسه را ندارد. به گزارش هرانا، روز دوشنبه دوم شهریور ماه، حسین موسویان رئیس تشکیلات جبهه ملی ایران پس از برگزاری جلسه هیئت رهبری و هیئت اجرائیه این جبهه در منزل ادیب برومند، رئیس شورای جبهه ملی توسط وزارت اطلاعات احضار و به مدت سه ساعت مورد توقیف و بازجویی قرار گرفت.

ادامه خواندن “‎احضار و تهدید رئیس تشکیلات جبهه ملی؛ برگزاری هرگونه جلسه ممنوع است”