‎اینجا خشونت و آلودگی بیداد می‌کند؛ گزارشى درباره زندان تهران بزرگ

دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۱۰-IranSOS- زندان تهران بزرگ، جایی است که در آن نه نشانی از حقوق بشر است و نه از انسانیت و دین و اخلاق، هرچند در ابتدا نمایی شیک و زیبا و مدرن از خود به نمایش بگذارد. به گزارش هرانا به نقل از کلمه، گزارش تکان دهنده ای که در ادامه می خوانید، جزئیاتی از شرایط فاجعه بار این زندان را که قرار است هزاران زندانی دیگر به آنجا منتقل شوند، برای اولین بار به نمایش می گذارد، جزئیاتی که احتمالا مسئولان دولتی بازدیدکننده نیز از آنها بی خبر نگه داشته می شوند تا بگویند: “وضع آموزش قرآن و مفاهیم قرآنی، نظافت و پاکیزگی، فضا و محیط استراحت و هواخوری بسیار مطلوب و قابل تقدیر بود”.

ادامه خواندن “‎اینجا خشونت و آلودگی بیداد می‌کند؛ گزارشى درباره زندان تهران بزرگ”

‎مخالفت پزشکی قانونی از اجرای حکم قصاص چشم

‎‎دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۱۰-IranSOS- قصاص چشم یک اسیدپاش که همکارش را در اداره‌شان هدف کینه قرار داده بود با نظریه پزشکی قانونی امکانپذیر شناخته نشد. به گزارش هرانا به نقل از روزنامه ایران، قضات دیوانعالی کشور نیز حکم قصاص عضو را نپذیرفتند و مرد اسیدپاش بار دیگر باید محاکمه شود. محسن مرتضوی روز ۱۹ فروردین ماه سال ۹۱ وقتی وارد محل کارش شد از سوی آبدارچی اداره هدف اسیدپاشی قرار گرفت.

ادامه خواندن “‎مخالفت پزشکی قانونی از اجرای حکم قصاص چشم”

‎بخشش یک اعدامی در خراسان شمالی

‎‎دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۱۰-IranSOS- زندانی محکوم به اعدام اهل شهرستان اسفراین از توابع “خراسان شمالی” که سال ۹۱ پسرعموی خود را به قتل رسانده بود، با رضایت اولیای دم از چوبه دار نجات یافت.به گزارش  هرانا به نقل از مهر،صبح  دوشنبه اولیای دم مقتول “الف- ش”، ۳۱ ساله و اهل اسفراین با حضور در یکی از دفاتر محضر این شهرستان در جنوب استان خراسان شمالی، رضایت خود را از “الف- ش”، قاتل فرزند خویش اعلام کرده و بدین ترتیب قاتل ۳۱ ساله از چوبه دار نجات یافت.

ادامه خواندن “‎بخشش یک اعدامی در خراسان شمالی”

‎با اعمال ماده ۹۱ قانون جدید مجازات اسلامی؛ بخشش یک نوجوان ۱۷ ساله از اعدام

دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۱۰-IranSOS- در صورت اجرای اعمال ماده ۹۱ قانون جدید مجازات اسلامی فردی که در کمتر از سن ۱۸ سالگی مرتکب قتل شده بود، از چوبه دار نجات پیدا خواهد کرد. به گزارش هرانا به نقل از روزنامه فرهیختگان، پسر نوجوان که ۱۷ روز بعد از درگیری با پسر مربی فوتبال٬ در نتیجه کینه جویی او را به قتل رسانده بود٬ دیروز پای میز محاکمه ایستاد.

ادامه خواندن “‎با اعمال ماده ۹۱ قانون جدید مجازات اسلامی؛ بخشش یک نوجوان ۱۷ ساله از اعدام”

زادگاه، پناهگاه، مبارزه مشترک!

دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۱۰-IranSOS- پناهندگان و مهاجرین ازهمان مشکلاتی در رنجند که اغلب مردم بومی با آن سر در گریبانند، هرچند که مشکلات آنها در مقام مقایسه، ابعاد وسیعتری را دربرمی گیرد. البته این امری اتفاقی نیست، چون وضعیت توده کارگران وزحمتکشان هم درسرمایه داری، با وجود تفاوتهای، دراساس بهتر از آنها نیست: امکان کار، داشتن سرپناه تهیه پوشاک و غذا،… و یا برعکس : بیکاری، نداشتن خوابگاه وغیره. منازل بسیار حقیر، گرانی بالا رونده هزینه غذا ولباس…،نگرانی دایمی اکثریت افراد کم درآمد»اقشارپایینی» جامعه است که یک سوم جمعیت زحمتکشان را تشکیل می دهند و درآمد ناخالصی کمتر از ۱۰۰۰ یورو درماه دارند.

ادامه خواندن “زادگاه، پناهگاه، مبارزه مشترک!”

یمن عرصۀ جدیدی در رقابت های ارتجاعی!

 

 

 

دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۱۰-IranSOS- بهزاد مالکی: جنگ و مبارزۀ خونین بین شیعیان زیدی (حوثی ها) و ارتجاع حاکم به رهبری عبد ربه منصورهادی- که پس از حوادث موسوم به بهار عربی و سقوط علی عبدالله صالح با حمایت آمریکا و عربستان سعودی روی کار آمد- و دخالت سیاسی و نظامی قدرت های منطقه ای بویژه عربستان سعودی، نفوذ ایران و حمایت های قدرت های جهانی، چون آمریکا و روسیه از نیروهای درگیر در یمن-  که از اهمیتی سوق الجیشی برخوردار است – این کشور را به کانون جدیدی از بحران و تنش تبدیل کرده است که در آن، چون سوریه و عراق، ارتجاع اسلامی از نوع شیعی و سنی، زمین مناسب دیگری برای رشد و گسترش یافته اند.

ادامه خواندن “یمن عرصۀ جدیدی در رقابت های ارتجاعی!”

دستگیری ایلیا «میم» برای پنجمین مرتبه

دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۱۰-IranSOS- استاد ایلیا میم (پیمان فتاحی) برای پنجمین بار جمعه مورخه ۹۴/۵/۱۶ در حدود ساعت ۱۱:۳۰ شب در استان البرز (در مهرشهر) به همراه دو تن از شاگردان به نام های مرتضی رسولیان و رضا الماسیان دستگیر شد. این دستگیری با یورش مسلحانه مأموران دایره ادیان و مذاهب اطلاعات (اداره ادیان وزارت اطلاعات) و تهدید مکرر ایشان به تیراندازی صورت گرفت. شنبه صبح، استاد ایلیا زنجیر شده (دستبند و پابند) در محل ورودی دادگاه انقلاب البرز رؤیت و فیلم کوتاهی از این صحنه ها توسط یکی از شاگردان تهیه شد.

ادامه خواندن “دستگیری ایلیا «میم» برای پنجمین مرتبه”