‎ناهید گرجی؛ آزادی به قید وثیقه با ادامه بیماری

یکشنبه ۱۲ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۰۴-IranSOS- ناهید گرجی، در آستانه سالگرد بازداشت خود به دلیل شدت گرفتن بیماری افسردگی و وضعیت روحی نامناسب به قید وثیقه از زندان آزاد شده است. به گزارش هرانا، ناهید گرجی، در آستانه سالگرد بازداشت خود به دلیل شدت گرفتن بیماری افسردگی حاد و وضعیت روحی نامناسب و همچنین سابقه بستری شدن در بیمارستان مرتبط با مشکلات روحی به قید وثیقه از زندان آزاد شده تا بقیه درمان خود را در بیرون از زندان پیگیری نماید.

‎اعدام یک زندانی در شیراز

‎‎یکشنبه ۱۲ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۰۴-IranSOS- یک زندانی امروز در زندان عادل آباد شیراز به دار آویخته شد. به گزارش هرانا، حکم اعدام عزیز مکتبی به اتهام “قتل”، امروز یکشنبه دوازدهم مهرماه در محوطه زندان عادل آباد شیراز اجرا شد.

‎بخشش دو محکوم به اعدام در زندان همدان

یکشنبه ۱۲ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۰۴-IranSOS- دو زندانی متهم به “قتل” با رضایت اولیاء دم، از چوبه دار رهایی یافتند. به گزارش هرانا به نقل از ایرنا، مدیرکل زندان های همدان گفت: “با سعی و تلاش مسئولان زندان همدان و واحد مددکاری و در راستای ایجاد صلح و سازش از شاکی مددجو ‘خ س’ رضایت اولیای دم اخذ شده و از مجازات قصاص نفس صرف نظر شد”.

‎اطلاعیه کانون صنفی معلمان ایران در خصوص اعتصاب غذای خشک محمود بهشتی لنگرودی

یکشنبه ۱۲ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۰۴-IranSOS- کانون صنفی معلمان ایران (تهران)، ضمن اعتراض به بازداشت و حکم صادره محمود بهشتی لنگرودی، از اعتصاب غذای خشک این معلم زندانی خبر داده، و خواستار رسیدگی پزشکی، اعاده دادرسی و آزادی او شدند. متن کامل بیانیه را در ادامه مشاهده نمائید:

‎بخشش یک محکوم به اعدام در آذربایجان شرقی

‎یکشنبه ۱۲ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۰۴-IranSOS- یک زندانی متهم به “قتل”، با رضایت خانواده اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از اداره کل زندانهای استان آذربایجان شرقی، این زندانی که به اتهام قتل، از سال ۹۱ در زندان محبوس شده با پیگیری های مدیر زندان و اکیپ اخذ رضایت و هیات صلح و سازش مددکاران زندان مرکزی تبریز از مجازات قصاص رهایی یافت و به آغوش خانواده بازگشت.

‎دیپلمات سابق ایرانی: ۶ افسر سپاه عامل حادثه منا بودند

یکشنبه ۱۲ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۰۴-IranSOS- در حالی که تهدیدهای ایران از زبان مسئولان سیاسی و نظامی‌اش علیه پادشاهی سعودی شدت می‌گیرد، تهدیدهایی که نخستین جرقه‌اش را علی خامنه‌ای رهبر ایران زد، تا مسئولیت حادثه منا را بر گردن سعودی بیندازد، به گزارش العربیه٬ یک دیپلمات سابق ایرانی به نقل از منابع خود فاش کرد که ۶ تن از افسران سپاه پاسداران ایران عامل به وجود آمدن این حادثه بودند. 

«فرزاد فرهنگیان» دیپلمات سابق ایرانی، تهران را به اجرای سناریویی با هدف «کشته شدن بیشترین شمار ممکن از حاجیان و پس از آن برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیز توام با اعمال خشونت‌آمیز» در موسم حج متهم کرد. 
 


‎دومین جلسه دادگاه «بابک زنجانی»

یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۰۴-IranSOS- دومین جلسه رسیدگی به پرونده «بابک زنجانی» در دادگاه انقلاب برگزار شد. به گزارش (ایسنا)، ساعت ۸:۲۰ دقیقه صبح امروز (یکشنبه) ۱۲ مهرماه، بابک زنجانی متهم اصلی پرونده موسوم به نفتی با تدابیر ویژه امنیتی وارد دادگاه انقلاب شد. دومین جلسه رسیدگی به پرونده «بابک زنجانی» مانند جلسه اول به‌صورت علنی و با حضور اهالی رسانه برگزار شد.

‎بیانیه ی تحلیلی: به سوی پساولایت

‎یکشنبه ۱۲ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۰۴-IranSOS- بیانیه ی تحلیلی کمپین هنرمندان و نویسندگان در پساتحریم: «ذخيره های نفتی عراق پس از عربستان در رده دوم جهانی جای دارد، و پس از اشغال آن کشور، توليد نفت در عراق به چند ميليون بشکه در روز افزايش يافته و برنامه ریزی برای تولید دوازده میلیون بشکه ای در دستور کار است. بر پایه ی شماری از پیمان نامه های نفتی، به شرکت های غول آسای خارجی نقشی تعيين کننده و اصلی در اداره بيش از هفتاد درصد از ذخيره های نفتی ثابت شده ی عراق واگذاشته اند، آن هم برای مدت بیست سال و با امکان تمديدپذیری. شرکت هایی چون شل، اکسان موبيل و بريتيش پتروليوم از جمله غول های نفتی شرکت کننده در این پیمان نامه ها هستند.