‎جزئیاتی از چاقوکشی تازه تندروها

دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۳۰-IranSOS- دومین برخورد خودسرها با نشست‌های اصلاح‌طلبان این‌بار به فاصله ۱۰ روز در یاسوج اتفاق افتاد، با دو مضروب و یک مجروح. به گزارش ایسنا، روزنامه شرق با اشاره به جزئیات این حادثه، نوشت: ۱۰ روز پیش بود که در قرچک ورامین، دلواپسان با هدایت نماینده عضو جبهه پایداری این شهر، به سخنران نشست اصلاح‌طلبان یعنی موسوی‌لاری حمله کردند. این‌بار یک نشست دانشگاهی با هجوم دانشجوهای دلواپس لغو شد و سه نفر هم در پی این هجوم مصدوم شدند که یکی از آنها در بیمارستان بستری است.

ادامه خواندن “‎جزئیاتی از چاقوکشی تازه تندروها”

‎انتقاد دادستان تهران نسبت به نبود آمار قطعی از محکومان زندانی

دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۳۰-IranSOS- جلسه‌ شعب اجرای احکام محکومین زندانی روز گذشته به ریاست دادستان عمومی و انقلاب تهران و با حضور سرپرستان نواحی و دادیاران شعبه ویژه اجرای احکام تشکیل شد. به گزارش (ایسنا)، عباس جعفری دولت‌آبادی با اشاره به فعالیت شعب اجرای احکام محکومان زندانی گفت: مطابق گزارش معاون اجرای احکام، برخی از سرپرستان نواحی دادسرا، آمار محکومان زندانی خود را در پایان هر ماه اعلام نمی‌کنند.

ادامه خواندن “‎انتقاد دادستان تهران نسبت به نبود آمار قطعی از محکومان زندانی”

‎موضع ارشاد درباره خوانندگان غیرمجاز، کلنل، رستاخیز و…

دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۳۰-IranSOS- سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: با خوانندگانی که با شبکه‌های ماهواره‌ای و معاند نظام همکاری و ارتباط دارند، برخورد قانونی می‌شود و به خوانندگانی که به‌طور عامدانه و رسمی با این شبکه‌ها همکاری داشته‌اند به‌راحتی مجوز داده نخواهد شد.

ادامه خواندن “‎موضع ارشاد درباره خوانندگان غیرمجاز، کلنل، رستاخیز و…”

‎اعدام پنج زندانی در زندان مرکزی میناب

دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۳۰-IranSOS- پنج زندانی متهم به جرائم “مواد مخدر”در زندان مرکزی میناب از توابع استان هرمزگان، به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا به نقل از دادگستری استان هرمزگان، پنج زندانی متهم به جرائم مواد مخدر با مجموع بیش از ۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع هروئین، با استناد به بند شش از ماده هشت و ماده سی ام قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر در ساعت ۶ بامداد روز سه شنبه سوم آذر ماه ۱۳۹۴ به وسیله طناب دار در زندان مرکزی شهرستان میناب، از توابع استان هرمزگان به دار آویخته شدند.

ادامه خواندن “‎اعدام پنج زندانی در زندان مرکزی میناب”

‎اعدام دو محکوم در زندان زاهدان

دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۳۰-IranSOS- دو محکوم به اعدام، سحرگاه امروز در زندان زاهدان به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا، دو زندانی به نام های “محمد دهقان” و “جواد ثمر”، سحرگاه امروز دوشنبه ۹ آذر ماه، در زندان زاهدان اعدام شدند.

ادامه خواندن “‎اعدام دو محکوم در زندان زاهدان”

‎فراخوان نجات یک کودک بزهکار از اعدام

دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۳۰-IranSOS- خیریه همت در فراخوان جدید خود میخواهد با کمک خیرین، جوانی را که قبل از سن قانونی در یک نزاع دسته جمعی مرتکب قتل شده و اینک در انتظار اعدام است، نجات دهد. متن فراخوان را که در عصر ایران منتشر شده است، عینا در ادامه می خوانید:

ادامه خواندن “‎فراخوان نجات یک کودک بزهکار از اعدام”

‎زانیار و لقمان مرادی؛ تعلیق پرونده و عدم محاکمه در دادگاه کیفری

یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۲۹-IranSOS- بیش از یک سال و نیم از تعلیق و عدم برگزاری دادگاه کیفری زانیار و لقمان مرادی می گذرد و هنوز هم هیچ اقدامی برای برگزاری این دادگاه و تعیین تکلیف این دو زندانی انجام نشده است. به گزارش هرانا، بیش از یک سال و نیم از تعلیق و عدم برگزاری دادگاه کیفری زانیار و لقمان مرادی، دو زندانی محکوم به اعدام زندان رجایی شهر که هفتمین سال بازداشت خود را در زندان سپری می کنند می گذرد و هنوز هیچ اقدامی برای برگزاری این دادگاه و تعیین تکلیف پرونده این دو زندانی از سوی مقامات قضایی انجام نشده است.

ادامه خواندن “‎زانیار و لقمان مرادی؛ تعلیق پرونده و عدم محاکمه در دادگاه کیفری”

‎بخشش و گذشت از قصاص در تهران

یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۲۹-IranSOS- یک زندانی محکوم به قصاص، با رضایت خانواده مقتول از چوبه دار رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از جام جم، رسیدگی به این پرونده از سوم شهریور سال ۸۳ همزمان با مرگ مرد ۳۴ ساله‌ای بر اثر اصابت چاقو در سرآسیاب ملارد آغاز شد. با حضور ماموران در محل مشخص شد مرد جوان به علت اصابت چاقو به قلب و پهلویش به قتل رسیده است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی و شروع تحقیقات، برادر مقتول در بازجویی‌ها با معرفی پسرش به عنوان قاتل گفت: “ساعتی قبل وقتی برادرم به خانه آمد‌ پسرم با چاقو او را مجروح و فرار کرد”.

ادامه خواندن “‎بخشش و گذشت از قصاص در تهران”

باز هم فتنه ای دیگر، این بار “نفوذی ها”

شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۲۸-IranSOS- سیامک بهاری: گرفتاریهای پایان ناپذیر حکومت اسلامی، این بار در شکل فتنه ای جدید بروز کرده است. “نفوذ” اشباحی که از هر روزنی می گذرند و مهمترین کاربدستان رژیم را در خدمت سیاستهای غرب در می آورند. پروژه “دشمن” این بار نفوذ است. بصورت جریانی و ایجاد شبکه های مرموز با استفاده از پول و جاذبه های جنسی افراد موثر در جامعه را اغوا می کنند و بخدمت می گیرند. آنقدر این حکومت سست و ناهمگون است که هر تکان امنیتی کل هرم اش را از بالا تا پایین می لرزاند و راه نفوذ به آن هر دم برای دشمنان فرضی میسر است.

ادامه خواندن “باز هم فتنه ای دیگر، این بار “نفوذی ها””

مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه‌ی محافظت از مدافعان حقوق بشر را تصویب کرد

جمعه ۰۶ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۲۷-IranSOS- (ژنو، نیویورک، پاریس) «برنامه‌ی نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر» (برنامه‌ی مشترک فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر و سازمان جهانی مبارزه با شکنجه) از تصویب قطعنامه‌ی دیروز مجمع عمومی سازمان ملل مربوط به محافظت از مدافعان حقوق بشر در کمیته‌ی سوم تجلیل می‌کند. در شرایطِ سرکوب رو به رشد جامعه‌ی مدنی که مدافعان حقوق بشر در بسیاری از نقاط دنیا زیر فشار فزاینده هستند، این قطعنامه‌بیش از همیشه اهمیت دارد.

ادامه خواندن “مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه‌ی محافظت از مدافعان حقوق بشر را تصویب کرد”