‎بخشش یک محکوم به اعدام

دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۱۹-IranSOS- یک زندانی محکوم به قصاص، با رضایت خانواده مقتول از چوبه دار رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از جوان، مرد محکوم به قصاص که شش سال قبل در یک مراسم عروسی مرتکب قتل شده بود، فرصت دوباره‌ای برای زندگی پیدا کرد.

‎عفو بین الملل: امید علی شناس و ئاسو رستمی را آزاد کنید

یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۱۸-IranSOS- سازمان عفو بین الملل طی بیانیه ای خواستار آزادى فورى و بى قید و شرط دو فعال مدنى زندانى امید على شناس و ئاسو رستمى شد. به گزارش هرانا، سازمان عفو بین الملل، امید على شناس و ئاسو رستمى را زندانى عقیدتى خوانده است که که صرفا به دلیل فعالیت هاى مسالمت آمیز در راستاى آزادى بیان و اندیشه و اجتماعات زندانى شده اند.

‎تنظیم ۳ سند ملی پیشگیری از کودک‌آزاری طی ۱۵ سال اخیر/ هیچ‌یک از اسناد به مرحله اجرا درنیامده‌اند

دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۱۹-IranSOS- همیشه اقدامات ما در حد حرف و نوشته و تنظیم سند باقی می‌ماند چنانکه راهکارهای خوبی در اسناد پیشگیری از کودک‌آزاری پیش‌بینی شده بود که هیچ یک به مرحله عمل در نیامد. فاطمه قاسم‌زاده درباره دلایل ازدیاد کودک‌آزاری در کشور با بیان اینکه در این خصوص آمار جامعی وجود ندارد؛ به خبرنگار ایلنا گفت: دلیل کودک‌آزاری والدین ناآگاهی آنان است زیرا در موارد بسیاری والدین رفتارهایی را مورد تنبیه قرار می‌دهند که در واقع آن رفتار تنها نوعی خطای رشد است.

‎قلعه سحر آمیز پارک ارم با ۸۰ کارگر تعطیل شد

دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۱۹-IranSOS- با تعطیلی مجموعه تفریحی قلعه سحر آمیز واقع در شهر بازی شماره یک پارک ارم تهران ۸۰ کارگر بیکار شدند. منابع خبری ایلنا در مجموعه شهر بازی شماره یک پارک ارم تهران با اعلام این خبر افزودند، قلعه سحر آمیزبه عنوان بزرگ‌ترین شهر بازی سر پوشیده کشور به دلیل مشکلات مالکیتی وحقوقی از اول مهر ماه سال جاری تعطیل شده و ۸۰ کارگر شاغل در آن با میانگین سوابق ۱۰ سال بیکار شدند.

‎درب کارخانه صنایع فلزی به روی کارگران بسته شد

دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۱۹-IranSOS- در سه روز گذشته کارگران کارخانه‌های صنایع فلزی شماره یک و دو در اعتراض به آنچه که بسته شدن درهای ورودی این مجموعه صنعتی عنوان شده است تجمع کردند. منابع ایلنا با اعلام این خبر گفتند: که دست‌کم سیصد کارگر این واحد تولیدی از ابتدای هفته جاری تاکنون در محدوده کارخانه صنایع فلزی شماره ۲ که در محدوده غرب تهران واقع است تجمع می‌کنند.

‎گزارشی درباره وضعیت «زنان خیابانی»

دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ -۲۰۱۵-۱۰-۱۹-IranSOS- دبیر کارگروه آسیب‌های اجتماعی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، با بیان اینکه تن فروشی مسئله جدیدی نیست و ردپای آن را حتی از زمان مادها نیز می‌توانیم در اشکال مختلف دنبال کنیم گفت: اما مسئله‌ای که باید در ایران مورد بررسی قرار گیرد این است که چرا و به چه علت برخی از زنان چنین شغلی را برای خود انتخاب می‌کنند؟.

‎ممنوع‌الکاری ۲۴ چهره شاخص موسیقی

دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۱۹-IranSOS- برخی منابع آگاه، از ممنوع‌الکاری بیش از ۲۴ چهره شاخص موسیقی در کشور خبر داده‌اند. به گزارش ایسنا، سایت اعتماد ملی با انتشار این خبر، در ادامه نوشته است: در نامه‌ای که در اختیار برخی خواننده‌ها قرار گرفته است، همکاری با سایت «رادیو جوان»، پخش کلیپ در شبکه‌های ماهواره‌ای، برخی تخلفات در کنسرت‌های خارج از کشور و … از جمله دلایل ممنوع‌الکاری این خواننده‌ها عنوان شده است.

‎فاضلاب انسانی در آب معدنی دماوند

دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۱۹-IranSOS- ماجرای توقیف و پلمب خط تولید آب معدنی دماوند وارد مرحله جدیدی شد. به گزارش ایسنا به نقل از «عصر ایران»، بعد از غیر بهداشتی اعلام شدن آب معدنی دماوند از سوی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، مدیران کارخانه آب معدنی دماوند در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران با رد هرگونه آلودگی در آب‌های آشامیدنی این شرکت تمامی موارد مطرح‌شده را یک سوءتفاهم نامیدند.