‎بابک زنجانی: من را از زندان و اعدام نترسانید!

شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۰۱-IranSOS- چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به فساد نفتی صبح امروز (شنبه) در دادگاه انقلاب به صورت علنی برگزار شد. به گزارش (ایسنا)، در سه جلسه قبلی دادگاه، نماینده مدعی‌العموم کیفرخواست ۳ متهم پرونده را قرائت کرد و امروز بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده به دفاع از خود پرداخت.

‎شش روز مهلت برای نجات نوجوان بزهکار از تیغ اعدام

شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۰۲-IranSOS- شش روز تا جمع‌آوری مبلغ ۱۱۰میلیون تومان برای نجات جان “س” که برای اتفاقی در ۱۶ سالگی محکوم به اعدام شده، زمان باقی است. “جمعیت امام علی” تلاش می کند با جمع آوری این مبلغ از اجرای حکم قصاص وی جلوگیری کند. به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدای اقتصاد، تنها شش روز زمان برای نجات جان این نوجوان زمان باقی است و وی جهت جلب رضایت خانواده مقتول به ۱۱۰ میلیون تومان پول نیاز دارد.

‎اخراج دانش آموزان مبتلا به ایدز از مدارس

شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۰۲-IranSOS- مدیرعامل موسسه خیریه پیام‌آوران همیاری با تاکید بر اینکه فرد مبتلا به ایدز به حمایت‌های اجتماعی و معنوی نیاز دارد، گفت که این در حالی است که در مواردی شاهد بودیم، کودک مبتلا به ایدز از مدرسه اخراج شده و همچنین مادران مبتلا به این بیماری نیز از کار بیکار می‌شوند.
‎به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، محمدرضا سید قاسمی درباره وضعیت بیماران مبتلا به ایدز گفت:

‎بخشش یک محکوم به اعدام در اراک

شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۱-۰۲-IranSOS- یک زندانی محکوم به قصاص، با رضایت خانواده مقتول از چوبه دار رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از ایرنا، رئیس کل دادگستری استان مرکزی در این نشست با حضور پدر، مادر، برادر و خواهر مقتول “احمدرضا کارچانی”، مسئولان دادگستری، اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی و نیروی انتظامی استان، تعدادی مشاور و نیکوکار و جمعی از خبرنگاران با اشاره به آیه قصاص، مصیبت داغ فرزند را بسیار بزرگ و سخت دانست و گفت: “بشر از روزی که پایش را روی زمین گذاشت نتوانست از اختیاراتش در راستای خواست خدا قدم بردارد و از همان آغاز خلقت بشر جنگ دو برادر یعنی هابیل و قابیل اتفاق افتاد”.