‎مرگ یک پناهجوی جوان افغانی در بازداشت نیروی انتظامی آذربایجان غربی

سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹-۲۰۱۵-۱۰-۰۷-IranSOS- یک جوان اهل کشور افغانستان در منطقه مرزی نزدیک چالدران در استان آذربایجان غربی به دلیل آنچه ضرب و شتم و عدم رسیدگی پس از آن توسط نیروی انتظامی در پاسگاههای مرزی این منطقه خوانده شده در گذشت. خانواده این جان باخته با نگارش نامه ای خواستار آن شدند تا پرونده در محاکم قضایی پیگیری شده و عامل یا عاملین مرگ او به دست قانون سپرده شوند.

‎اعدام یک زندانی در قزوین

سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۰۷-IranSOS- یک زندانی متهم به “قتل”، امروز در قزوین به دار آویخته شد. به گزارش هرانا به نقل از دادگستری استان قزوین، اسماعیل صادقی‌ نیارکی افزود: “طبق اعلام مرجع انتظامی پس از اطلاع از وقوع یک فقره قتل در حوزه قضایی کوهین با مراجعه به محل وقوع قتل، مشاهده می شود جسد مقتول جلوی درب اورژانس داخل اتومبیل می باشد”.

‎کارگران پیمانکاری پالایشگاه ستاره خلیج فارس سه ماه مزد طلبکارند

سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۰۷-IranSOS- کارگرانی که از طریق شرکت پیمانکاری بدربرق در پالایشگاه ستاره خلیج فارس مشغول کارند می‌گویند که نزدیک به ۳ ماه مزد پرداخت نشده طلبکارند. یکی از این کارگر برق‌کار در گفتگو با ایلنا گفت: نزدیک به ۱۵۰ نفر هستیم و از تیرماه امسال تاکنون پرداخت دستمزدهایمان به تاخیر افتاده است.
‎وی بابیان اینکه هفته گذشته او و همکارانش در اعتراض به وضع موجود تجمعی صنفی برپا کرده بودند،گفت: بعد از این تجمع کارفرما قول داد که مطالبات ما در هفته پیشرو پرداخت خواهد شد.

‎اعتراض کارکنان پتروشیمی فارابی به روز دوم کشیده شد

سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۰۷-IranSOS- اعتراض کارکنان پتروشیمی فارابی مستقر در بندر امام، برای رسیدن به خواسته‌های خود، به روز دوم کشیده شد. به گزارش ایلنا، جمعی از کارکنان رسمی و قراردادی پتروشیمی فارابی که جهت پیگیری مطالبات خود از روز گذشته با خودداری از خوردن غذا در کارخانه، اعتراض خود را آغاز کرده بودند، امروز نیز به این اعتراض ادامه دادند.

موفقیتِ قدرت‌های نوپدیدار در تضعیف شورای حقوق بشر

سه شنبه ۱۴ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۰۶-IranSOS- معامله‌های پشت پرده‌ی حامی معافیت از مجازات، بر فرایندهای چندجانبه‌ی شفاف در شورای حقوق بشر غلبه ‌می‌کنند. قطعنامه‌ای پرایراد که چشم بر جنایت‌های ائتلافِ زیر رهبری عربستان سعودی در یمن بسته است، نمونه‌ی آشکاری از این مسأله است. قصور شورا از ادای سهمی‌تعیین کننده در توجه به بحران‌های حقوق بشری، مثل سودان، تأییدی بر پیروی آن از کشورهایی است که از نفوذ خود برای حمایت از متحدان خود و جلوگیری از انجام وظیفه‌ی شورا استفاده ‌می‌کنند.