‎گزارش دبیرکل سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران

شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۱۰-IranSOS- بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، طی گزارشی به هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل آخرین وضعیت حقوق بشر در ایران را تشریح کرد، این گزارش بر اساس قطعنامه ۱۹۰\۶۹ مجمع عمومی تهیه شده است که دبیرکل را موظف به ارائه گزارش به مجمع عمومی در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران می‌کند.

‎اعدام سه متهم جرائم مواد مخدر در زندان مرکزی رشت

شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۱۰-IranSOS- صبح امروز، سه متهم به جرائم “مواد مخدر،” در زندان مرکزی رشت به دار آویخته شد. به گزارش هرانا به نقل از دادگستری استان کل گیلان، متهمین (م.م) فرزند محمد۳۶ ساله و ( ر.ح) فرزند عیسی ۴۹ساله و (ق . ا) فرزند محمد حسین ۳۹ ساله دارای سوابق متعدد کیفری به ترتیب با اتهام فروش پانزده کیلوگرم تریاک و ارسال چهار کیلو هشتصدو شصت گرم هرویین، خرید نود و چهار کیلو و نهصدو سی گرم تریاک، حمل و نگهداری یک کیلو و صدو نود گرم هرویین و دو کیلو و چهارصدو هفتاد گرم شیشه، توسط دادگاه انقلاب اسلامی رشت به اعدام محکوم شده و حکم آن پس از طی تشریفات قانونی و تایید در دادستانی کل کشور و موافقت ریاست قوه قضائیه، صبح امروز در زندان مرکزی شهر رشت به اجرا در آمد‪.‬

‎۴۰۰ هزار دانش‌آموز در مناطق محروم مشکل تغذیه دارند

شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۱۰-IranSOS- مدیرکل امور مناطق کمتر توسعه‌یافته و عشایری آموزش و پرورش گفت:‌ با توجه به مشکلات تغذیه و سرانه دانش‌آموزان در مدارس شبانه‌روزی مناطق محروم و غیربرخوردار، پیشنهاد توزیع سبد کالا در این مدارس از سوی آموزش و پرورش مطرح شده‌ است.

‎سازمان عفو بین الملل؛ تلاش برای لغو مجازات اعدام مرتبط با مواد مخدر

شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۱۰-IranSOS- حنیف حیدرنژاد: اعدام، قتل دولتی و محروم کردن یک انسان از حق زندگی است. بسیاری از حکومت ها از ارائه آمار یا اطلاعات دقیق در این مورد خودداری می کنند. حکومت های سرکوبگر به اعدام به عنوان روشی نه فقط برای مجازات یک “مجرم”، بلکه به عنوان وسیله ای برای ایجاد رعب و وحشت در جامعه برای افزایش کنترل خود نیاز دارند. تا ژانویه سال ۲۰۱۴  ۹۹ کشور در جهان مجازات اعدام را در قوانین خود گنجانده و ۲۲ کشور آن را به اجرا در آورده اند. بخشی از فعالان سیاسی بیشترین حساسیت خود را بر روی اعدام های سیاسی متمرکز می کنند. سازمان عفو بین الملل اما با هر اعدام و به هر دلیلی مخالفت دارد.

‎جزئیات روابط «زنجانی»، «م.ش» و «ضراب»

شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۰-۱۰-IranSOS- «همه تحریم‌ها را دور می‌زنیم». این جمله احمدی‌نژاد در مراسم بهره‌برداری از دو طرح توسعه فولاد مبارکه اصفهان در روز ١٤ آذر ١٣٩١ است که فردای آن در روزنامه ایران به چاپ رسید. به گزارش ایسنا به نقل از «شرق»، هفته گذشته سه جلسه از دادگاه رسیدگی به بزرگ‌ترین پروند فساد اقتصادی در تاریخ کشور، برگزار شد. متهم ردیف اول پرونده مدعی است در دورانی که ایران تحت شدیدترین تحریم‌های بین‌المللی قرار داشته، به کشور خدمت کرده است.