بیانیه مشترک: در آستانه پنجمین سالگرد جنبش سبز، سخنان سردار جعفری، سند رسوایی ولی فقیه و نقش او در کودتای انتخاباتی

دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ‫-۲۰۱۴-۰۶-۰۹ ‫-IranSOS-‬ در آستانه پنجمین سالگرد جنبش سبز،  از سوی هیات سیاسی اجرائی سازمان جمهوری خواهان ایران٬ اتحاد برای پیشبرد سکولار دمکراسی در ایران و اتحاد جمهوریخواهان ایران بیانیه مشترکی منتشر شد‫.‬ در بخشی از این بیانیه امده است :  سخن از مهندسی انتخابات ۸۸ سخن تازه ای نیست و سرباززدن حکومت از پذیرش یک هیات بی طرف برای راست آزمایی نتایج انتخابات و بازشماری آراء و حکم دستگیری برخی از سران اصلاح طلب پیش از اعلام نتایج انتخابات، خود نشانه بارزی از کودتای انتخاباتی بود. اما آن چه افشای سخنان سردار جعفری به این واقعیت تلخ اضافه می کند، اهمیت سیاسی، حقوقی و قضایی اعتراف فرمانده مهم ترین نیروی نظامی کشور به تصمیم یک مجموعه هماهنگ شده زیر نظر رهبر نظام، برای دخالت مستقیم، سازمان یافته و خشن در روند زندگی سیاسی جامعه است. متن این بیانیه :

ادامه خواندن “بیانیه مشترک: در آستانه پنجمین سالگرد جنبش سبز، سخنان سردار جعفری، سند رسوایی ولی فقیه و نقش او در کودتای انتخاباتی”

‎در رجایی شهر کرج یک زندانی اعدام شد و پنج زندانی از اعدام نجات یافتند

‎‎دوشنبه ۱۹خرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۶-۰۹-IranSOS- یک زندانی متهم به قتل در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد و پنج زندانی دیگر به بند عمومی بازگشتند. به گزارش هرانا، روز گذشته شش زندانی متهم به قتل جهت اجرای حکم اعدام به انفرادی های این زندان منتقل شدند تا حکم اعدام بامداد امروز در مورد ایشان اجرا شود.

ادامه خواندن “‎در رجایی شهر کرج یک زندانی اعدام شد و پنج زندانی از اعدام نجات یافتند”

‎یک نوجوان زندانی دیگر در آستانه اعدام

دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ‫-۲۰۱۴-۰۶-۰۹-‬ ‫-IranSOS-‬ با ابلاغ دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، یک نوجوان دیگر که به هنگام ارتکاب جرم زیر سن قانونی بوده است طی ده روز آینده به دار آویخته خواهد شد. به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، بنا بر اعلام مقامات قضایی، طی ده روز آینده حکم اعدام رسول عزیزی، نوجوانی که در سن ۱۵ سالگی و طی یک درگیری با یکی از دوستان خود وی را به قتل رسانده بود در زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) به اجرا در خواهد آمد.

ادامه خواندن “‎یک نوجوان زندانی دیگر در آستانه اعدام”