‎انهدام خط پنج کیلومتری انتقال گازوئیل قاچاق در میناب

‎شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۵- ۳۱ ‫-IranSOS-‬ فرمانده مرزبانی هرمزگان از انهدام خط پنج کیلومتری انتقال گازوئیل قاچاق در شهرستان میناب خبر داد. سرهنگ احمد دادستانی در گفت‌وگو با  (ایسنا)، در این باره گفت: به دنبال اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده به قاچاق سوخت در سطح استان، دریابانان و عوامل انتظامی شهرستان میناب در عملیاتی مشترک از وجود خط لوله‌ای که به واسطه آن اقدام به انتقال سوخت قاچاق از ساحل به دریا می‌شد، باخبر شدند.

ادامه خواندن “‎انهدام خط پنج کیلومتری انتقال گازوئیل قاچاق در میناب”

‎آخرین وضعیت ویروس “کرونا” در کرمان

‎شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ – ۲۰۱۴-۰۵-۳۱ -IranSOS- مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان، گفت: تاکنون شش مورد مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان بستری شدند که پس از انجام نمونه‌گیری و آزمایش‌های لازم، مشخص شد که جواب آزمایش چهار نفر آنها منفی است و آنها مبتلا به بیماری کرونا نیستند و آزمایش‌های دو نفر دیگر نیز ارسال شده است.

ادامه خواندن “‎آخرین وضعیت ویروس “کرونا” در کرمان”

‎مخالفت دادستان با درمان بیماری چشم زینب جلالیان

پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳ ۲۰۱۴-۰۵-۲۹ -IranSOS- زینب جلالیان که از چندی قبل به بیماری چشم حاد مبتلا شده همچنان با مخالفت دادستان برای درمان روبروست. به گزارش هرانا، زینب جلالیان زندانی سیاسی زندان زنان کرمانشاه از نوعی ضایعه در سفیدی جشم (ناخنک) رنج می‌برد، با این وجود دادستان با عمل جراحی وی در مراکز درمانی خارج از زندان مخالفت می‌کند.

ادامه خواندن “‎مخالفت دادستان با درمان بیماری چشم زینب جلالیان”

‎محکومیت ۳۵ درویش گنابادی به مجموع ۸۵ سال حبس تعزیری

چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- ‎ ۳۵ تن از درویشان گنابادی ساکن استان فارس٬ با احکام صادره از شعبه اول دادگاه عمومی کوار به مجموع ۸۵ سال حبس تعزیری و پرداخت دیه محکوم شدند. به گزارش مجذوبان نور، ۳۵ نفر از دراویش ساکن شهرستان کوار از توابع استان فارس٬ با اتهاماتی دایر بر “مشارکت در درگیری و ایراد ضرب و جرح” و “اخلال در نظم عمومی” با شکایت ۱۱۳ نفر از پرسنل بسیج و روحانیون استان فارس در شعبه اول دادگاه عمومی کوار به زندان و پرداخت دیه محکوم شدند.

ادامه خواندن “‎محکومیت ۳۵ درویش گنابادی به مجموع ۸۵ سال حبس تعزیری”

در آمل یک زن زندانی بدار کشیده شد

پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳ ۲۰۱۴-۰۵-۲۹ -IranSOS-  زنی که در یک مشاجره خانوادگی همسر خود را به قتل رسانده بود صبح امروز در آمل اعدام شد. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آمل امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل اظهار داشت: خانم ص – ت که به دلیل قتل همسر خود در زندان به سر می‌برد صبح امروز اعدام شد. علی طالبی با اشاره به اینکه این حکم را مادر مقتول انجام داد، یادآور شد: ص-ت همسر خود را به قتل رسانیده بود.

ادامه خواندن “در آمل یک زن زندانی بدار کشیده شد”

‎عفو محکوم به اعدام در عنبرآباد پس از گذشت ۱۰ سال

پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳ ۲۰۱۴-۰۵-۲۹ -IranSOS- امام جمعه شهرستان عنبرآباد گفت: با همت مسئولان محلی و ریش‌سفیدان این شهرستان در روز عید مبعث اولیای دم با گذشت از خون فرزند خود، قاتل را مورد عفو و بخشش قرار دادند. به گزارش فارس از عنبرآباد، حجت‌الاسلام مصطفی دشت‌آبادی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان خیرات و برکات گذشت و بخشش در همه ابعاد زندگی در حق همنوعان اظهار داشت: گذشت و بخشش خواهر و بردار دینی مورد تاکید دین اسلام و ائمه معصومین (ع) است.

ادامه خواندن “‎عفو محکوم به اعدام در عنبرآباد پس از گذشت ۱۰ سال”

احضار و بازجويي دو فعال کرد به دليل نوشتن نامه به رئيس جمهور

پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۵-۲۹- IranSOS – دو فعال سياسي و مدني کرد رضا شريفي بوكاني و سحر سعادتي به دليل نوشتن نامه به رئيس جمهور توسط وزارت اطلاعات احضار و به مدت چند ساعت  مورد بازجويي قرار گرفتند. این دو فعال کرد در نامه خود خطاب به رئيس جمهور مواردي را در خصوص وضعيت محمد صديق كبودوند رییس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان مطرح كرده بودند.

ادامه خواندن “احضار و بازجويي دو فعال کرد به دليل نوشتن نامه به رئيس جمهور”

هشدار درباره خطرِ نابینا شدن زینب جلالیان

پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۵-۲۹ -IranSOS- زینب جلالیان قدیمی‌ترین زندانی سیاسی زن در ایران است. سنگین‌ترین حکم را دارد و با خطر نابینا شدن مواجهه می‌باشد. این زندانی سیاسی در هفت سال گذشته تحت شکنجه‌های بی‌وقفه روحی و جسمی قرار داشته، بطوری که یک تکه گوشت اضافه در سفیدی چشم زینب جلالیان وجود دارد که تشخیص پزشکان بیماری ناخونک بوده است که دو راه برای درمان ناخونک وجود دارد اول عمل جراحی که دادستان مخالفت کرده و دوم استفاده از قطره استریل چشم برای مدت طولانی که بنا به دلیل عدم وجود امکانات پزشی در زندان امکان پذیر نیست.

ادامه خواندن “هشدار درباره خطرِ نابینا شدن زینب جلالیان”

‎حکم چهار سال حبس برای مریم شفیع‌پور تایید شد

چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- حکم ۴ سال زندان برای مریم شفیع‌پور که در دادگاه بدوی به ۷ سال حبس محکوم شده بود به تایید رسید. به گزارش هرانا، مریم شفیع‌پور که در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۷ سال زندان محکوم شده بود، در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر با تخفیف ۳ سال از محکومیت خود به ۴ سال زندان قطعی محکوم شد.

ادامه خواندن “‎حکم چهار سال حبس برای مریم شفیع‌پور تایید شد”

صبا آذرپیک بازداشت شد

سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- صبح امروز، چهارشنبه، هفتم خردادماه، صبا آذرپیک، روزنامه نگار، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. به گزارش هرانا، صبح امروز ماموران امنیتی با مراجعه به دفتر هفته‌نامه‌ی «تجارت فردا»، صبا آذرپیک را بازداشت کردند. صبا آذرپیک خبرنگار گروه سیاسی روزنامه‌ی اعتماد و هفته‌نامه‌ی تجارت فردا، سال گذشته نیز، مدتی را در بازداشت نیروهای امنیتی به سر برده بود.

ادامه خواندن “صبا آذرپیک بازداشت شد”