‎نبود نشاط در جامعه در گرایش به مواد مخدر نقش دارد

یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۰۸- -IranSOS- یک مددکار اجتماعی با تاکید بر اینکه ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای جوانان؛ راهکاری جهت پیشگیری از اعتیاد به شمار می‌رود، گفت: این موضوع باید بیش از گذشته مورد توجه مسئولین قرار گیرد. به گزارش ایسنا، دکتر میرحسین عابدینی در رابطه با مبارزه اجتماعی با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد در جامعه افزود: متاسفانه موضوعی که در زمینه پیشگیری از اعتیاد در کشور مغفول مانده و یا به صورت جدی در این زمینه فعالیت نشده، اشتغال جوانان، معتادان بهبود یافته و خانواده معتادان است.

ادامه خواندن “‎نبود نشاط در جامعه در گرایش به مواد مخدر نقش دارد”

‎صفحه ۱۸ رای «ریحانه» پیدا شد/نامه دادستان تهران و چک سفید امضا، ناجی یک محکوم به قصاص

‎یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- -2014-06-08- وکیل مدافع ریحانه جباری می‌گوید با مراجعه به شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران، رای کامل این پرونده را دریافت کرده و بر اساس آن قصد دارد درخواست اعاده دادرسی کند. محمدعلی جداری فروغی در گفت‌وگو با (ایسنا)، در این‌باره اظهار کرد: خوشبختانه با مراجعه به شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران توانستیم از بدل پرونده فتوکپی کامل رای بدوی صادره را دریافت کنیم و جالب توجه است که در صفحه ۱۸ دادنامه که قبلا اعلام کرده بودم در پرونده اجرای احکام موجود نبود، مطالب بسیار مهمی از دفاعیات ریحانه جباری ذکر شده است که من در مرحله اعاده دادرسی از این موارد استفاده خواهم کرد.

ادامه خواندن “‎صفحه ۱۸ رای «ریحانه» پیدا شد/نامه دادستان تهران و چک سفید امضا، ناجی یک محکوم به قصاص”

‎شیوع فقر حرکتی در میان دانشجویان

یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۰۸- -IranSOS- رییس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم با اشاره به شیوع فقر حرکتی در میان دانشجویان، گفت:‌ دانشجویان از انگیزه لازم و نشاط کافی برای پرداختن به ورزش برخوردار نیستند و این مشکل سبب بروز افسردگی و ناهنجاری‌های روحی و روانی درمیان دانشجویان شده است.

ادامه خواندن “‎شیوع فقر حرکتی در میان دانشجویان”

‎مرزبان و نصیریان به دادسرا رفتند

‎یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۰۸- -IranSOS- هادی مرزبان که اجرای نمایش‌اش متوقف شده است، امروز ۱۸ خردادماه همراه با علی نصیریان بازیگر نمایش “تانگوی تخم مرغ داغ” در دادسرا حاضر شد اما هنوز هیچ تصمیمی درباره ادامه اجرای این نمایش اتخاذ نشده است. این کارگردان تئاتر که از دو روز قبل سکوت کرده است با تایید حضورش در دادسرا به خبرنگار تئاتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: امروز من و آقای نصیریان در دادگاه فرهنگ و رسانه حاضر شدیم و قرار است فردا (۱۹ خرداد ماه) هم من به تنهایی در این دادسرا حضور پیدا کنم.

ادامه خواندن “‎مرزبان و نصیریان به دادسرا رفتند”

زندان در تبعید! دور تازه فشار بر زندانیان سیاسی کُرد در زندانهای جنوب ایران

یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۶-۰۸-IranSOS- در ماه های اخیر دور تازه ای از فشار علیه زندانیان سیاسی کُرد در زندنهای جنوب ایران ، از جمله زندانهای میناب ، بندر عباس و بندر لنگه آغاز شده است. به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ،تداوم قطع تلفن ها ، اذیت و آزار و فشار روز افزون علیه زندانیان و عدم درمان و رسیدگی پزشکی ، موضوعاتی هستند که فشار روحی و روانی زیادی را برای زندانیان سیاسی کُرد در زندان های میناب ، بندرعباس و بندر لنگه بوجود آورده است.

ادامه خواندن “زندان در تبعید! دور تازه فشار بر زندانیان سیاسی کُرد در زندانهای جنوب ایران”