‎برخورد خشونت آمیز پلیس با دانشجویان دانشگاه هنر

شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۸-IranSOS- تارنمای کلمه گزارش داد،  نیروهای گشت ارشاد برای بازداشت یکی از دانشجویان دختر صبح روز شنبه ،وارد داشگاه هنر شده و با حمله به دانشجویان و حراست دانشگاه با اسپری اشک آور تعدادی را مضروب کردند. بر اساس این گزارش بعد از یورش نیروهای گشت ارشاد و آسیب دیدگی تعدادی از حاضران، اورژانس تهران در محل حاضر شد و به مداوای مضروبین حادثه پرداخت.

ادامه خواندن “‎برخورد خشونت آمیز پلیس با دانشجویان دانشگاه هنر”

‎تفهیم اتهام و صدور قرار وثیقه برای شمس‌الواعظین

شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۸-IranSOS- ماشاء‌الله شمس‌الواعظین از صدور قرار وثیقه ۲۰۰ میلیونی برای خود از سوی شعبه دوم دادسرای امنیت (اوین) خبر داد. شمس‌الواعظین در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه صبح امروز در پی دریافت احضاریه‌ای مبنی بر حضور در دادسرای اوین در این دادسرا حضور یافتم، گفت: روز سه‌شنبه هفته گذشته برای بار نخست در دادسرای اوین حاضر شدم و پس از مطرح شدن برخی از موضوعات ادامه روند بررسی و تحقیقات به صبح امروز موکول شد. امروز برای بار دوم در این دادسرا حاضر شده و تفهیم اتهام شدم.

ادامه خواندن “‎تفهیم اتهام و صدور قرار وثیقه برای شمس‌الواعظین”

‎تأخیر ۳ماهه در پرداخت حقوق ۱۴۰ کارگر پیمانی آبفای آبادان

شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۸-IranSOS- یک فعال کارگری در آبادان اعلام کرد: ۱۴۰ کارگری که بصورت پیمانکاری در استخدام شرکت آبفای آبادان هستند از ابتدای سال جاری هیچ دستمزدی دریافت نکرده اند. «مصطفی نظری»، نماینده کانون شوراهای اسلامی کار در شهرهای آبادان، خرمشهر و اروند کنار با اعلام این خبر به ایلنا گفت: این کارگران از تا پایان اردیبهشت ماه طریق شرکت پیمانکاری «فخر وظفر» و پس از آن از طریق شرکت «ارمغان نمای شوشتر» در زمینه لوله گذاری انشعابات آب و رفع شکستگی لوله‌های شهر با شرکت آبفای آبادان همکاری دارد.

ادامه خواندن “‎تأخیر ۳ماهه در پرداخت حقوق ۱۴۰ کارگر پیمانی آبفای آبادان”

‎شش ماه حقوق معوقه کارگران شرکت پایندان

شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۸-IranSOS- نزدیک به ۶ ماه از حقوق معوقه حدود ۴۰۰ کارگر شاغل در «شرکت پایندان» منطقه عسلویه پرداخت نشده است. یک کارگر فاز ۱۳ شرکت پایندان در گفتگو با ایلنا گفت: پرداخت معوقات کارگری بارها توسط کارگران تکرار شده و این خواسته در حالی است که این موضوع ابتدائی‌ترین خواسته آنها را تشکیل می‌دهد.

ادامه خواندن “‎شش ماه حقوق معوقه کارگران شرکت پایندان”