‎فراخوان برای نجات جان چهار زندانی محکوم به اعدام

پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۹-IranSOS- دبیرخانه مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران برای نجات جان چهار زندانی کُرد سنی مذهب که از روز ۲۴ خرداد ماه برای اجرای حکم به زندان قزل حصار منتقل شدند؛ فرخوان داد. هموطنان در داخل و خارج از کشور می توانند با ارسال ایمیل، فکس و پیام کوتاه (اس ام اس) به نمایندگان مجلس در حوزه انتخابی استان کردستان، خواهان اعاده دادرسی ایشان شوند.

ادامه خواندن “‎فراخوان برای نجات جان چهار زندانی محکوم به اعدام”

‎عادل فنائیان از زندان آزاد شد

پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۹- IranSOS- عادل فنائیان شهروند بهایی ساکن سمنان با استفاده از قانون آزادی مشروط از زندان مرکزی سمنان آزاد شد. به گزارش هرانا، عادل فنائیان شهروند بهایی ساکن سمنان که از سوی دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، پس از سپری کردن یک سوم از محکومیت خود با استفاده از قانون آزادی مشروط از زندان مرکزی سمنان آزاد شد.

ادامه خواندن “‎عادل فنائیان از زندان آزاد شد”

‎دستگیری یک نفر به اتهام تشویق اذهان عمومی در فیس بوک

پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۹- IranSOS- فرمانده انتظامی شهرستان آستارا از دستگیری عامل تشویش اذهان عمومی در فیس‌بوک خبر داد. به گزارش ایسنا، سرهنگ رحیم مهدی‌زاده در تشریح این خبر گفت: ماموران در رصد سایت‌های مختلف، سایتی را شناسایی کرده که فردی در آن اقدام به تشویش اذهان عمومی در فیس‌بوک می‌کرد. وی با بیان اینکه عامل انتشار شناسایی شده و دستگیری وی با هماهنگی مقام قضایی در دستور کار قرار گرفت، گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی، متهم ۲۵ ساله اهل و ساکن آستارا را شناسایی و وی را دستگیر کردند.

ادامه خواندن “‎دستگیری یک نفر به اتهام تشویق اذهان عمومی در فیس بوک”

ادامه تحصن و مریض شدن تعدادی از اعضای خانواده‌های چهار زندانی اهل سنت

پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۹-IranSOS- بستگان چهار شهروند اهل‌سنت محکوم به اعدام در حالی در مقابل زندان قزلحصار تجمع کرده‌اند که بر اثر کمبود امکانات و برودت هوا در چند شب گذشته، تعدادی از آنها دچار مریضی شده‌اند. بنا به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، بعضی از افراد متحصن در جلوی درب زندان قزلحصار مخصوصا دختر حامد احمدی به اسم مهنا، بر اثر کمبود امکانات و برودت هوا در شب، به شدت مریض شده‌اند و از طرف دیگر نیروی اتتظامی با استفاده از زور و تهدید خانواده‌های متحصن را مجبور به پایان تحصن کرده و آنها را متفرق نموده است و وسایل همراه آنها را جمع‌آوری کرده‌اند.

ادامه خواندن “ادامه تحصن و مریض شدن تعدادی از اعضای خانواده‌های چهار زندانی اهل سنت”

‎چهار سال حبس مریم شفیع پور قطعی شد

پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۹-IranSOS- محکومیت مریم شفیع پور فعال دانشجویی که شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب وی را به هفت سال حبس محکوم کرده بود، با حکم شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران کاهش یافت. سید محمود علیزاده طباطبایی با اعلام این خبر به ایرنا گفت: موکلم در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به هفت سال حبس و یک سال حبس تعلیقی محکوم شد که پرونده با اعتراض وی به دادگاه تجدید نظر ارسال شد.

ادامه خواندن “‎چهار سال حبس مریم شفیع پور قطعی شد”

شش نفر در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند

پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۹- IranSOS- شب گذشته در سالن زندان مرکزی ارومیه شش زندانی عادی اعدام شدند. بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، طی روز گذشته سه شنبه ۲۷ خردادماه، ۶ محکوم به مرگ جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی بند قرنطینه زندان مرکزی ارومیه منتقل که ساعت ۱۲ شب حکم هر شش تن آنها از طریق چوبه دار به اجرا در آمد.

ادامه خواندن “شش نفر در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند”

‎صادق زیباکلام به ۱۸ ماه زندان محکوم شد

پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۹-IranSOS- دادگاه انقلاب تهران صادق زیبا کلام ، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران را به علت طرح پرسش در دو نامه عمومی به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم کرد. بنا به گزارش هرانا، صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران به دلیل نوشتن دو نامه سرگشاده خطاب به حسین شریعتمداری و حمید رسایی و طرح دو پرسش از آنان از سوی دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و  توهین به قضات و مسئولین قضایی به تحمل ۱۸ ماه حبس محکوم شد.

ادامه خواندن “‎صادق زیباکلام به ۱۸ ماه زندان محکوم شد”

پیامی برای کبوتر طوقی «باغ رضوان» اصفهان

پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۹- IranSOS- فرخ حیدری: درست دو هفته پیش بود که رفت، چقدر سبکبال و بی پروا هم رفت… طوری که ناغافل توی دلم گفتم: ای ساربان آهسته ران!
غلامرضا را میگویم، همان شیردل خوزستانی که بعد از ۴۰ ماه انفرادی و ۱۲ سال حبس و زندان و تحمل آن همه زجر و شکنج و  تحقیر و تهدید و توهین، حتی تا پای چوبه دار هم داغ کرنش و تسلیم را به دل رذل ترین و بزدل ترین حاکمان دوران یعنی ملاهای عبا بدوش و پاسداران ظلمت و تباهی گذاشت و پرکشید و رفت.

ادامه خواندن “پیامی برای کبوتر طوقی «باغ رضوان» اصفهان”

نامه خانواده‌ی زندانیان محکوم به اعدام اهل‌سنت به مقامات قضایی و حکومتی ایران

پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۹-IranSOS- خانواده چهار زندانی محکوم به اعدام اهل‌سنت بنام‌های حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی و جهانگیر دهقانی طی نامه‌ای به مقامات قضایی و حکومتی ایران مینویسند: کنون که این چهارنفر به انفرادی منتقل شده و هر آن ممکن است حکم اجرا شود و از آنجائیکه برای هر انسانی هیچ چیز عزیزتر از جان فرزند و همسر نیست از آن مقامات عالیه تنها درخواست اجرای قوانین جاری کشور را داریم.

ادامه خواندن “نامه خانواده‌ی زندانیان محکوم به اعدام اهل‌سنت به مقامات قضایی و حکومتی ایران”

انتقال ۶ زندانی، زندان ارومیه به انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۹- IranSOS- طی روز جاری دست‌کم ۶ زندانی در زندان رجایی ارومیه جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، طی روز جاری ۲۷ خرداد ماه دست‌کم شش زندانی از بندهای مختلف زندان ارومیه جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند.

 

ادامه خواندن “انتقال ۶ زندانی، زندان ارومیه به انفرادی جهت اجرای حکم اعدام”