‎اعدام یک زندانی در زندان نقده

دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۴-IranSOS- یک زندانی متهم به قتل در محوطه زندان نقده از طریق چوبه دار اعدام شد. به گزارش هرانا، سپیده دم روز یک‌شنبه ۱ تیر ماه یک زندانی متهم به قتل به‌نام هیمن بناوندی در محوطه زندان نقده از طریق چوبه دار اعدام شد. این اعدام تاکنون از رسانه‌های رسمی ایران اعلام نشده است.

ادامه خواندن “‎اعدام یک زندانی در زندان نقده”

‎لطیف حسنی وارد ۳۷ومین روز اعتصاب غذای خود شد

دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۳-IranSOS- لطیف حسنی زندانی سیاسی زندان مرکزی تبریز وارد ۳۷ومین روز اعتصاب غذای خود شد و در شرایط جسمی نگران کننده‌ای بسر میبرد. به گزارش هرانا، لطیف حسنی زندانی سیاسی زندان مرکزی تبریز روز یک شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه در اعتراض به نقض حقوق زندانیان سیاسی عدم رعایت اصل تفکیک جرایم در زندان‌ها و احقاق حقوق قانونی زندانیان سیاسی از جمله حق انتقال به شهر محل سکونت و استفاده از مرخصی و هم‌چنین اعتراض به آزار و اذیت خانواده‌های زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زد.

ادامه خواندن “‎لطیف حسنی وارد ۳۷ومین روز اعتصاب غذای خود شد”

‎سیوان حسین‌پور عکاس و کاریکاتوریست بازداشت شد

دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۴-IranSOS- سیوان حسین‌پور عکاس و کاریکاتوریست مهابادی در منزل خود در شهر مهاباد بازداشت شد. به گزارش هرانا، صبح روز دوشنبه ۲ تیر ماه سیوان حسین‌پور توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل گردید.

ادامه خواندن “‎سیوان حسین‌پور عکاس و کاریکاتوریست بازداشت شد”

‎اعتصاب غذای لایق کردپور در زندان دیزل‌آباد

دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۳-IranSOS- لایق کردپور زندانی اهل‌سنت محبوس در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه از ۸ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده و لبهای خود را دوخته است. به گزارش هرانا، لایق کردپور شهروند اهل‌سنت جوانرودی که هم‌اکنون در دیزل‌آباد کرمانشاه بسر میبرد از ۸ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده و لبهای خود را دوخته است.

ادامه خواندن “‎اعتصاب غذای لایق کردپور در زندان دیزل‌آباد”

‎طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان منکر تصویب شد

دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۶-۲۳-IranSOS- مجلس ایران طرحی را تصویب کرده است که بر اساس آن از افرادی که به امر به معروف و نهی از منکر می پردازند حمایت می کند. روزنامه افکار از تصویب دو فوریت طرح «حمایت از آمران به معروف و ناهیان منکر» با ۱۴۲ رای از ۲۰۹ نماینده حاضر در جلسه اخیر مجلس شورای اسلامی خبر داده است. به نوشته این روزنامه، مجتبی رحماندوست، از نمایندگان اصولگرا و از طراحان «دو فوریت حمایت از آمران به معروف و ناهیان منکر»، با اشاره به رو در رویی برخی از شهروندان با «آمران به معروف و ناهیان از منکر»، گفته است: «باید قانون امر به معروف و مجازات کسانی که به آمران معروف تجاوز می‌کنند را مشخص کنیم.»

ادامه خواندن “‎طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان منکر تصویب شد”

‎نوزاد چهار ماهه‌ «اوردوز» کرد

دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۴-IranSOS- عرشیا ۴ ماه است که به این دنیا آمده و در این ۴ ماه سابقه یکبار اور دوز (مصرف بیش از حد مواد مخدر) کردن و ۲ بار ایست قلبی را دارد و اکنون نیز در یکی از بیمارستان ها ی تهران بستری است. عرشیا تنها کودک آن بیمارستان است که همراه ندارد و هر از گاهی که اشکی می ریزد و ناله ای می کند بهیاران بیمارستان و یا همراهان دیگر بیماران از سر دلسوزی کنار تختش می آیند سعی می کنند که دستی به سر رویش بکشند.اعتیاد مادر و پدرش، سلامت قلب او را پیش از تولد به یغما برده و اکنون نیز مواد مخدر وارد بدن او شده است.

ادامه خواندن “‎نوزاد چهار ماهه‌ «اوردوز» کرد”

‎درخواست ۱۰۰ وکیل برای اعاده دادرسی سلطانی

دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۶-۲۳-IranSOS- یک صد تن از وکلای دادگستری در نامه ای خطاب به آملی لاریجانی ، رییس قوه قضاییه ، خواهان صدور دستور تعیین تکلیف تقاضای اعمال ماده ۱۸ (اعاده دادرسی) در خصوص عبدالفتاح سلطانی – وکیل و زندانی سیاسی دربند – شدند. به گزارش سحام، پیمان حاج محمود عطار ، وکیل دادگستری در وبلاگ خود در این باره نوشته است : یک صد تن از وکلای دادگستری درنامه ای خطاب به آیت الله آملی لاریجانی ، رییس قوه قضاییه ، خواهان صدور دستور تعیین تکلیف تقاضای اعمال ماده ۱۸ (اعاده دادرسی) که ازسوی آقای بهمن کشاورز به عنوان وکیل آقای عبدالفتاح سلطانی ، وکیل زندانی داده شده است ، شدند.

ادامه خواندن “‎درخواست ۱۰۰ وکیل برای اعاده دادرسی سلطانی”

‎یک میلیون هکتار از بلوط های غرب در معرض خشکیدگی

دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۶-۲۳- IranSOS- رئیس جامعه جنگلبانی با بیان این که در حال حاضر یک میلیون هکتار از جنگلهای بلوط زاگرس آلوده و در معرض خشکیدگی قرار دارند گفت: قطع کردن ۱۸ میلیون اصله دردی از این جنگلها دوا نمی کند و باید اقدامات اساسی انجام شود. دکتر هادی کیادلیری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: برای نجات بلوط های زاگرس، تهیه نقشه های پهنه بندی برای تشخیص میزان خشکسالی درختان مهمترین اقدام است.
وی با بیان این که تاکنون چنین اقدامی انجام نشده اظهار داشت: بنابراین قطع کردن ۱۸ میلیون اصله از درختان بلوط زاگرس به هیچ عنوان جایز نیست.

ادامه خواندن “‎یک میلیون هکتار از بلوط های غرب در معرض خشکیدگی”

‎مسمومیت حداقل ۲۸ کارگر پالایشگاه مس سرچشمه با گاز آرسنیک

دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۳- IranSOS- حداقل ۲۸ کارگر پالایشگاه مجتمع مس سرچشمه در تاریخ ۲۴ خرداد (شنبه هفته گذشته) در پی افزایش یافتن درصد گاز آرسنیک حوضچه های پالایشگاه مسموم شده اند. حدود ۴۰ کارگر پالایشگاه مجتمع مس سرچشمه رفسنجان به دلیل مسمومیت با گاز آرسنیک به بیمارستان گودرز یزد منتقل شده اند.

ادامه خواندن “‎مسمومیت حداقل ۲۸ کارگر پالایشگاه مس سرچشمه با گاز آرسنیک”