یك زندانی سیاسی محكوم به اعدام، در معرض خطر مرگ تدریجی قرار دارد

دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۶- IranSOS- خانواده علی افشاری زندانی سیاسی محكوم به اعدام اعلام كرده‌اند كه وی در شرایط وخیم جسمانی بە سر می‌برد و در صورت عدم مداوا، زندگی او در معرض خطر جدی قرار می‌گیرد. بنابه گزارش كمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این زندانی سیاسی محكوم به اعدام در شرایط جسمانی نامساعدی قرار دارد و به علت عدم مداوای پزشکی از سوی مسوولان زندان، شرایط وی روزبە‌روز وخیم‌تر می‌شود.

ادامه خواندن “یك زندانی سیاسی محكوم به اعدام، در معرض خطر مرگ تدریجی قرار دارد”

‎محکومیت حسین نورانی‌نژاد به ۶ سال حبس تعزیری

دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۶- IranSOS- حسین نورانی‌نژاد از اعضای جبهه مشارکت، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده به  گزارش هرانا، قاضی صلواتی، رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، حسین نورانی‌نژاد، روزنامه نگار و فعال سیاسی را که بتازگی به ایران بازگشته بود، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی» به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

ادامه خواندن “‎محکومیت حسین نورانی‌نژاد به ۶ سال حبس تعزیری”

‎تجمع بستگان چهار زندانی اهل‌سنت محکوم به اعدام

دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۶-IranSOS- حدود ۵۰ تن از بستگان چهار زندانی اهل‌سنت محکوم به اعدام در مقابل زندان قزل‌حصار تجمع کرده و خواهان بازگرداندن ایشان به زندان رجایی شهر شدند. به گزارش هرانا، ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ۵۰ ﻧﻔﺮ ﺍﺯ ﺍﻗﻮﺍﻡ ﻭ ﺑﺴﺘﮕﺎﻥ ﻭ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ چهار ﺯﻧﺪﺍنی محکوم به اعدام ﺍﻫﻞ ﺳﻨﺖ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﺣﮑﻢ ﺍﻋﺪﺍﻡ ﺑﻪ ﺯﻧﺪﺍﻥ ﻗﺰﻟﺤﺼﺎﺭ ﺍﻧﺘﻘﺎﻝ ﺩﺍﺩﻩ ﺷﺪﻩاند، ﺟﻠﻮﯼ ﺍﯾﻦ ﺯﻧﺪﺍﻥ ﺗﺤﺼﻦ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺧﻮﺍﺳﺘﺎﺭ ﻟﻐﻮ ﺣﮑﻢ ﺍﻋﺪﺍﻡ ﺁﻧﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ.
این افراد ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﺗﺎ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﭼﻬﺎﺭ ﺯﻧﺪﺍﻧﯽ ﺑﻪ ﺭﺟﺎﯾﯽ ﺷﻬﺮ ﺑﺎﺯ ﮔﺮﺩﺍﻧﺪﻩ ﻧﺸﻮﻧﺪ ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﺑﻪ ﺗﺤﺼﻦ ﺧﻮﺩ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﺩﺍﺩ.

ادامه خواندن “‎تجمع بستگان چهار زندانی اهل‌سنت محکوم به اعدام”

‎بهنام ابراهیم‌زاده کماکان در بند ۲۰۹ اوین است

یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۵-IranSOS – بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری زندانی که در پی حوادث بند ۳۵۰ ابتدا به بند ۲۴۰ و سپس به بند ۲۰۹ منتقل شده بود، همچنان در بند ۲۰۹ نگهداری می‌شود. به گزارش هرانا، بهنام ابراهیم‌زاده عصر شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ابتدا از سوی مقامات قضایی به دادسرای شهید مقدس زندان اوین احضار و پس از آن به سلول انفرادی بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل شد.

ادامه خواندن “‎بهنام ابراهیم‌زاده کماکان در بند ۲۰۹ اوین است”

‎سعید ملکپور به بند عمومی منتقل شد

یکشنبه  ۲۵ خرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۶-۱۵-IranSOS- سعید ملکپور به پس از ۳ سال نگهداری در بند ۲-الف به بند عمومی زندان اوین منتقل شد. به گزارش هرانا، سعید ملک‌پور فعال سایبری که ابتدا به اعدام و سپس به حبس ابد محکوم شده بود از بند ۲-الف زندان اوین که به بند سپاه مشهور است به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

ادامه خواندن “‎سعید ملکپور به بند عمومی منتقل شد”

‎اتهام صبا آذرپیک فعالیت تبلیغی علیه نظام است

یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۵-IranSOS – وکیل مدافع «صبا آذر پیک» خبرنگار روزنامه اعتماد که اخیرا بازداشت شد، گفت: شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه اتهام موکلم را فعالیت تبلیغی علیه نظام می داند. به گزارش عصر یکشنبه خبرنگار ایرنا «سید محمود علیزاده طباطبایی» در حاشیه همایش نقد و بررسی پیش نویس لایحه جامع وکالت، افزود: با حضور در دادسرا وکالت خود را نسبت به این پرونده اعلام کرده ام و برگه وکالت نیز برای امضای متهم ارسال شده است اما تاکنون موفق به ملاقات موکلم نشده ام.

ادامه خواندن “‎اتهام صبا آذرپیک فعالیت تبلیغی علیه نظام است”

‎بی‌خبری از وضعیت سعید شیرزاد پس از ۱۳ روز

یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۶- IranSOS- از وضعیت سعید شیرزاد فعال حقوق کودک بازداشت شده در تبریز پس از ۱۳ روز اطلاعی در دست نیست. به گزارش هرانا، ۱۳ روز پیش در تاریخ ۱۲ خردادماه سعید شیرزاد در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت شد. خانواده وی در طی پیگیری‌های فروان متوجه شدند که قرار بود روز پنج‌شنبه گذشته سعید به تهران منتقل شود تا ادامه بازجویی‌های وی در تهران پیگیری شود.

ادامه خواندن “‎بی‌خبری از وضعیت سعید شیرزاد پس از ۱۳ روز”