‎یک شب تا صبح با زنان «کارتن‌خواب»

سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۷-IranSOS- می‌خواهم یک خانم قابل اعتماد را معرفی کنند، یک شب تا صبح همراهم باشد برای سر زدن به پاتوق‌های زنان کارتن‌خواب. خانم الف را معرفی می‌کنند. قرارمان ساعت ۱۲ شب حوالی دروازه غار. مانتوی مشکی پوشیده. سبزه‌رو است با ته‌لهجه جنوبی. شال رنگی به سر دارد با آرایشی نه‌چندان غلیظ. چشم‌های مشکی ریز، ابروهایی کم‌پشت و بینی گوشتی. قرار است او راوی داستان ما و راهنمایمان باشد. می‌آید می‌نشیند روی صندلی و تندتند حرف می‌زند که «باید بریم ستارخان، اتوبان ستاری، پارک شوش، پشت ترمینال جنوب و …» تند و تند حرف می‌زند. جنگ‌زده که شده‌اند آن سال‌های جنگ به تهران آمده‌اند. سه شماره موبایل می‌دهد. شماره‌های خودش و بهار دخترش. قرار می‌گذاریم هشت‌ شب از در خانه‌شان سوارش کنیم، من و او به پاتوق‌ها برویم و راننده منتظرمان بماند. یکی از همکاران آقایمان با من همراه می‌شود. کمی دلشوره دارم. هر چه به هشت‌ شب نزدیک می‌شویم دلشوره‌ام بیشتر می‌شود از آنچه قرار است اتفاق بیفتد.

ادامه خواندن “‎یک شب تا صبح با زنان «کارتن‌خواب»”

اعظم پیری طی نامه ای به افکار عمومی از وضعیت وخیم لطیف حسنی در ۲۹مین روز اعتصاب غذا ابراز نگرانی کرد

سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۷-IranSOS- دکتر لطیف (آراز) حسنی زندانی سیاسی آزربایجانی وارد ۲۹مین اعتصاب غذای خود در زندان تبریز شده است. در این باره همسر دکتر حسنی خانم اعظم پیری، طی نامه ای به افکار عمومی از وضعیت ایشان ابراز نگرانی کرده و همچنین درخواست کرده که در صورت امکان در این حق خواهی با همسرش همصدا شوند و صدای اعتراضش را به گوش همه برسانند.

ادامه خواندن “اعظم پیری طی نامه ای به افکار عمومی از وضعیت وخیم لطیف حسنی در ۲۹مین روز اعتصاب غذا ابراز نگرانی کرد”

درخواست شاهرخ زمانی برای نجات جان چهار زندانی عقیدتی محکوم به اعدام

سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۷-IranSOS- شاهرخ زمانی فعال کارگری در بند طی فراخوانی برای نجات جان چهار زندانی عقیدتی اهل سنت محکوم به اعدام از تمام نهادها و سازمانهای حقوق بشری درخواست کرده که برای نجات جان ابن چهار نفر از هیچ تلاشی فرو گذار نکنند. بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، شاهرخ زمانی عضو کمیته ی پیگیری برای ایجاد تشکلهای کارگری در فراخوان خود نوشته است که جان زندانیان عقیدتی سیاسی اهل سنت در خطر است و کسی برایش مهم نیست که از شنبه این عزیزان هم وطن سه بار پای چوبه دار رفته اند.

ادامه خواندن “درخواست شاهرخ زمانی برای نجات جان چهار زندانی عقیدتی محکوم به اعدام”

تشدید خطر اجرای حکم اعدام چهار زندانی عقیدتی

سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۱۷-IranSOS- حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی و جهانگیر دهقانی، چهار زندانی عقیدتی محکوم به اعدام هستند که شامگاه شنبه جهت اجرای حکم اعدام از زندان رجایی شهر به زندان قزلحصار منتقل شده اند. بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، خانواده هایی این زندانیان چندین روزمتوالیست که درجلوی درب زندانهای رجایی شهر و قزلحصار و دفترقوه قضائیه تحصن کرده اند و تاکنون هیچ جواب قانع کننده ی از سوی مسئولان مربوطه دریافت نکرده اند.

ادامه خواندن “تشدید خطر اجرای حکم اعدام چهار زندانی عقیدتی”