‎محمود اجاقلو بطور موقت از زندان اوین آزاد شد

‎‎دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶- ‫۰۲-IranSOS-‬ محمود اجاقلو» فعال سیاسی آذربایجانی صبح روز یکشنبه ۱۱ خرداد ماه، با تودیع وثیقه یکصدو پنجاه میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد. به گزارش هرانا، اجاقلو یکی از ۷ فعال مدنی ترک زبانی می باشد که به جهت شرکت در مراسم روز جهانی زبان مادری دستگیر و به بازداشتگاه اوین منتقل شده بود.

ادامه خواندن “‎محمود اجاقلو بطور موقت از زندان اوین آزاد شد”

‎بهزاد عرب گل به بند ۵ زندان رجایی شهر منتقل شد

‎‎دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۰۲ ‫-IranSOS-‬ مسئولین زندان رجایی شهر، بهزاد عرب گل را به بند ۵ این زندان منتقل کردند. به گزارش هرانا، این زندانی سیاسی پیشتر از زندان اوین به رجایی شهر تبعید شده بود و تا به امروز در قزنطینه زندان بسر می برد. انتقال وی به بند ۵ خلاف مقررات سازمان زندان ها در حصوص رعایت اصل تفکیک جرائم است، این زندانی هم اکنون در کنار زندانیانی با جرائم جنایی و مواد مخدر نگهداری می شود.

ادامه خواندن “‎بهزاد عرب گل به بند ۵ زندان رجایی شهر منتقل شد”

‎دوازده روز بی‌خبری از معصومه قلیزاده

‎دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۰۲ ‫-IranSOS-‬ با گذشت دوازده روز از بازداشتِ معصومه قلی‌زاده فعالِ سابق دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی تهران تا کنون از وضعیت او خبری در دست نیست. به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، وی که دانشجوی مقطع دکترا در رشته فلسفه در ترکیه می‌باشد، روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، پس از بازگشت به ایران توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و دو روز پس از آن به تبریز انتقال یافته و توسط اداره اطلاعات تبریز تحت بازجویی قرار گرفته است.

ادامه خواندن “‎دوازده روز بی‌خبری از معصومه قلیزاده”

‎آمار باورنکردنی قاچاق سوخت

‎دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۶-۰۲ ‫-IranSOS-‬ شب هنگام در جاده سراوان به خاش و امتداد آن تا زاهدان، در مجاورت مرزهای جنوب شرقی کشور در منطقه بلوچستان می توان انواع وسایل نقلیه ای را دید که سوخت حمل می کنند یا بشکه ها و گالن های خالی بنزین و گازوئیل را به مقاصد نامعلومی می برند. خودروهای تویوتای قدیمی که گاه پلاک خود را دستکاری کرده اند یا روی آن را پوشانده اند، موتورسوارانی که روی صورت خود را می پوشانند تا شناخته نشوند و ۲ گالن ۷۰ لیتری سوخت را عقب موتور خود بسته اند و با نگاهشان از تو می خواهند که به آن ها نزدیک نشوی.

ادامه خواندن “‎آمار باورنکردنی قاچاق سوخت”

‎اعلام مرگ ۸۰ میلیون ایرانی!

‎دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ پایگاه ثبت احوال کشور از ساعات ابتدایی امروز در پاسخ به استعلام نام هر فرد ایرانی پاسخ می‌دهد: «این فرد در قید حیات نیست.» به گزارش ایسنا به نقل از سایت پارسینه، این اختلال عظیم، کلیه دستگاه‌ها و سازمان‌هایی را که به شبکه اطلاعاتی پایگاه ثبت احوال به لحاظ کنترل اطلاعات هویتی و حیات و ممات افراد متصلند با اختلال و مشکل مواجه کرده است؛ به طوری که سایت مذکور، تا کنون نام نزدیک به ۸۰ میلیون ایرانی را به عنوان متوفی اعلام کرده و این روند ادامه دارد.

ادامه خواندن “‎اعلام مرگ ۸۰ میلیون ایرانی!”

‎بانوان پس از سال‌ها صاحب جشنواره موسیقی شدند

‎دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۶-۰۲ ‫-IranSOS-‬ جشنواره موسیقی بانوان پس از سال‌ها بار دیگر به همت بخش خصوصی برگزار خواهد شد. مسئول برگزاری این جشنواره در گفت‌و‌گو با (ایسنا)، توضیح داد: جشنواره موسیقی بانوان از ۲۴ خرداد تا ۲ تیرماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد. کامران همت‌پور ادامه داد: این جشنواره به همت بخش خصوصی و توسط «آوای حنانه» و «هنر در قاب اندیشه» هر روز از ساعت ۱۵ تا ۱۷ با شرکت گروه‌های مختلف موسیقی بانوان اجرا می‌شود.

ادامه خواندن “‎بانوان پس از سال‌ها صاحب جشنواره موسیقی شدند”

آزادی موقت دو زندانی سیاسی کرد با قید وثیقه

‎دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۰۲ ‫-IranSOS-‬ دو فعال سیاسی کرد که در تاریخ سوم آبان‌ماه سال۱۳۹۲ ، توسط نیروهای سپاه پاسدارن بازداشت شده بودند. دیروز یکشنبه با قید وثیقه، موقتا از زندان سقز آزاد شدند. به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، دو فعال سیاسی کرد به نام‌های هادی و امید تام اهل شهرستان مریوان که سوم آبان‌ماه سال ۱۳۹۲ ، در نزدیکی روستای “وزمله” از توابع شهرستان بانه، توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و بعد چهار ماه ماندن در بازداشتگاه های اداره اطلاعات شهر سنندج و سقز بودند، روز شنبه سوم اسفند ماه سال ۱۳۹۲ به زندان شهر سقز منتقل شده بودند. که دیروز يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ با قید وثیقه ۳۰۰ میلیونی تومانی، موقتا از زندان آزاد شدند.

ادامه خواندن “آزادی موقت دو زندانی سیاسی کرد با قید وثیقه”

‎برگزاری مراسم ترحیم غلامرضا خسروی در زندان گوهردشت

‎‎دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳- ۲۰۱۴-۰۶-۰۲ ‫-IranSOS-‬ ساعاتی پس از اعدام زندانی سیاسی غلامرضا خسروی سوادجانی در زندان گوهردشت، زندانیان این زندان مراسم ترحیمی را برای آن مرحوم برگزار کردند. به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، امروز یکشنبه یازدهم خردادماه و ساعاتی پس از به دار آویخته شدن غلامرضا خسروی سوادجانی در محوطه زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت)، زندانیان این زندان مراسم ترحیمی را برای این زندانی سیاسی اعدام شده برگزار کردند.

ادامه خواندن “‎برگزاری مراسم ترحیم غلامرضا خسروی در زندان گوهردشت”