‎وضعیت نامناسب محسن دانشپورمقدم و مطهره بهرامی

دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۲-IranSOS- وضعیت جسمی و روحی محسن دانشپور مقدم زندانی سیاسی محکوم به اعدام و همچنین مطهره بهرامی همسر وی به دلیل بیماریهای متعدد و کهولت سن، نامناسب گزارش می‌شود. به گزارش خبرگزاری هرانا، محسن دانشپور مقدم زندانی ۷۱ ساله محکوم به اعدام حدود دو ماه است که دچار اختلال حواس و آلزایمر شدید شده به طوری که شناسایی مکان و زمان را از دست داده است. وی همچنین از بیماری‌های افسردگی شدید، گرفتگی عروق، دیسک شدید کمر و بیماری پروستات رنج می‌برد.

‎وضعیت نامناسب بهنام ابراهیم‌زاده در بیستمین روز اعتصاب غذا

دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۲-IranSOS- بهنام ابراهیم‌زاده در بیستمین روز اعتصاب غذا از هوش رفت و به بهداری زندان منتقل شد. به گزارش خبرگزاری هرانا، این زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج که از روز ۱۲ آذر ماه دست به اعتصاب غذا زده است، طی روز دوشنبه ۱ دی ماه از هوش رفت و به بهداری زندان منتقل شد.
‎وی پس از بازگشت از بهداری زندان نیز از وضعیت نامناسب جسمی رنج می‌برد و از ناحیه کمر و پا‌ها احساس بی‌حسی می‌کرده است.

‎۲۹۷ کارگر تا پایان مهرماه براثر حوادث کار جان باختند

دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۲-IranSOS- تا پایان مهر ماه امسال ۲۹۷ مورد فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است. به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، این در حالیست که در مدت مشابه سال گذشته تعداد موارد فوت ناشی از حادثه کار ۲۸۲ مورد گزارش شده بود که این رقم رشد ۵. ۳ درصدی را در سال جاری نشان می‌دهد.

‎مگذارید زندگی های به تاراج رفته فراموش شوند

دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۲-IranSOS- در سال ۲۰۱۴ میلادی، بنیاد عبدالرحمن برومند (بنیاد) بیش از ۱۲۰۰ مورد اعدام قضایی و فراقضایی را در امید : یادبودی در دفاع از حقوق بشر مستند کرده است و سرگذشت قربانیان را به دو زبان فارسی و انگلیسی در این یادبود مجازی منتشر کرده است. تعداد سرگذشت ها در امید اکنون به ۱۷۴۲۷ رسیده است.
در این سال صدها تن از خویشان و نزدیکان قربانیان با ارسال فرم های الکترونیکی، ایمیل یا از طریق مصاحبه با بنیاد به تدقیق و تکمیل اطلاعات در مورد عزیزانشان در امید کمک کرده اند، و با انتشار حقیقت،  نه تنها بر روح آزرده و زجر کشیدۀ خود مرهمی گذاشته اند، بلکه انحصار حکومت را در بازگویی وقایع و تدوین خودسرانه تاریخ در هم شکسته اند. اگر در مقابل روایت حکومت از خشونت دولتی روایت ستمدیدگان به ثبت نرسد، تاریخی که برای نسل های آینده تدوین می شود جعلی خواهد بود.