‎روزنامه روزان توقیف شد

‎سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۳-IranSOS- روزنامه روزان براساس دستور دادستانی تهران توقیف شد. به گزارش هرانا به نقل از ایرنا، در نمابر دادستانی که خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال و رونوشت آن عصر روز دوشنبه به دفتر روزان ارسال شده است؛ به مطلب و شماره روزنامه که موجب توقیف شده، اشاره ای نشده است.

‎پایان اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در ارومیه

سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۳-IranSOS- اعتصاب غذای ۲۷ تن از زندانیان سیاسی در زندان مرکزی ارومیه پس از ۳۳ روز به پایان رسید. به گزارش هرانا، زندانیان سیاسی سالن ۱۲ زندان مرکزی ارومیه از روز پنج‌شنبه ۲۹ آبان ماه در اعتراض به عدم تفکیک جرایم و فشارهای دفتر وزارت اطلاعات بر زندانیانی که محکومیت قطعی دارند، دست به اعتصاب غذا زدند.

‎بیانیه سازمان میراث درباره‌ رخدادهای امیرچخماق+روایت معاون سازمان

سه‌شنبه ۲ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۳-IranSOS- سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با انتشار بیانیه‌ای با توضیح درباره‌ی اقدامات انجام شده در ارتباط با خاکسپاری پیکر چند شهید گمنام دفاع مقدس، موضع خود را در این زمینه اعلام کرد. به گزارش ایسنا،در این بیانیه همچنین با تشریح مراحل قانونی طی شده،‌ اعلام شده است که مسئولیت هر اقدام دیگری در مجموعه‌ی امیرچخماق یزد عواقب فرهنگی و تاریخی و حفاظت از بنای مذکور متوجه کسانی است که بر خلاف قوانین مرتبط و تصمیمات مراجع قانونی استان، اقدام به این کار کرده‌اند.
‎متن این بیانیه به این شرح است:

ادامه شکنجه آقای کاظمینی بروجردی و عدم رسیدگی پزشکی به وی

سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۳-IranSOS- وضعيت آقای کاظمینی بروجردی در شرایط بسیار بحرانی است. بنابر اطلاعات رسیده، این زندانی عقیدتی محروم از دارو و درمان، روز جمعه ۱۹ دسامبر ۲۰۱۴، به دلیل  کمردرد شدید و پا درد در سلول  زمین گیر شد و توانایی حرکت را از دست داد که نهایتا توسط آمبولانس به بهداری زندان اوین منتقل شد.