‎حکم قصاص دو متهم اسیدپاشی در تهران صادر شد

چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۳-IranSOS- غلامحسین محسنی اژه‌ای از تایید حکم قصاص عضو در دیوان عالی کشور برای دو نفر از متهمان پرونده‌های اسیدپاشی در تهران خبر داد و اعلام کرد: این افراد به زودی از ناحیه چشم قصاص خواهند شد. به گزارش هرانا به نقل از میزان؛ سخنگوی قوه قضاییه با ابراز تاسف از حوادث اخیر اسیدپاشی در کشور بویژه تهران و اصفهان گفت: پرونده اسیدپاشان اخیر در تهران به سرعت رسیدگی و احکام صادره قبلی اجرا می‌شود.

‎محاکمه ۳ شاعر و مستندساز در دادگاه انقلاب به اتهام همکاری با یک خواننده

چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۳-IranSOS- دو شاعر و یک مستندساز، روز گذشته (یکشنبه) به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق همکاری با یک خواننده خارج از ایران در دادگاه انقلاب محاکمه شدند. به گزارش هرانا، امیر رییسیان وکیل مدافع متهمان این پرونده در گفت‌و‌گو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر افزود: “حدود یک سال پیش اشعاری از سه شاعر که در کتاب‌هایشان هم منتشر شده بود در یکی از آلبوم‌های یک خواننده خارج‌نشین استفاده شد.”

‎مجید مقدم بازداشت شد

‎چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۴-IranSOS- مجید مقدم فعال مدنی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. به گزارش هرانا، مجید مقدم از فعالان مدنی ساعت ۸ شب چهارشنبه ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۳ توسط ماموران امنیتی در منزل پدری‌اش بازداشت شد.

‎تعویق ۳ ماه حقوق ۱۷۰ کارگر معدن «آقا دربند»

‎چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۳-IranSOS- رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان خراسان رضوی از تعویق حداقل ۳ ماه حقوق ۱۷۰ کارگر معدن «آقا دربند» واقع در روستایی به همین نام در ۱۴۵ کیلومتری مشهد خبر داد. «رحمت‌الله پورموسی» در این باره به ایلنا گفت: کارگران معدن آقا دربند که همگی قراردادهای موقت شش ماهه یا یکساله دارند از سال گذشته ۳ ماه حقوق و پاداش و عیدی طلبکارند و امسال نیز پرداخت حقوق آنان یک ماه به تاخیر افتاده است.