‎تجمع مهاجران افغان درتهران

جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۱۲-IranSOS- چهارماه پس از اطلاعیه وزارت آموزش‌ و پرورش دولت حسن روحانی با عنوان «هدیه آموزشی دولت»، که حاکی ازعدم دریافت وجه از دانش آموزان افغانستانی مقیم ایران بود، خانواده‌های افغان با تجمع درمقابل دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در تهران، خواستار اجرای وعده‌های دولت ایران شدند.

ادامه خواندن “‎تجمع مهاجران افغان درتهران”

‎بازداشت ریبوار عبداللهی، فعال کارگری

‎جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۱۲-IranSOS- ریبوار عبداللهی، فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری بازداشت شد. به گزارش هرانا به نقل از کمیته هماهنگی؛ وی روز چهارشنبه ۱۹ آذر ماه پس از تماس‌های مکرر نیروهای اطلاعاتی و درخواست برای پاره‌ای از توضیحات به ادارهٔ اطلاعات شهر سنندج مراجعه و بلافاصله بازداشت گردید و تا زمان ارسال این خبر هنوز هیچ اطلاعی از وضعیت و اتهام وارده به او در دست نمی‌باشد.

ادامه خواندن “‎بازداشت ریبوار عبداللهی، فعال کارگری”

‎وضعیت ناگوار نگهداری زندانیان سیاسی در قرنطینه بند هفت زندان اوین

جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۱۲-IranSOS- وضعیت نگهداری ۷۵ زندانی سیاسی- امنیتی در قرنطینه بند هفت زندان اوین ناگوار و نگران کننده می‌باشد. به گزارش هرانا، یک منبع مطلع به کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفت که با گذشت چهار ماه از انتقال حدود ۷۵ نفر از زندانیان امنیتی- سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین به قرنطینه بند هفت، وضعیت نگهداری این زندانیان روز به روز وخیم‌تر می‌شود. براساس گفته‌های این منبع، وضعیت این زندانیان در تناقض با آیین نامه زندان‌ها و اصول اولیه حقوق شهروندان در قوانین ایران است: «این ۷۵ زندانی سیاسی فاقد حقوق اولیه یک زندانی در این بند هستند.»

ادامه خواندن “‎وضعیت ناگوار نگهداری زندانیان سیاسی در قرنطینه بند هفت زندان اوین”

‎تشکیلات سراسری کارگران

‎جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۱۲-IranSOS- از آغاز ایجاد جامعهء طبقاتی و در نبرد طبقات متخاصم، حتی برده ها نیز به این اصل بدیهی دست یافتند که یک به یک و جدا جدا و هر یک در گوشه ای، قادر به مقابله با نظام حاکم نمی باشند. در طول ماقبل تاریخ بشر، تجمّع، تشکل و مبارزهء سراسری، تنها امید به پیروزی بر طبقات حاکم بوده است، می باشد و خواهد بود. تجربیّات امروز طبقهء کارگر ایران در راه اندازی یک ارادهء سراسری نیز تائیدی مجدد بر حکم تاریخی فوق است. از این رو کسی نیست که به نقش تاریخی طبقهء کارگر ایران در کسب قدرت سیاسی و برقراری آزادی و حاکمیّت اکثریّت آگاه باشد و از درک لزوم ایجاد ارادهء سراسری در زمینه های گوناگون طفره رود.

ادامه خواندن “‎تشکیلات سراسری کارگران”

‎آتش زدن همزمان سه خوابگاه پناه جویان در آلمان

جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۱۲-IranSOS- حنیف حیدرنژاد: پنجشنبه شب ۱۱ دسامبر ۲۰۱۴ سه خوابگاه پناه جویان (خالی از سکنه) در نزدیکی شهر نورنبرگ در ایالت بایرن واقع در جنوب آلمان مورد حمله قرار گرفته و آتش زده شدند. بر روی دیوار یکی از ساختمان های یکی از این خوابگاه های پناه جویان در روستای کوچک “فورا- Vorra” شعاری بر علیه پناه جویان نوشته شده و علامت صلیب شکسته، علامت نازی ها در کنار آن دیده می شود.

ادامه خواندن “‎آتش زدن همزمان سه خوابگاه پناه جویان در آلمان”