‎اعتراض موسوی به بی‌توجهی در رسیدگی پزشکی به رهنورد

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۷-IranSOS- میرحسین موسوی، نخست‌وزیر پیشین ایران و از رهبران جنبش سبز نسبت به اهمال و بی‌توجهی در درمان همسرش، زهرا رهنورد اعتراض کرد. به گزارش هرانا، «کلمه» وب‌سایت منتسب به نزدیکان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، در گزارشی به آخرین وضعیت حبس خانگی این دو رهبر معترض به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ پرداخته است. بنابر این گزارش با وجود منظم‌تر شدن ملاقات‌های هفتگی آن‌ها با خانواده، در سه هفته گذشته زندانبانان از دریافت رسیدگی‌های پزشکی ضروری رهنورد ممانعت کرده‌اند. این موضوع منجر به اعتراض میرحسین موسوی در آخرین ملاقات او با خانواده‌اش شده است.

‎جزییات رای شعبه سی و ششم دیوان عالی کشور درمورد درخواست اعاده دادرسی امید کوکبی

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۷-IranSOS- طبق استدلال دیوان عالی کشور مبنی بر جرم نبودن فعل انتسابی به امید کوکبی، عدم دسترسی وی به هرگونه سند و مدرک محرمانه و طبقه بندی شده و فقدان هرگونه دلیل قانونی و محکمه پسندی در پرونده علیه این دانشجوی نخبه فیزیک که نزدیک به چهار سال است که در زندان به سر می‌برد، دیوان عالی کشور رای به رسیدگی مجدد پرونده داده است.

‎دریاچه ارومیه آخرین نفس‌ها را می‌کشد

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۷-IranSOS- به گفته این نماینده مجلس وضعیت دریاچه هر روز بد‌تر می‌شود، اما با این حال هنوز هیچ اقدام عملی درباره نجات دریاچه ارومیه انجام نشده است. او گفت «آب‌ها برای جاری شدن به سمت دریاچه ارومیه آزاد نشده‌اند و طرح انتقال آب حوزه‌ای هم هنوز انجام نشده است». قاضی‌پور در ادامه به انتقاد حضور دانشگاه صنعتی تهران در طرح نجات دریاچه ارومیه پرداخت و گفت: چرا برای نجات دریاچه ارومیه از دانشگاه صنعتی تهران کمک خواسته‌اند و کار‌شناسان این دانشگاه را آورده‌اند. این دانشگاه صنعتی است، چطور می‌توانند درباره مسائل مربوط به آب اظهار نظر کنند؟

‎تفهیم اتهام به جیسون رضاییان در یک جلسه دادگاه ۱۰ ساعته

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۷-IranSOS- واشنگتن‌ پست گزارش داده است خبرنگارش جیسون رضاییان که چهار ماه پیش در تهران بازداشت شده، روز شنبه در یک جلسه دادگاه طولانی رسما تفهیم اتهام شده است. به گزارش هرانا به نقل از بی‌بی سی؛ این روزنامه‌نگار ایرانی‌آمریکایی، روز سه‌شنبه ۲۲ ژوییه، آخرین روز تیرماه، همراه با همسرش یگانه صالحی و دو نفر دیگر در تهران بازداشت شد. روزنامه آمریکایی واشنگتن‌ پست از قول یک منبع مطلع درباره پرونده آقای رضاییان نوشته است که ماهیت اتهام‌های وارده هنوز روشن نیست.

‎اعتصاب کارگران معدن کوشک بافق به دومین روز رسید/ تصویر

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۷-IranSOS- «اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و پرداخت به موقع حقوق و مزایا و همچنینی تجهیز و ارتقاء کیفیت تجهیزات ایمنی معدن از جمله اساسی‌ترین مطالبات این کارگران است.» منابع خبری ایلنا در استان یزد از اعتصاب دور روزهٔ بیش از ۱۵۰ نفر از کارگران شاغل در معدن کوشک بافق یزد خبر می‌دهند. یک فعال کارگری در معدن کوشک بافق درباره دلیل اعتصاب کارگران به ایلنا گفت:، بیش از ۱۵۰ نفر از کارگران این معدن شامل کارخانه و عمق زمین و معدن روباز، نزدیک به ۹۰ روز است که حقوق و مزایا طلبکارند و به همین دلیل دیروز و امروز (۱۵ و ۱۶ آذر) دست از کار کشیده‌اند. به گفته‌ی این کارگر، با وجود اعتصاب کارگران هنوز پاسخ روشنی از سوی کارفرما درباره پرداخت معوقات کارگران داده نشده است.

‎تجمع کارگران شیشه آبگینه در مقابل استانداری قزوین

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۷-IranSOS-  شماری از کارگران کارخانه «شیشه آبگینه» قزوین که حدود ۴ ماه است حقوقی دریافت نکرده‌اند در پی تداوم بی‌توجهی‌ کارفرما به پرداخت مطالبات صنفیشان، صبح امروز در مقابل ساختمان‌های فرمانداری شهرستان البرز و استانداری قزوین تجمع کردند. 
منابع خبری ایلنا در کارخانه شیشه آبگینه گزارش داده‌اند بی‌تفاوتی کارفرمای کارخانه در خصوص پرداخت مطالبات مزدی ماه‌های مرداد،شهریور، مهر وآبان، کارگران این واحد صنعتی را بر آن داشت تا بار دیگر مقابل دو ساختمان فرمانداری شهرستان البرز و استانداری قزوین تجمع کنند.

‎نجات یک محکوم به اعدام در سردشت از چوبه دار

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۷-IranSOS- با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف سردشت، فردی که محکوم به قصاص نفس بود پس از تحمل ۱۳ سال حبس و یک بار اجرای نافرجام حکم قصاص و اخذ رضایت بی قید و شرط از اولیای دم از مجازات قصاص رهایی یافت. یک مقام قضایی گفت: با پیگیری‌های مستمر دادگستری و اعضای شوراهای حل اختلاف سردشت و تشکیل جلسات متعدد صلح و سازش با حضور معتمدین محلی، روحانیت منطقه سرانجام ساعاتی قبل از اجرای حکم قصاص با رضایت اولیای دم، قاتل از چوبه دار نجات یافت.

‎آپارتمان ۱۶ میلیارد تومانی در تهران

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۷-IranSOS- به گفته یکی از مشاوران املاک، یک پنت هاوس ۸۰۰ متری در منطقه فرمانیه با نرخ ۲۰ میلیون تومان در هر متر مربع با رقم نهایی ۱۶ میلیارد تومان به فروش رسید. به گزارش ایسنا به نقل از باشگاه خبرنگاران، رشد قیمت مسکن در سال‌های اخیر هم نتوانست از افزایش ساخت آپارتمان‌های فوق لوکس در تهران جلوگیری کند و این آپارتمان‌ها با نرخ‌های بالای ۱۰۰ میلیارد تومان به فروش می‌رسد. دو بار در سال‌های ۸۶ و ۹۱ قیمت مسکن با جهش مواجه شد و قیمت‌ها تا بیش از ۵ برابر افزایش یافت که تأثیر زیادی بر کاهش قدرت خرید و افزایش تورم در جامعه داشت.

‎ایده عجیب وزارت ارتباطات برای رصد کردن کاربران اینترنتی!

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۷-IranSOS- بیایید تکلیف را همین ابتدا مشخص کنیم؛ آیا رصد کردن اطلاعات کاربران مجاز است و نوعی شنود به حساب نمی‌آید؟ اگر پاسختان مثبت است، زحمت خواندن ادامه مطلب را به خود ندهید چراکه قانون اساسی و چندین قانون دیگر خلاف این را می‌گوید! به گزارش «تابناک»، هر چند بحث راه اندازی اینترنت ملی که در دولت دهم به شدت در بورس بود و هر از چند گاهی با اظهارنظرهای موافقین و مخالفین داغ می‌شد، مدتی است که به بوته فراموشی سپرده شده اما ظاهرا دولت یازدهم بدش نمی‌آید دوباره آن را بر سر زبان ها انداخته و به بهانه عمل به وظایف قانونی خود در قالب اجرای «شبکه ملی اطلاعات» به آن بپردازد.

‎جزئیاتی از فساد ۱۲ هزار میلیاردی

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۷-IranSOS- یک سایت خبری، جزئیاتی تازه از فساد تازه کشف‌شده ۱۲ هزار میلیارد تومانی را منتشر کرد. این فساد بزرگ بانکی با پیگیری شخص وزیر اقتصاد و همکاری قوه قضائیه کشف شده است. به گزارش ایسنا، «تابناک» مدعی شد: پس از اظهارات وزیر اقتصاد مبنی بر کشف فساد ۱۲ هزار میلیارد تومانی جدید در نظام بانکی و تایید کلیت این فساد توسط رئیس کل بانک مرکزی، خبرنگار ما به اطلاعات جدیدی درباره این فساد دست یافته است.