‎بسیج و سپاه ضابطان امر به معروف شدند

سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۹-IranSOS- نمایندگان مجلس، موافقت و مقرر کردند که بسیج و سپاه به منظور اقدام عملی، ضابطان اجرای امر به معروف و نهی از منکر باشند. به گزارش هرانا به نقل از فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان رسیدگی به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را ادامه دادند و مواد باقیمانده آن را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

‎بازداشت سه عضو حزب ندای ایرانیان

سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۹-IranSOS- سه عضو حزب تازه تاسیس ندای ایرانیان بازداشت شدند. به گزارش هرانا به نقل از کلمه، محسن بیگلربیگی، جاوید فخریان و سینا رحیم‌پور نیمه شب گذشته در منزل شخصی خود توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

‎مدیرکل محیط زیست استان تهران: وجود نیترات در منابع زیرزمینی قطعی است

سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۹-IranSOS- مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه بالا بودن میزان نیترات در برخی آبهای زیر زمینی پایتخت قطعی است گفت: تفکیک آب شرب از آب غیر شرب مانند تمام کشورهای دنیا برای افزایش سلامت آب ضروری است. به گزارش هرانا، دکتر محمد هادی حیدرزاده در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: از اینکه میزان نیترات در برخی منابع آب زیرزمینی تهران بالا‌تر از استاندارد است هیچ شکی نیست و این موضوع بار‌ها از سوی دستگاه‌های مختلف اعلام شده است.

‎اعتصاب کارگران کوشک بافق به چهارمین روز کشیده شد

سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۹-IraanSOS- اعتصاب بیش از ۲۵۰ نفر از کارگران معدن کوشک بافق به چهارمین روز کشیده شد. بیش از ۲۵۰ کارگر معدن کوشک بافق که طی سه روز گذشته نسبت به محقق نشدن مطالبات صنفی‌شان معترض بودند، به دلیل آنچه «بی‌توجهی کارفرما به دلایل اعتراض‌شان طی سه روز گذشته» می‌خوانند، برای چهارمین روز پیاپی دست از کار کشیدند. یکی از فعالین کارگری این معدن درباره اعتراض امروز گفت: با وجود واریز ۱ ماه از ۹۰ روز حقوق معوقه، به دلیل عدم رسیدگی به مابقی خواسته‌های کارگران آن‌ها حاضر نیستند سرکارشان بازگردند.

‎تجمع سه روزه کارگران یاس خرمشهر در اعتراض به دو سال بلاتکلیفی

سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۹-IranSOS- کارگران کارخانه «صنایع بهداشتی یاس خرمشهر» زیرمجموعه شرکت داروگر از بلاتکلیفی دو ساله ۸۵ کارگر بعد از تعطیلی این واحد تولیدی خبر می‌دهند. این منابع کارگری به ایلنا گفته‌اند: ۵۰ کارگر رسمی و ۳۵ کارگر قراردادی صنایع بهداشتی یاس که دوسال پیش به دلیل تعطیلی کارخانه بیکار شده‌اند همچنان وضعیت شغلی‌شان نامشخص است و هیچ کس مسئولیتی در قبال کارگران بیکار شده‌ای که بیش از ۲۰ سال سابقه کار دارند نمی‌پذیرد. به همین دلیل حدود نیمی از کارگران بیکار این کارخانه طی سه روز گذشته (شنبه تا دوشنبه ۱۷ آذر) در اعتراض به بی‌توجه‌ای مسئولان به بیکاری‌شان ظرف دو سال گذشته، مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان خرمشهر تجمع کرده‌اند.

دولت ایران به حقوق بشر احترام بگذارد و زندانیان سیاسی را آزاد کند

‎سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۹-IranSOS- سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان با گرامیداشت روز جهانی حقوق بشر در چنین روزی بار دیگر درخواست خود را برای رعایت و احترام به حقوق و آزادی های اساسی مردم کردستان و مردم ایران، که ۶۶ سال پیش توسط دولت این کشور با تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر مورد اعتراف و شناسایی قرار گرفته است، تکرار می کند و از دولت جمهوری اسلامی ایران می خواهد که به نقض و سرکوب حقوق بشر و محدودیت های مربوط به آن پایان داده و با رفع تناقضات و تعارضات موجود با حقوق بشر و ارزش های جهان شمول، تعهدات خود را در این زمینه، آنگونه که در منشور ملل متحد تبیین و در اسناد لازم الاجرای حقوق بشر از جمله ٢ اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق های بین المللی وضع و تصویب شده، اجرا و به انجام رسانده و برای تضمین و تامین این حقوق به دیگر اسناد حقوق بشری بویژه کنوانسیون های منع شکنجه و رفع تبعیض زنان و پروتکل  های پیوستی میثاق ها در مورد لغو مجازات اعدام و آیین دادخواهی، ملحق شود.

‎بیانیه جمعی از زندانیان عقیدتی زندان رجایی شهر بمناسبت ۱۰ دسامبر روز جهانی حقوق بشر

سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۹-IranSOS- جمعی از زندانیان عقیدتی اهل سنت زندان رجایی شهر به مناسبت ۱۰ دسامبرروز جهانی حقوق بشر که عینا منتشر میشود:‬ ‬
‎‫به نام پروردگار یکتا‬
‎‫۱۰دسامبر بعنوان روز جهانی حقوق بشر نام نهاده شده، نامگذاری چنین روزی برای جلب توجه جهانی به ضرورت بهبود حقوق بشر در جهان و دفاع از همه مظلومان و قربانیان حقوق بشر در سطح جهانی است. اما در عمل منافع باندی و گروهی و ناهماهنگی قربانیان حقوق از دسترفته در دسترسی به تریبونهای مختلف سبب شده ‌است که شاهد بی ‌عدالتی مضاعفی در این زمینه باشیم.