‎بخشش ۶۸۱ محکوم به ‎اعدام

یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۸-IranSOS- رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: از ابتدای سال ۹۲ تاکنون ۶۸۱ نفر از محکومان به قصاص با گذشت اولیای دم به زندگی بازگشتند. به گزارش هرانا به نقل از افکارنیوز؛ اصغر جهانگیر در خصوص آمار قصاص‌های منجر به گذشت گفت: قصاص حق مسلم اولیای دم است که شرع مقدس استفاده یا عدم استفاده از این حق را در اختیار این خانواده‌ها قرار داده است.

‎لاهیجی: سخنان علی یونسی نقض حقوق شهروندی است 

‎یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۸-IranSOS- علی یونسی، دستیار ویژه حسن روحانی در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفته است که «هر مسلمانی به حضرت مسیح توهین و بی‌احترامی کند از دین اسلام خارج است.» به گفته عبدالکریم لاهیجی، این سخنان به معنی حکم اعدام برای فرد از دین خارج شده و در واقع نقض حقوق شهروندی است.

‎از نظر تعداد زندانی جزو ۱۰ کشور اول هستیم

یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۸-IranSOS- معاون راهبردی قوه قضاییه گفت: پیشگیری از وقوع جرم برای قوه قضاییه یک امر واجب و ضروری است و نمی‌توان به آن بی‌توجه بود. به گزارش (ایسنا)، محمدباقر ذوالقدر طی سخنانی در گردهمایی ارتقای اثربخشی برنامه‌ریزی در پیشگیری از وقوع جرم اظهار کرد: پیشگیری از وقوع جرم اگر برای کشور ما یک امر ضروری باشد که هست برای قوه قضاییه یک امر واجب و اجتناب‌ناپذیر است.

‎مجرم شناختن یا نشناختن مرتضوی در گرو اظهارنظر مجلس است

یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۸-IranSOS- جلسه شعبه ۱۵ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت برای رسیدگی به اتهامات سعید مرتضوی در دوران تصدی‌اش در سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد. به گزارش (ایسنا)، مصطفی ترک همدانی در پایان جلسه بازپرسی رسیدگی به اتهامات سعید مرتضوی در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه امروز، پرونده به یک نقطه قابل قبول رسید و آن این است که مقام قضایی به این حجیت رسیده است که اگر اذن و اجازه‌ای برای پرداخت از اموال و وجوه در اختیار سازمان تأمین اجتماعی – چه شمول و چه غیرشمول – به خارج از سازمان وجود نداشته باشد این عمل یقیناً مجرمانه است.