‎حمله با چاقو به زنان در جهرم؛ ۶ تا ۱۲ زن مورد حمله قرار گرفته‌اند

شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۳۰-IranSOS- شماری از زنانِ عمدتا دانشجو در شهرستان جهرم در استان فارس توسط عوامل ناشناس با چاقو مورد حمله قرار گرفته‌اند. مقام‌های محلی مدعی بازداشت عاملان این حملات شده‌اند. تقاطع در گزارشی اعلام نموده که به گزارش خبرگزاری‌های رسمی ایران، حجت‌الله رضایی، “فرماندار ویژه جهرم” و “رییس شورای تامین” این شهرستان شامگاه جمعه (۷ آذر-۲۸ نوامبر) در جمع خبرنگاران گفت: «با تلاش نیروهای امنیتی، انتظامی، قضایی، بسیج و نیروهای مردمی طی مدت کمتر از ۷۲ ساعت عوامل نا‌امنی و کسانی که ایجاد مزاحمت و تعرض به نوامیس مردم داشتند دستگیر شدند.»

ادامه خواندن “‎حمله با چاقو به زنان در جهرم؛ ۶ تا ۱۲ زن مورد حمله قرار گرفته‌اند”

‎اعدام یک زندانی در زندان مرکزی قم

شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۸-IranSOS- صبح امروز با درخواست ولی دم مقتول حادثه بیمارستان شهید بهشتی و به حکم ریاست قوه قضاییه حکم قصاص محکوم علیه ص. ی. ف در زندان مرکزی قم اجرا گردید. به گزارش هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ صبح امروز با درخواست ولی دم مقتول حادثه بیمارستان شهید بهشتی و به حکم ریاست قوه قضاییه حکم قصاص محکوم علیه ص. ی. ف در زندان مرکزی قم اجرا گردید.

ادامه خواندن “‎اعدام یک زندانی در زندان مرکزی قم”

‎کاخ ‎تاریخی «ثابت پاسال» در تهران تخریب می‌شود! + تصاویر

شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۱۱-۲۹-IranSOS- قرار است یک خانه تاریخی و ارزشمند دیگر در تهران تخریب و سپس به برجی ۹ طبقه و با کاربری تجاری، اداری و مسکونی تغییر کاربری دهد؛ خانه‌ای که با وسعت ۱۱ هزار و ۵۴۳ متر مربع یعنی بیش از یک هکتار، «بزرگ‌ترین خانه تهران» لقب گرفته است، آن هم در یکی از گران‌ترین نقاط شهر یعنی خیابان جردن (آفریقا). این خانه مشهور به «کاخ ثابت پاسال» است. به گزارش ایسنا، «معماری‌نیوز» با این مقدمه نوشت: معماری «کاخ ثابت پاسال» از قصر «لو پتی تریانون» یکی از کاخ‌های جانبی ورسای در فرانسه کپی‌برداری شده است و اشیای به کار رفته در آن بسیار ارزشمند است که قبل از انقلاب به روایتی حدود «۱۵ میلیون دلار» قیمت‌گذاری شده بود.

ادامه خواندن “‎کاخ ‎تاریخی «ثابت پاسال» در تهران تخریب می‌شود! + تصاویر”

‎نتایج طرح ملی درباره خشونت علیه زنان گم شد

جمعه ۷ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۸-IranSOS- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: ۳۲ جلد کتاب نتایج حاصل از طرح ملی بررسی اشکال خشونت خانگی علیه زنان گم شده و هیچ نسخه‌ای از آن را در وزارت کشور و یا مرکز معاونت امور زنان و خانواده پیدا نکرده‌ایم. به گزارش ایرنا، شهیندخت مولاوردی، پنجشنبه شب در همایش «جهانی عاری از خشونت علیه زنان» در دانشکده حقوق دانشگاه آزاد مشهد افزود: از زمانی که اولین بار در سال ۷۰ اولین مرکز امور زنان در دوره ریاست جمهوری آیت الله هاشمی رفسنجانی شکل گرفت موضوع زنان و خشونت علیه آنان در دستور کار قرار گرفت.

ادامه خواندن “‎نتایج طرح ملی درباره خشونت علیه زنان گم شد”

‎شمار کارگران «آزمایش» از ۱۸۰۰ کارگر به ۳۰ نفر رسیده است

جمعه ۷ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۸-IranSOS– حدود ۱۶۰ نفر از کارگران کارخانه آزمایش واقع در شرق تهران که از سال ۹۱ به تدریج بازنشسته شده‌اند هنوز موفق به دریافت سنوات پایان خدمت خود نشده‌اند. به گزارش هرانا، کارگران بازنشسته این کارخانه به ایلنا گفته‌اند بازنشستگیشان با استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان آور انجام گرفته است و رقم حق سنوات خدمتشان با توجه به میزان سوابق کاری از ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان متغیر است.

ادامه خواندن “‎شمار کارگران «آزمایش» از ۱۸۰۰ کارگر به ۳۰ نفر رسیده است”

‎وکیل سهیل عربی اتهام تجاوز به عنف را تکذیب و آن را بی اخلاقی محرز نامید

جمعه ۷ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۸-IranSOS- امیرسالار داوودی یکی از وکلای سهیل عربی ضمن محکوم کردن دروغ پراکنی سایتهای نزدیک به نهادهای امنیتی اعلام کرد از این سایت‌ها شکایت می‌کند. به گزارش هرانا، شب گذشته وبسایت «راه دانا» نزدیگ به نهادهای امنیتی ایران درگزارشی ویژه، ضمن رد اتهام توهین به پیامبر، حکم اعدام سهیل عربی را اتهام «تجاوز به عنف» اعلام کرده است که این ادعا با انتشار تصویر حکم سهیل عربی تکذیب شد.

ادامه خواندن “‎وکیل سهیل عربی اتهام تجاوز به عنف را تکذیب و آن را بی اخلاقی محرز نامید”

‎درواکنش به دروغ سازی رسانه‌های امنیتی، تصویردادنامه سهیل عربی منتشر می‌شود

پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۷-IranSOS- وب‌سایت‌های وابسته به مراجع امنیتی در ایران، درگزارش‌های خود، نسبت به اطلاع رسانی وسیع رسانه‌های آزاد درخصوص حکم اعدام «سهیل عربی» به اتهام «توهین به پیامبر و سب النبی» واکنش نشان داده‌اند. به گزارش هرانا به نقل از سحام، یکی از این وب‌سایت‌ها، سایت امنیتی دانا است. این وب‌سایت درگزارشی ویژه، ضمن رد اتهام توهین به پیامبر، حکم اعدام سهیل عربی را اتهام «تجاوز به عنف» اعلام کرده است. اتهامی که پیش‌تر درباره «محسن امیراصلانی» توسط رسانه‌های وابسته به مراجع امنیتی و قضایی درایران اتفاق افتاد و با اطلاع رسانی به موقع، این پروژه امنیتی ناکام ماند.

ادامه خواندن “‎درواکنش به دروغ سازی رسانه‌های امنیتی، تصویردادنامه سهیل عربی منتشر می‌شود”

‎اعدام دو نفر در مشهد ملاء عام

پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۷-IranSOS- صبح امروز ۲ نفر به اتهام شرارت در شهر مشهد در ملاء عام به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه صبح امروز دو نفر به اتهام شرارت به نام‌های «علی – م» و «علی – ق» بنا بر ارتکاب جرم‌های متعدد و خشن پس از سیر مراحل قانونی با رای قضات در دستگاه محاکمه به اعدام محکوم شدند که این رای چندی پیش از سوی دیوان عالی کشور تایید و اجرای آن الزام شد.

ادامه خواندن “‎اعدام دو نفر در مشهد ملاء عام”

‎اعدام ۵ زندانی در زندان رجایی شهر کرج

‎پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۷-IranSOS- صبح روز جاری ۵ زندانی متهم به قتل در زندان رجایی شهر کرج از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، صبح روز جاری (چهارشنبه ۵ آذر ماه) پنج زندانی با اتهام قتل عمد در محوطه زندان رجایی شهر کرج از طریق چوبه دار اعدام شدند. یکی از اعدام شدگان روز جاری روح‌الله عباسی نام داشت که به اتهام قتل عمد در حین نزاع خیابانی به اعدام محکوم شده بود.

ادامه خواندن “‎اعدام ۵ زندانی در زندان رجایی شهر کرج”

‎اعدام دو نفر در زندان مرکزی قزوین

چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۷-IranSOS- سحرگاه امروز با حضور مقامات قضایی، جوانی که متهم بود در یک درگیری جوان دیگری را به قتل رسانده و یک متهم به قاچاق مواد مخدر در ندامتگاه مرکزی قزوین به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا به نقل از ایرنا؛ متهم به قتل ۲۳ ساله طی یک درگیری در بوستان معلم قزوین، جوان ۲۲ ساله‌ای را با ضربات چاقو مجروح و پس از انتقال به بیمارستان وی فوت می‌نماید.

ادامه خواندن “‎اعدام دو نفر در زندان مرکزی قزوین”