‎بیانیه‌ی کانون نویسندگان ایران؛ هفدهمین سالگرد قتل نویسندگان آزادیخواه

چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۲-IranSOS- “کانون نویسندگان ایران” با صدور بیانیه ای در هفدهمین سالگرد قتل “محمد مختاری” و “محمدجعفر پوینده”، یاد این دو نویسنده را گرامی داشته است، متن کامل بیانیه کانون در ادامه می آید: بیانیه ی کانون نویسندگان ایران به مناسبت هفدهمین سالگرد قتل نویسندگان آزادی خواه، محمد مختاری و جعفر پوینده

‎نامه اعتراضی ۹۰ روزنامه‌نگار و درخواست آزادی چهار همکار بازداشت شده

چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۲-IranSOS- نود روزنامه نگار طی نامه ای اعتراض خود را به بازداشت چهار روزنامه نگار اعلام کردند و خواستار آزادی آنها شدند، در ادامه متن نامه را که سحام منتشر کرده است، بخوانید: “ما روزنامه‌نگاران امضاکننده این نامه، بازداشت همکاران‌مان “عیسی سحرخیز”، “احسان مازندرانی”، “سامان صفرزایی” و “آفرین چیت‌ساز” را مغایر با آزادی رسانه‌ها می‌دانیم و خواستار آزادی هرچه سریع‌تر آنان هستیم.

‎گذشت از قصاص یک محکوم در تهران

چهار شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۲-IranSOS- یک زندانی محکوم به قصاص، با رضایت خانواده ی مقتول از چوبه دار رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از همشهری “شوک”، پسری که هفت سال پیش کارگر رستورانی را اشتباهی به جای صاحبکارش به “قتل” رسانده بود با بخشش اولیای دم از مرگ نجات یافت.

‎تلاش آمریکا برای کسب اطلاعات درباره احتمال اعدام حمید سمیعی

چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۲-IranSOS- وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت که برای کسب اطلاعات درباره سرنوشت یک شهروند ایرانی -‌ آمریکایی که به گزارش یک گروه حقوق بشر ماه گذشته در ایران اعدام شد می کوشد. به گزارش هرانا به نقل از بی بی سی، سخنگوی وزارت خارجه، روز سه شنبه گفت که دولت اواخر اکتبر از بازداشت و محکومیت “حمید سمیعی” آگاه شد و از مقام های ایران خواست اجرای حکم اعدام را متوقف کنند.