‎گفت‌وگو با عبدالکریم لاهیجی در روز جهانی حقوق بشر

شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۱۱-IranSOS- شصت و هفت سال پس از اعلامیه حقوق بشر؛ آیا مفهوم حقوق بشر جهانی شده؟
‎۱۰ دسامبر ۱۹۴۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر تصویب شد. هیچ کشوری در دنیا نیست که این اعلامیه را نپذیرفته باشد اما آیا این به معنای پذیرش و اجرای اصول مندرج در این اعلامیه است؟ جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای ناقض حقوق بشر است و این مسئله بارها در اعلامیه‌ها و بیانیه‌های سازمان‌های بین‌المللی علنی شده است. تعداد بالای اعدام‌ها، اجرای مجازات‌هایی خلاف شأن و منزلت انسانی مثل شلاق و قطع دست و پا، نقض سیستماتیک حقوق زنان و اقلیت‌های دینی و قومی و جنسیتی تنها نمونه‌هایی از نقض اصولی است که ۶۷ سال است دنیا بر سر آن توافق کرده.

‎معوقات مزدی کارگران معدن زمستان یورت به ۱۰ ماه رسید

شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۱۱-IranSOS- کارگران این معدن گزارش کردند؛ کارفرمای معادن زمستان یورت از دی ماه سال گذشته (۹۳) به دلیل کمبود نقدینگی، توان پرداخت به موقع حقوق کارگران را ندارد و آنها در ۱۰ماه گذشته مبلغ بسیار ناچیزی را بصورت علی‌الحساب دریافت کرده‌اند. به گفته کارگران معادن زمستان یورت در این مدت مجموع دریافتی آنها حدود ۸۰۰ هزار تومان بوده است که در دو مرحله پرداخت شده است.

گزارش: مجازات اعدام برای جرایم مربوط به مواد مخدر در ایران

شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۱۱-IranSOS- دهم دسامبر ۲۰۱۵ (۱۹ آذر ۱۳۹۴) ـ به گزارش جامعه‌ی دفاع از حقوق بشر در ایران (LDDHI)، در روز جهانی حقوق بشر، گزارش «مجازات اعدام برای جرایم مربوط به مواد مخدر در ایران» منتشر شد. این گزارش بخشی از گزارش کامل فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر  (FIDH) و ائتلاف جهانی علیه مجازات اعدام (WCADP)‌است که در روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام (۱۰ اکتبر ۲۰۱۵) با عنوان «مجازات اعدام برای جرایم مربوط به مواد مخدر در آسیا» به زبان انگلیسی منتشر شده بود. بخش ایران در همکاری با «جامعه‌ی دفاع از حقوق بشر در ایران» تهیه شده است.