‎سه زندانی در زاهدان اعدام شدند

یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۶-IranSOS- سه زندانی محکوم به اعدام طی دیروز و امروز در زندان زاهدان به دار آویخته شدند. به گزارش خبرگزاری هرانا، حکم اعدام “محسن گمشادزهی”، “محسن پیری” و “عزیز سارانی” طی روزهای شنبه و یکشنبه در محوطه زندان زاهدان اجرا شد و دو محکوم به اعدام نیز با کسب مهلت از شاکیان موقتا از چوبه دار رهایی یافتند.

‎اعدام یک زن در زندان مرکزی قزوین

یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۶-IranSOS- سحرگاه امروز یک زن در زندان مرکزی قزوین به اتهام قتل و رابطه نامشروع به دار آویخته شد. به گزارش هرانا به نقل از مهر، اسماعیل صادقی نیارکی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین با اعلام خبر اعدام یک زن به اتهام قتل و رابطه نامشروع در زندان مرکزی قزوین از رای قصاص برای متهم مرد این پرونده با رد یک دوم دیه مرد مسلمان توسط شعبه دوم دادگاه کیفری استان قزوین خبر داد.

‎محمد صدیق کبودوند؛ در نهمین سال حبس و تنها یک بار مرخصی

یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۶-IranSOS- محمد صدیق کبودوند، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر در نهمین سال حبس خود تنها یکبار به مرخصی اعزام شده است. به گزارش هرانا، محمد صدیق کبودوند، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر که به دلیل فعالیت‌های حقوق بشری خود در زندان به سر می برد، تنها یکب ار و آنهم پس از اعتصاب غذایی طولانی به مرخصی اعزام شده و به جز آن وی از هیچ نوع مرخصی یا امکان دیگری برای خروج از زندان بهره مند نبوده است.

‎عدم رسیدگی به بیماری های زینب جلالیان در زندان خوی

‎یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۶-IranSOS- با وجود ابتلای زینب جلالیان، زندانی سیاسی محبوس در زندان خوی به بیماریهای متعدد و درخواست های مکرر وی برای اعزام به بیمارستان، از اعزام وی ممانعت شده و است. به گزارش هرانا، با وجود ابتلای زینب جلالیان، زندانی سیاسی محبوس در زندان خوی به بیماری هایی چون برفک دهان و همچنین بیماری جدی از ناحیه چشم و همچنین با وجود درخواست های فراوان و مکرر وی برای اعزام به بیمارستانی در خارج از زندان برای درمان این بیماریها، مسئولین قضایی وامنیتی از اعزام وی ممانعت می کنند، گفته می شود که عدم درمان بیماری ها ممکن است مشکلات جدی را برای این زندانی ایجاد کند.

‎ممنوع‌الفعالیت ‌شدن خواننده‌ها تأیید می‌شود؟

یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۶-IranSOS- همزمان با نزدیک شدن به پایان ماه صفر، مطابق با رسم معمول، آهسته آهسته گزارش‌هایی درباره کنسرت‌هایی که از یک هفته دیگر در تهران و دیگر شهرها برگزار خواهد شد، منتشر می‌شود؛ اما امسال خبرهای محدودی درباره صدور مجوز اجراهای زنده برای خواننده‌ها منتشر می‌شود؛ خبرهایی که نگرانی‌ها درباره احتمال تحقق لیست بلند خوانندگان ممنوع‌الفعالیت را قوت می‌بخشد.

‎‎ایران‫:‬ رشد خزنده ایدز در سنین زیر ۱۹ سال

یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۶-IranSOS- رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت نسبت به کاهش سن ابتلا به HIV‌ در کشور هشدار داد و گفت: این اتفاق زنگ خطری است که باید به آن توجه شود. به گزارش (ایسنا)، دکتر محمدمهدی گویا در همایش روز جهانی ایدز، با بیان اینکه دنیا طی ۱۰ سال یعنی از سال ۲۰۰۴ تا کنون حدود ۳۵ درصد موارد ابتلا به ایدز را کاهش داده، گفت: