‎عدم کاهش جرائم مربوط به مواد مخدر با اعدام به گفته یک حقوق دان

پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۱۷-IranSOS- پیمان حاج‌محمود‌عطار، حقوق دان و وکیل دادگستری می گوید که د‌ر طول اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر و برخورد‌ کیفری با مرتکبان جرائم مربوطه، این قانون نقش قابل توجه و چشمگیری د‌ر کاهش این گونه جرائم ایفا نکرد‌ه و افزایش تعد‌اد‌ اعد‌ام‌های متهمان این گونه جرائم و حبس‌های طویل‌المد‌ت و مجازات‌های د‌یگر  نتوانست د‌ر کاهش آمار مرتکبان این جرائم کمک کند‌.

‎روایت گذشت در بند زنان؛ زنی که در زندان ماند تا همبندی اش اعدام نشود

چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۱۶-IranSOS- زن جوانی که تنها ۲۴ ساعت برای تهیه ۱۰۰ میلیون تومان و رهایی از قصاص فرصت داشت، با گذشت هم‌بندی‌اش از مبلغی که خیرین برای آزادی او کمک کرده‌ بودند، زندگی دوباره یافت. به گزارش هرانا به نقل از تسنیم، صبح امروز “چهارشنبه” بود که خبری تحت عنوان “زن جوان ۲۴ ساعت فرصت دارد تا قصاص نشود” بر روی خروجی این خبرگزاری قرار گرفت، ماجرا از این قرار بود که ۱۱ سال پیش، دختر جوانی که آن موقع ۲۳ سال داشت و با اصرار و اجبار پدر و مادرش در سن ۱۷ سالگی با مردی ۷۰ ساله ازدواج کرده بود، مرتکب قتل شده بود و حالا پس از گذشت ۱۱ سال از آن حادثه و صدور حکم قصاص و تایید حکم در دیوان عالی کشور، کار به اجرای حکم قصاص رسیده است.

‎شرطی متفاوت برای بخشش یک اعدامی

چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۱۶-IranSOS- عامل یک جنایت طایفه‌ای که دو بار تا پای چوبه دار پیش رفته بود، با بخشش بزرگ خانواده قربانی از مجازات مرگ نجات یافت. به گزارش ایسنا، روزنامه ایران نوشت: عصر ۱۸ آبان‌ماه سال ۹۱ مأموران کلانتری چهاردانگه در جریان دعوای مرگبار چند پسر جوان قرار گرفتند و خیلی زود وارد عمل شدند. تیم پلیسی زمانی که پای در صحنه درگیری دسته جمعی گذاشت با پیکر خون‌آلود جوانی روبه‌رو شد که با مرگ دست و پنجه نرم می‌کرد و دوستانش با دیدن مأموران به سمت آنها دویده و خواستار کمک شدند.