‎نسرین ستوده و جعفر پناهی نسبت به بازداشت یغما گلرویی اعتراض کردند

دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۷-IranSOS- نسرین ستوده و جعفر پناهی طی بیانیه ی اعتراض خود را نسبت به بازداشت یغما گلرویی، شاعر و ترانه سرا اعلام کردند، متن این بیانیه را در ادامه بخوانید: یغما گلرویی بازداشت شد. هنرمندی دیگر در معرض خطر قرار گرفت تا دست از ارائه ی هنر بردارد. وقتی نهادهای رسمی یک حکومت به سراغ هنرمندان می روند و آن ها را بازداشت می کنند، به نوعی فرهنگ و هنر جامعه را مورد تاخت و تاز قرار می دهند.

‎اعدام یک زندانی در هرمزگان

دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۷-IranSOS- یک محکوم به اعدام، سحرگاه امروز در زندان مرکزی بندرعباس به دار آویخته شد. به گزارش هرانا به نقل از دادگستری استان هرمزگان، حکم قصاص متهم به قتلی با نام اختصاری «ع-ب» پس از طی مراحل قانونی و تائید رای صادره سوی  شعبه اول دادگاه کیفری استان هرمزگان و در شعبه سیزدهم دیوان عالی کشور، سرانجام با عدم رضایت اولیا دم و خانواده مقتول به مرحله اجرا در آمد.

‎بخشش و گذشت از قصاص در استان البرز

دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۷-IranSOS- مرد جوانی که به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با رضایت اولیای دم ازچوبه دار رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از آرمان، دوم آبان ماه سال ۸۷ ماموران پلیس کرج در جریان یک درگیری قرار گرفتند و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و با حضور در محل حادثه به تحقیق در این رابطه پرداختند. با حضور ماموران مشخص شد که مرد جوانی پس از درگیری با مرد دیگری با ضربه چاقو به قتل رسیده است.

‎پزشک متخلف: به شوخی گفتم بخیه‌های چانه کودک را بشکافید

دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۷-IranSOS- پزشک بیمارستان “اشرفی اصفهانی” شهر “خمینی‌شهر” گفته به “مزاح” خواسته بخیه چانه کودک چهار ساله شکافته شود و پرستار مسئول رسیدگی به این بیمار هم گفته “بخیه‌ها” در جای دیگری باز شده است. به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رادیو فردا، این مطلب را سجاد رضوی، رئیس بازرسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه (۱۶ آذر) و به نقل از این پزشک و پرستار در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما بیان کرده است.

‎کارگران معدن البرز شرقی منتظر پرداخت طلبشان هستند

دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۷-IranSOS- کارگران معدن زغال سنگ البرز شرقی (طزره)که روز شنبه (۱۴ آذر) مقابل ساختمان اداری این واحد معدنی تجمع کرده بودند، همچنان منتظر تحقق مطالبات صنفی خود هستند. یکی از کارگران در این باره به ایلنا گفت: تجمع یک روزه ما در حالی خاتمه یافت که‌‌ همان روز کارفرما در جمع ما حاضر شد و وعده داد که به محض وصول مطالبات مزدی طلب کارگران را پرداخت خواهد کرد.

‎معوقات مزدی کارگران مترو تهران به تجمع انجامید

دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۷-IranSOS- صبح دیروز (۱۵ آذر)کارگران بخش خدماتی مترو تهران برای معوقات مزدی خود مقابل شرکت بهره برداری مترو واقع در چهارراه کالج تجمع کردند. در این تجمع بیش از ۱۰۰ نفر از کارگران که نسبت به عملکرد پیمانکار خود معترض بودند حضور داشتند این کارگران خواهان رسیدگی به مطالبه سه ماه معوقه مزد و هفت ماه اضافه کاری خود شدند، در بین این کارگران معترض کارگرانی با سابقه خدمت بیش از ۱۲ سال در مترو نیز حضور داشتند.

‎نگرانی کارگران از تجمیع بیمه‌ها بجا بود

دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۷-IranSOS- یک فعال صنفی کارگری عقیده دارد اتفاقی که در بیمارستان خمینی شهر افتاده است نگرانی کارگران از تجمیع بخش درمانی سازمان تامین اجتماعی در طرح تحول سلامت را تایید می‌کند. «اکبر قربانی» دبیر کمیته بیمه و درمان خانه کارگر در گفتگو با ایلنا با اشاره به اتفاق دردناکی که  حدود یک هفته پیش در یک بیمارستان دولتی خمینی شهر اصفهان برای یک کودک مجروح افتاد، گفت: با این وضع آیا کارگران حق ندارند که از ادغام بخش درمانی سازمان تامین اجتماعی در طرح تحول سلامت نگران شوند؟

‎روزی سیاه برای جامعه پزشکی ایران

دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۷-IranSOS- هشت ماه پس از اعتراض‌ها به سریال «د‌ر حاشیه» که پشت پرد‌ه‌هایی از وقایع پزشکی را با زبان طنز به تصویر کشاند‌، اتفاقی تلخ د‌ر اصفهان، عرق شرم بر پیشانی پزشکان کم‌انصاف نشاند‌. به گزارش ایسنا، روزنامه قانون با اشاره به این رویداد دردناک، ادامه داد: ماجرا از آنجا آغاز شد‌ که چند‌ روز قبل د‌ر یکی از بیمارستان‌های اصفهان، پس از آنکه خانواد‌ه‌ای تمکن مالی برای پرد‌اخت بخیه صورت فرزند‌شان را ند‌اشتند‌، پزشک بیمارستان اقد‌ام به کشید‌ن بخیه و نپذیرفتن د‌رمان کود‌ک می‌کند‌ که د‌ر نوع خود‌ اقد‌امی بی‌سابقه د‌ر جامعه پزشکی ایران محسوب می‌شود‌.