‎سعید رضوی فقیه دستگیر شد

‎پنج شنبه٬ ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ – سعید رضوی فقیه عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در هشتگرد دستگیر شده است. به گزارش ایرنا ،حکم دستگیری سعید رضوی فقیه عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت روز چهارشنبه توسط دادستان دادگاههای عمومی و انقلاب همدان به دلیل سخنرانی در جمع اصلاح طلبان همدان صادر شده بود. دلیل بازداشت این فعال سیاسی ˈسخنان ساختار شکنانهˈ در این جلسه اعلام شده بود.
‎روز سه شنبه گذشته گروهی در همدان با اجتماع در میدان امامزاده عبدالله ضمن محکوم کردن سخنان رضوی فقیه خواستار برخورد قضایی با وی شدند.

‎آخرین وضعیت پرونده قضایی و اخراج نماینده صنفی کارگران چادرملو

‎پنج شنبه٬ ۱۵ اسفند ۱۳۹۲-IranSOS- وکیل «بهرام حسنی‌نژاد»، عضو اخراجی انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (پیمانکار نیروی انسانی معدن چادرملو) از توافق شفاهی با این شرکت پیمانکاری برای بازگشت به کار موکلش خبر داد. «محمد علی جداری فروغی» در تشریح پرونده آقای حسنی‌نژاد، به ایلنا گفت: جلسه هیات حل اختلاف اداره کار یزد برای بررسی حکم اخراج بهرام حسنی‌نژاد، نماینده اخراجی کارگران معدن چادرملو در تاریخ ۱۳ اسفند ماه برگزار شد و دفاعیات ارائه شده جو مساعدی را در میان اعضای هیات اختلاف ایجاد کرد.

نگرانی شدید در باره محرومیت زندانیان عقیدتی بیمار از مراقبت های پزشکی

پنجشنبه٬ ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ -IranSOS – پاریس، فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ (۶ مارس ۲۰۱۴) ـ فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر نگرانی شدید خود را از مخالفت دولتمردان ایران با دسترسی زندانیان عقیدتی بیمار به مراقبت های مناسب پزشکی و وخیم تر شدن حال آنها ابراز می کند و از این نگران است که این عملکرد مسئولان روش منظمی با هدف ارعاب فعالان جامعه مدنی و منقدان رژیم باشد. ایران باید فوری تمام زندانیان عقیدتی را آزاد کند و تامین خدمات مناسب درمانی را برای تمام زندانیان تضمین کند.

‎آژانس اروپائی حقوق بنیادین: از هر سه زن یکی قربانی خشونت

‎پنجشنبه٬ ۱۵ اسفند ۱۳۹۲-IranSOS- حنیف حیدرنژاد – ‎سایت اینتگراسیون: روز پنجم مارس و در آستانه روز جهانی زن، آژانس اروپائی حقوق بنیادین با انتشار گزارشی به تجزیه و تحلیل پژوهش خود در مورد خشونت بر علیه زنان در اتحادیه اروپا پرداخته است. این گزارش بر اساس مصاحبه با ۴۲٫۰۰۰ زن از ۲۸ کشور در اتحادیه اروپا تنظیم شده است. این زنان ۱۸ تا ۷۴ ساله بوده و مصاحبه با آنها در سال ۲۰۱۲ انجام شده است. اطلاعات این زنان از ۱۵ سالگی تا ۱۲ ماه قبل از انجام مصاحبه با آنها را شامل می گردد. این پژوهش در نوع خود بزرگترین در جهان می باشد.