‎حقوق بشر و حکومت اسلامی، دکترعبدالکریم لاهیجی

‎رحمت قاسم بیگلو: با گذشته سی وپنج سال از رویدادهای طوفان سیاسی سال ۱۹۷۹ در ایران که به استقرار حکومت اسلامی انجامید، چگونگی زمینه های داخلی و بین المللی این رویداد بزرگ و عملکرد حکومت های پی درپی برآمده از انقلاب همچنان درکانون مهمترین بحث ها و نوشته های فرهیختگان ایرانی قراردارد..
 

‎بازداشت هشت تن از نوکیشان مسیحی در شوش

‎جمعه٬ ۱۶ اسفند ۱۳۹۲-IranSOS- یکی از خادمین جمعیت موسوم به  ”کلیسای ایران” به همراه ۷ نفر از مسیحیان فارسی زبان  در کنار یک رودخانه نزدیک شهر شوش بازداشت شدند. به گزارش هرانا، بعد از ظهر چهارشنبه ساعت ۲ و نیم، ۸ تن از نوکیشان مسیحی و از اعضای “کلیسای ایران” که برای پیک نیک به کنار رودخانه‌ای در نزدیکی شهر شوش رفته بودند توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به ستاد خبری وزارت اطلاعات در شهر شوش منتقل شدند.

‎سعید رضوی فقیه به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد

‎جمعه٬ ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ -IranSOS- سعید رضوی فقیه عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. به گزارش هرانا، سعید رضوی فقیه عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت روز چهارشنبه توسط دادستان دادگاههای عمومی و انقلاب همدان به دلیل سخنرانی در جمع اصلاح طلبان همدان صادر شده بود و وی روز پنج شنبه در راستای اجرای حکم محکومیت سابق خود بازداشت شد.

‎غلامرضا خسروی دست به اعتصاب غذا زد

‎جمعه٬ ۱۶ اسفند ۱۳۹۲-IranSOS- غلامرضا خسروی زندانی سیاسی محکوم به اعدام بند ۳۵۰ زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد. به گزارش هرانا، غلامرضا خسروی سوادجانی زندای سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و درمانی زندانیان سیاسی و عقیدتی بیمار و نیز در اعتراض به توهین و اهانتهای مکرر در حق آنان و تبعید زندانیان سیاسی و عقیدتی دست به اعتصاب غذا زد.