آغاز «کمپینِ برای آزادی»

چهارشنبه ٬ ۷ فروردین ۱۳۹۳-IranSOS – فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر – پیام رسانه ای:
پاریس، ۲۷ مارس ۲۰۱۴ (۷ فروردین ۱۳۹۳) ـ فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر امروز «کمپینِ برای آزادی» را برای سرعت بخشیدن به آزادی ۱۶ تن از اعضای زندانی خود در سراسر جهان آغاز کرد. «کمپینِ برای آزادی» دارای یک وبگاه (‪http://en.freedom-defenders.org‬)، یک تصویر برانگیزنده‪[۱]‬ و یک هشتگ (‪ForFreedom‬#) است. «کمپینِ برای آزادی» قصد دارد صدای کسانی باشد که از تمام مدافعان حقوق بشر زندانی دفاع می کنند.  

گزارش عفو بین الملل در مورداحکام اعدام و اجرای اعدام در سال ۲۰۱۳

چهارشنبه ٬ ۷ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS-  گردآوری: حنیف حیدرنژاد – سایت اینتگراسیون
‎بخش هائی از گزارش: در ایران، تعداد اعدام ها در سال ۲۰۱۳ باز هم افزایش یافت. پس از انتخاب ۱۴ ژوئن حسن روحانی به عنوان ریاست جمهوری تازه، بعضی اقدامات برای بهبود چهره کشور مثل آزادی چندین تن از زندانیان سیاسی از جمله یک زندانی محکوم به اعدام، انجام شد. با وجود این، هیچ نشانه ای از تغییر در اجرای مجازات اعدام در ایران در پی انتخاب او در دست نبود.

محکومیت زن جوان به اتهام دفاع از ناموس خود‪- ‬
 محمد مصطفایی وکيل دادگستري

چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- لازم به توضیح است که این گزارش مربوط به آرشیو سال ۲۰۰۹ میباشد که به دلیل اهمیتش برای  بیشتر روشن سازی افکار عمومی در ارتباط با تایید حکم اعدام ریحانه جباری باز انتشار میگردد.
روز گذشته زمان رسیدگی به پرونده خانم ریحانه جباری یکی از موکلین اینجانب در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان بود که چون در این روز نمی توانستم در دادگاه حاضر شوم از آقای خرمشاهی که یکی از وکلای به نام و متبحر هستند درخواست کردم که به جای من در دادگاه حاضر و از حقوق ریحانه دفاع کند. در پرونده دلایلی بسیار زیادی وجود دارد که نشان می دهد ریحانه جباری برای دفاع از خود و ناموسش مرتکب جرم شده و طبق مقررات قانونی مستحق مرگ نیست. در این رابطه آقای خرمشاهی یادداشتی را نیز مرقوم نموده اند که عین یادداشت را به نظر گرامیتان میرسانم. مطمئنا پس از اینکه حکم صادره از شعبه ۷۴ کیفری استان به اینجانب ابلاغ شود نسبت به آن اعتراض خواهم نمود. ولی واقعا چرا دادگاههای کشورمان می بایست به راحتی از مجازات اعدام و قصاص در احکام خود استفاده کنند و یا چرا خانواده های مقتولین در اینگونه موارد 
اندک نظری هم به خصوصیات و شخصیت متهمان نمی اندازند.