‎درخواست زندانیان اهل‌سنت زندان رجایی شهر برای آزادی ۵ سرباز گروگان گرفته شده

‎پنجشنبه, ۸ اسفند ۱۳۹۲ -IranSOS- بیش از ۱۰۰ تن از زندانیان عقیدتی اهل‌سنت در زندان رجایی شهر کرج که بیش از ۳۰ تن از ایشان در زیر حکم اعدام بسر می‌برند، طی نامه‌ای خطاب به جیش العدل خواهان آزادی ۵ سرباز گروگان گرفته شده توسط این گروه شدند. متن کامل نامه که بدست خبرگزاری هرانا رسیده را در زیر می‌خوانید:

ادامه خواندن “‎درخواست زندانیان اهل‌سنت زندان رجایی شهر برای آزادی ۵ سرباز گروگان گرفته شده”

‎زنان مسلمان آلمانی داوطلب برای ازدواج در سوریه

‎چهارشنبه٬ ۹ اسفند ماه ۱۳۹۲ -IranSOS- حنیف حیدرنژاد: نیروهای امنیتی آلمان تائید می کنند که گرایشی در بین دختران  و زنان مسلمان در آلمان پدیدار شده که به سوریه رفته تا در “جهاد” برعلیه نیروهای بشار اسد شرکت کنند. آرزوی این زنان ازدواج با یک “جهادیست” بوده و اینکه روزی بیوه یکی از این جهادگران باشند. “ولت آنلاین” در یک گزارش به تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۱۴ به نمونه یک دختر ۱۶ساله مسلمان از پدری الجزایری و مادری آلمانی اشاره می کند که با جعل نامه ای از پدر و مادرش که در آن نوشته بوده آنها با مسافرت تنهای او موافقت دارند، از طریق هوائی از  آلمان خارج و به ترکیه رفته و از آنجا نیز خود را به سوریه رسانده است. او که در دبیرستان درس می خواند از طریق اینترنت و فیسبوک با جهادیست های آلمانی که در سوریه هستند ارتباط داشته و تحت تاثیر آنها قرار گرفته و تصمیم می گیرد به آنها بپیوندد.

ادامه خواندن “‎زنان مسلمان آلمانی داوطلب برای ازدواج در سوریه”

‎بیخبری ده روزه از احمد سهرابی، شهروند بلوچ

‎پنج شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۲ -IranSOS- باوجود گذشت ۱۰ روز از بازداشت احمد سهرابی فرزند یک روحانی اهل سنت، خانواده وی از وضعیت اش اطلاعی کسب نکردند. به  گزارش  هرانا، احمد سهرابی ۲۰ ساله که روز سه شنبه ۲۹ بهمن توسط وزارت اطلاعات ایرانشهر بازداشت شد، با گذشت ۱۰ روز هنوز شرایط نامشخصی دارد. با وجودیکه در‌‌‌ همان زمان دستگیری ماموران وزارت اطلاعات ایرانشهر به همراهانش گفته بودند که می‌توانید وضعیت او را از ستاد خبری ایرانشهر (اطلاعات) پیگیری کنید، اما تاکنون هیچ فردی پاسخگوی آن نیست.

ادامه خواندن “‎بیخبری ده روزه از احمد سهرابی، شهروند بلوچ”

‎مقایسه ثروت عسگراولادی و بابک زنجانی

‎جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۲-IranSOS- هفته‌نامه تماشاگران در تازه‌ترین شماره خود به مرور سبک سرمایه‌داری اسدالله عسگراولادی با بابک زنجانی و همچنین میزان ثروت این دو سرمایه‌دار پرداخته است. به گزارش ایسنا، در گزارش این هفته‌نامه آمده است: یکی مسجد می‌سازد و دیگری فیلم سینمایی‌اش را راهی فستیوال فجر می‌کند. اولی در تشکیلات صنفی و سیاسی اتاق بازرگانی جایی می‌گیرد و دومی به محافل شبه سیاسی و پرقدرت نزدیک می‌شود. اولی در خیابان مطهری دفتری با سه اتاق و ۵ کارمند دارد و دومی حوالی منطقه اکباتان تهران ساختمانی مدرن را با کارمندانی پرشمار اداره می‌کند. اولی سابقه انقلابی دارد و دومی سابقه زندان پیدا کرده است.

ادامه خواندن “‎مقایسه ثروت عسگراولادی و بابک زنجانی”

‎دو زندانی سیاسی کُرد مجددا به اعدام محکوم شدند

‎پنج شنبه ۸ اسفند ماه ۱۳۹۲ – iranSOS – سید سامی حسینی و سید جمال محمدی دو زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان مرکزی ارومیه از سوی دادگاه کیفری این شهر به اعدام و ده سال زندان محکوم شدند. به گزارش هرانا، با شکایت نماینده حقوقی سپاه ارومیه از این دو زندانی به اتهام قتل یک عضو سپاه که گفته می‌شود در درگیری با چریک‌های مخالف دولت ایران به قتل رسیده است؛ پرونده‌ای با اتهام قتل در دادگاه کیفری ارومیه بر علیه این دو زندانی سیاسی باز شد.

ادامه خواندن “‎دو زندانی سیاسی کُرد مجددا به اعدام محکوم شدند”

‎اعدام یک متهم در سلماس

‎پنج شنبه ۸ اسفند ماه۱۳۹۲ -‎ – IranSOSیک متهم به قاچاق مواد مخدر بامداد امروز به دار آویخته شد . به گزارش هرانا به نقل از واحد مرکزی خبر، رییس زندان سلماس: این قاچاقچی سال ۸۶ موقع حمل ۵ کیلوگرم تریاک و ۶۰۰ گرم هروئین دستگیر شده بود که سرانجام پس از طی مراحل قانونی و تائید مراجع قضایی اعدام شد.

ادامه خواندن “‎اعدام یک متهم در سلماس”

‎یک زندانی متهم به قتل در مشهد اعدام شد

‎پنج شنبه ۸ اسفند ماه ۱۳۹۲ -IranSOS- فردی که مرد ۵۰ ساله ای را با ضربات چاقو کشته بود، در زندان مرکزی مشهد از طریق حلق آویز اعدام شد. به گزارش هرانا به نقل از روزنامه خراسان، ماجرای این جنایت بر اساس محتویات پرونده حاکی از آن است که سال ۱۳۸۷، سه نفر مقادیری موادمخدر را به یکی از شهرهای شمال کشور منتقل می کنند.

ادامه خواندن “‎یک زندانی متهم به قتل در مشهد اعدام شد”

‎۲۵۰ کارگر کارخانه فولاد میبد ۶ ماه است که حقوق نگرفته‌اند

‎پنج شنبه ۸ اسفند ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – دولت این کارخانه را به اسم خصوصی‌سازی به فروش رسانده است اما این کار منجر به تعطیلی کارخانه شد./ از وزیر صنعت و معدن و تجارت می‌خواهم که به درخواست این کارگران رسیدگی کند و کارخانه را نجات دهد. نماینده مردم یزد در صحن علنی مجلس از تعویق ۶ ماه حقوق حقوق ۲۵۰ کارگر کارخانه فولاد میبد خبر داد. به گزارش ایلنا، محمد صالح جوکار در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت به وضعیت کارخانه فولاد میبد اشاره کرد و گفت:

ادامه خواندن “‎۲۵۰ کارگر کارخانه فولاد میبد ۶ ماه است که حقوق نگرفته‌اند”

‎در اعتراض به عدم دریافت ۶ ماه حقوقٰ؛ ‎کارگران پسماند شهری در مقابل شهرداری قزوین تجمع کردند

‎پنج شنبه ۸ اسفند ماه ۱۳۹۲ -IranSOS- این کارگران که حقوق ۴ ماه سال جاری و ۲ ماه از حقوق سال گذشته‌شان را از پیمان‌کاران دریافت نکرده‌اند، خواستار دخالت شهرداری در بازپس‌گیری حقوق‌ ماهانه‌شان از پیمانکار شدند. صبح امروز حدود ۵۰ نفر از کارگران شهری سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و دست مزدشان در مقابل شهرداری قزوین تجمع کردند. به گزارش خبرنگار ایلنا، این کارگران که حقوق ۴ ماه سال جاری و ۲ ماه از حقوق سال گذشته‌شان را از پیمان‌کاران دریافت نکرده‌اند، خواستار دخالت شهرداری در بازپس‌گیری حقوق‌ ماهانه‌شان از پیمانکار شدند.

ادامه خواندن “‎در اعتراض به عدم دریافت ۶ ماه حقوقٰ؛ ‎کارگران پسماند شهری در مقابل شهرداری قزوین تجمع کردند”