اشتون در ایران: گرم شدن رابطه نباید به هزینه حقوق بشر باشد

دوشنبه٬ ۱۹ اسفند ۱۳۹۲-IranSOS- فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر با صدور بیانیه ای نسبت به گرم شدن رابطه با کشورهای غربی به هزینه حقوق بشر هشدار داد:  توافق هسته ای در نوامبر ۲۰۱۳ به میانجی گری کاترین اشتون رییس سیاست خارجی اتحادیه‏ اروپا، که ریاست گروه ۵+۱ (پنج عضو شورای امنیت سازمان ملل و آلمان) را به عهده داشت، به سالها رکود دیپلماتیک بین جامعه بین المللی و ایران پایان داد. روابط پر تنش در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد فضای کمی برای دیپلماسی اتحادیه‏ اروپا باقی گذاشته بود و توجه اصلی جامعه بین المللی به مساله هسته ای در عمل بر مسایل حقوق بشری سایه افکند.

تداوم آزار و حبس خودسرانه مدافعان حقوق بشر

‎‎دوشنبه٬ ۱۹ اسفند ۱۳۹۲-IranSOS- به گزارش جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران (عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر)، «برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر» در پیامی رسانه ای آزار و بدرفتاری با زندانیان زیر را محکوم کرد و خواهان آزادی آنها شد: مریم شفیع پور، فرشید یداللهی، رضا انتصاری، سعید مدنی، شاهرخ زمانی، رسول بداغی، محمد جراحی، خسرو کردپور و مسعود کردپور

‎تاخیر در پرداخت مطالبات کارگران فضای سبز پالایشگاه آبادان

‎دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲-IranSOS- یکی از کارگران فضای سبز پالایشگاه نفت آبادان از پرداخت نشدن مطالبات حقوقی پایان سال ۱۴۰ کارگر خبر داد. این کارگر  شرکت پیمانکاری ره‌آورد بهشتیان به خبرنگار ایلنا گفت: در آستانه شروع سال جدید هنوز مطالبات مزدی بهمن و حق عیدی پایان سال همکارانش پرداخت نشده است.

‎تأخیر در پرداخت مزد و حقوق ۵۰۰ کارگر «آبگینه» مقدمه‌ تعطیلی دائمی

‎دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲-IranSOS- یکی از کارگران کارخانه شیشه «آبگینه» قزوین از پرداخت نشدن حقوق بهمن ماه و حق عیدی حدود ۵۰۰ کارگر شاغل در این واحد تولیدی خبر داد. «منوچهر افشار» در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: هر ساله این تعداد کارگر رسمی و قراردادی حداکثر تا ۱۵ اسفند ماه هم حقوق اسفند و هم حق عیدی پایان سال خود را دریافت می‌کردند اما امسال حقوق بهمن ماه و حق عیدی تا کنون پرداخت نشده است.

‎تجمع اعتراض‌آمیز اهالی یک روستا در حیاط دادگستری

‎دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲-IranSOS- یکی از معترضین گفت: بیش از ۴۰۰ سال است اجداد ما در مراتع و اراضی این روستا کار کرده‌اند و هیچ شغلی به جز دامداری، کشاورزی و باغداری نداریم اما چند سالی است فردی به نام (غ – ر) از خوانین منطقه به دستگاه قضایی شکایت کرده و با اخذ رأی خلع ید نسبت به اراضی این روستا ساکنین سالخورده را زندانی می‌کند و اعتراض و شکوائیه این جمع تاکنون راه به جایی نبرده است.

‎ملاقات کاترین اشتون با مادر ستار بهشتی و ‎نرگس محمدی

‎دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲-IranSOS- کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آغاز سفر خود به تهران که همزمان با روز جهانی زن (۸ مارس) بود، با جمعی از فعالان زن از جمله با نرگس محمدی و نیز با گوهر عشقی مادر ستار بهشتی دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا به نقل از عصر ایران، خانم اشتون در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی با اشاره به اینکه موضوع حقوق بشر برای او (و اتحادیه اروپا) بسیار مهم است، اظهار کرد: ما از ابتدا در طرح موضعمان نسبت به حقوق بشر در ایران بسیار صریح بوده‌ایم.

‎«بابک زنجانی» و افتتاح نمایندگی مازراتی از داخل اوین!

‎دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲-IranSOS- بابک زنجانی به تازگی و در حالی که در زندان اوین حضور دارد، یک نمایندگی اتومبیل مازراتی را در تهران افتتاح کرده است!به گزارش ایسنا، نامه‌نیوز با انتشار این خبر نوشت: در این نمایندگی که گران‌ترین خودروهای ایران در آن به فروش می‌رسد، افراد مشهوری رفت و آمد می‌کنند که حضور علی دایی و کی‌روش در مراسم افتتاح این نمایشگاه در تهران هم جالب توجه است.