‎محکومیت نه معلم و فعال کارگری به ۷۴ ماه حبس در دادگاه تجدید نظر

‎چهارشنبه٬ ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ -IranSOS- نه نفر از فعالان کارگری و معلمین اصفهان که پیشتر در داگاه تجدید نظر هرکدام به دو سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده بودند، در دادگاه تجدید نظر با تخفیف مجازات در مجموع به ۷۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده‌اند. به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، پنج نفر از متهمین به نام‌های علیرضا رضایی، علی هاشمی‌پور، حیدرعلی رضایی، ابراهیم نوری و غلامرضا رحمانی در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۹۲ مورد بازداشت نیروهای امنیتی قرار گرفته و جهت اجرای حکم به زندان مرکزی شهرستان لنجان منتقل شدند.

‎ع.پاشایی: ‎سهم الارث آیدا از شاملو به موسسه‌ی الف.بامداد هبه شده است

‎چهارشنبه ٬ ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۲ -IranSOS- تصمیم خانم آیدا درمورد خانه که در تملک ایشان است نیز این است که حفظ و نگهداری از آن به موسسه واگذار شود/ مساله‌ی تبدیل این خانه به خانه‌موزه نیز از سوی موسسه پیگیری خواهد شد. به گزارش ایلنا، عسکر پاشایی؛ یکی از سرپرستان رسمی آثار زنده‌یاد احمد شاملو و از اعضای هیات مدیره‌ی موسسه‌ی الف.بامداد؛ ضمن تکذیب اخبار منتشر شده‌ی اخیر درمورد تبدیل خانه‌ی شاملو به خانه موزه از جزئیات برنامه‌های موسسه خبر داد. وی درمورد اظهارات شخصی به نام شروین پاشایی در این‌باره به ایلنا گفت: ایشان برای من، خانم آیدا و سایر اعضای موسسه‌ی الف.بامداد ناشناس است و نمی‌دانیم با چه قصد و نیتی به انتشار اخبار کذب دست زده.

کارگران اخراجی کاشی سمند علیه کارفرما شکایت کردند

‎چهارشنبه٬ ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۲ -IranSOS- نماینده کارگران اخراجی کارخانه «کاشی سمند» از شکایت این کارگران به اداره کار سمنان برای دریافت حقوق معوفه ۹ ماه گذشته خود، خبر داد. این کارگر که نخواست نامش فاش شود به ایلنا گفت: کارفرمای کارخانه کاشی سمند که از دو ماه پیش به دلیل کمبود منابع مالی تولید را در این کارخانه متوقف کرده است، بدون پرداخت مطالبات ۹ ماه گذشته کارگران آنان را اخراج کرده است.

‎مردم پول خرید تخم‌مرغ ندارند، پول آب و برق از کجا بیاورند؟

‎سه شنبه٬ ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۲-IranSOS- فتاحی: ما خجالت می کشیم به شهرستان ها برویم. مردم هر وقت ما را می بینند تکه به ما می اندازند و می گویند شما دکتری درد مردم را نمی فهمی. راست می گویند! در برخی از مناطق کشور مردم برای خرید تخم مرغ عاجز هستند، چگونه بیایند پول خود را به دولت بدهند؟

‎حکم توقیف برای روزنامه بهار صادر شد

‎چهارشنبه٬ ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۲-IranSOS- با بررسی پرونده روزنامه بهار از سوی شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران برای این روزنامه حکم توقیف صادر شد. به گزارش ‫(‬فارس‫)‬ پرونده روزنامه بهار در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران مورد بررسی قرار گرفت. سرانجام پس از بررسی این روزنامه قضات دادگاه برای این رزونامه حکم توقیف صادر کرده‌اند که براساس اعلام مدیر مسئول این روزنامه این حکم به مدت ۶ ماه خواهد بود.

‎حکم جلب رضوی فقیه صادر شد

‎چهارشنبه٬ ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۲-IranSOS- دستگاه قضایی حکم جلب سعید رضوی فقیه را به دلیل سخنان ساختار شکنانه در جمع اصلاح‌طلبان همدان صادر کرد. به‌گزارش (فارس)، دستگاه قضایی حکم جلب سعید رضوی فقیه را به دلیل سخنان ساختار شکنانه در جمع اصلاح‌طلبان همدان صادر کرد. در عین حال برخی منابع آگاه از متواری شدن نامبرده پس از اطلاع از صدور حکم بازداشتش خبر دادند.