‎ملّا جوادی‌آملی: ‎چهارشنبه‌سوری خلاف عقل و شرع است

‎چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ -IranSOS- ملّا جوادی‌آملی گفت: چهارشنبه سوری حرکتی بر خلاف عقل و شرع است و اگر افراد در آتش‌بازی و ترقه‌بازی چهارشنبه سوری، جایی را بسوزانند، ضامن هستند. به گزارش (ایسنا)، آیت‌الله جوادی‌آملی در پایان درس تفسیر قرآن خود، در مسجد اعظم، مراسم چهارشنبه سوری را یک سنت پوچ و سیئه دانست و تاکید کرد: چهارشنبه سوری یک سنت سیئه‌ای است که متاسفانه بنیان گذاشته‌اند. وی با بیان این‌که «باید احترام ایام فاطمیه حفظ شود» افزود: چهارشنبه سوری سنت بسیار تلخی است و علمای بزرگی همچون آخوند خراسانی(ره)، آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) و امام خمینی(ره) بر حرمت هرگونه آتش بازی و ترقه انداختن تاکید کرده‌اند.

‎بازداشت یک روحانی منتقد در فرودگاه امام خمینی

‎چهارشنبه ,۲۱ اسفند ۱۳۹۲-IranSOS- سید حسین فالی از اعضای دفتر آیت الله سید صادق شیرزای مرجع تقلید منتقد جمهوری اسلامی در فرودگاه بین المللی امام خمینی بازداشت شد. به گزارش هرانا، سید حسین فالی، از اعضای دفتر آیت الله سید صادق شیرازی، مرجع تقلید منتقد جمهوری اسلامی روز، یکشنبه هجدهم اسفند، در حالیکه از تهران عازم کشور کویت بوده است، در فرودگاه بین المللی امام خمینی بازداشت شد.
‎بر اساس این گزارش، این روحانی منتقد به دادسرای ویژه روحانیت منتقل شده است.

‎انتقاد شدید دبیرکل سازمان ملل از وضعیت حقوق بشر ایران

‎سه شنبه٬ ۲۱ اسفند۱۳۹۲ -IranSOS- بان کی مون، دبیرکل سازمال ملل متحد گفت حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نتوانسته است به وعده های انتخاباتی اش برای آزادی بیان بیشتر عمل کند و از زمان انتخاب او، اعدام ها در ایران افزایش تندی داشته است. به گزارش ‎صدای آمریکا به نقل از خبرگزاری رویترز، آقای بان روز سه شنبه در گزارشی به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو، بر گسترده بودن استفاده از مجازات اعدام در ایران تاکید کرد و همچنین خواستار آزادی فعالان، وکلا، خبرنگاران و زندانیان سیاسی شد که به گفته او به خاطر استفاده از حق آزادی بیان و تجمع در بازداشت هستند.