‎لابی‌های بابک زنجانی همچنان فعالند

‎‎دوشنبه ۹ تیرماه ۱۳۹۳ ‫-۲۰۱۴-۰۶-۳۰-IranSOS-‬ «بابک زنجانی» در «اوین» است، اما «لابی»‌های او همچنان فعال. به گزارش ایسنا، شرق در ادامه نوشت: یکی از نمایندگان عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی، در این‌باره به «شرق» می‏‌گوید: «با تغییرات به‌وجود آمده در «کمیسیون انرژی»؛ از این پس پیگیری پرونده زنجانی با جدیت خاصی در دستور کار ما خواهد بود و خبرهایی به ما رسیده که نشان از «لابی» جدی آدم‌های زنجانی در لایه‌های میانی برخی نهادها دارد.»

‎بازداشت سه نفر در پرونده بابک زنجانی

دوشنبه ۹ تیرماه ۱۳۹۳ ‫-۲۰۱۴-۰۶-۳۰-IranSOS-‬محسنی‌ا‌ژه‌ای در نشست خبری روز دوشنبه درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی، گفت: در مورد پرونده متهمی که مربوط به وزارت نفت است چهار نفر بازداشت هستند یعنی غیر از متهم اصلی، سه نفر دیگر بازداشت شده‌اند. به گزارش (ایسنا)، وی با بیان اینکه مدیرعامل بانک مسکن بازداشت شده است، ‌افزود: از تعدادی از مدیران بانک‌های ملت، مسکن، مرکزی، وزارت نفت و تعدادی از مدیران قبلی و فعلی تحقیق شده است و اینها با قرار مناسب آزاد شده‌اند.

‎برخورد خشونت آمیز پلیس با دانشجویان دانشگاه هنر

شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۸-IranSOS- تارنمای کلمه گزارش داد،  نیروهای گشت ارشاد برای بازداشت یکی از دانشجویان دختر صبح روز شنبه ،وارد داشگاه هنر شده و با حمله به دانشجویان و حراست دانشگاه با اسپری اشک آور تعدادی را مضروب کردند. بر اساس این گزارش بعد از یورش نیروهای گشت ارشاد و آسیب دیدگی تعدادی از حاضران، اورژانس تهران در محل حاضر شد و به مداوای مضروبین حادثه پرداخت.

‎تفهیم اتهام و صدور قرار وثیقه برای شمس‌الواعظین

شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۸-IranSOS- ماشاء‌الله شمس‌الواعظین از صدور قرار وثیقه ۲۰۰ میلیونی برای خود از سوی شعبه دوم دادسرای امنیت (اوین) خبر داد. شمس‌الواعظین در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه صبح امروز در پی دریافت احضاریه‌ای مبنی بر حضور در دادسرای اوین در این دادسرا حضور یافتم، گفت: روز سه‌شنبه هفته گذشته برای بار نخست در دادسرای اوین حاضر شدم و پس از مطرح شدن برخی از موضوعات ادامه روند بررسی و تحقیقات به صبح امروز موکول شد. امروز برای بار دوم در این دادسرا حاضر شده و تفهیم اتهام شدم.

‎تأخیر ۳ماهه در پرداخت حقوق ۱۴۰ کارگر پیمانی آبفای آبادان

شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۸-IranSOS- یک فعال کارگری در آبادان اعلام کرد: ۱۴۰ کارگری که بصورت پیمانکاری در استخدام شرکت آبفای آبادان هستند از ابتدای سال جاری هیچ دستمزدی دریافت نکرده اند. «مصطفی نظری»، نماینده کانون شوراهای اسلامی کار در شهرهای آبادان، خرمشهر و اروند کنار با اعلام این خبر به ایلنا گفت: این کارگران از تا پایان اردیبهشت ماه طریق شرکت پیمانکاری «فخر وظفر» و پس از آن از طریق شرکت «ارمغان نمای شوشتر» در زمینه لوله گذاری انشعابات آب و رفع شکستگی لوله‌های شهر با شرکت آبفای آبادان همکاری دارد.

‎شش ماه حقوق معوقه کارگران شرکت پایندان

شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۸-IranSOS- نزدیک به ۶ ماه از حقوق معوقه حدود ۴۰۰ کارگر شاغل در «شرکت پایندان» منطقه عسلویه پرداخت نشده است. یک کارگر فاز ۱۳ شرکت پایندان در گفتگو با ایلنا گفت: پرداخت معوقات کارگری بارها توسط کارگران تکرار شده و این خواسته در حالی است که این موضوع ابتدائی‌ترین خواسته آنها را تشکیل می‌دهد.

‎شلاق شکنجه ای فراگیر در ایران

جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۷-IranSOS- به مناسبت روز جهانی پشتیبانی ازقربانیان شکنجه، بنیاد عبدالرحمن برومند با  معرفی نقشه تعاملی احکام شلاق  (از سال دوهزار میلادی به بعد)، توجه ایرانیان و جامعه بین المللی را به ابعاد گسترده اعمال مجازات شلاق جلب می کند.‫ در طول سی و پنج سال اخیر صدمات روحی و جسمی ناشی از اجرای‬ این مجازات گریبانگیر بسیاری از شهروندان ایرانی از اقشار و سنین مختلف شده است. 

‎بازجویی و بازداشت یک روحانی اهل‌سنت در تبریز

پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۶-۲۶-IranSOS- ماموستا عبدالسلام گولنواز امام جمعه و جماعت شهرستان سردشت از سوی دادگاه ویژه روحانیت تبریز مورد بازجویی و بازداشت قرار گرفت. به گزارش هرانا، طی روز جاری پنج‌شنبه ۵ تیر ماه ماموستا ﻋﺒﺪﺍﻟﺴﻼﻡ ﮔﻮﻟﻨﻮﺍﺯ ﺍﻣﺎﻡ ﺟﻤﻌﻪ و جماعت شهرستان سردشت ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﺩﺍﺩﮔﺎﻩ ﻭﯾﮋﻩ ﯼ ﺭﻭﺣﺎﻧﯿﺖ ﺗﺒﺮﯾﺰ ﻣﻮﺭﺩ ﺑﺎﺯﺟﻮﯾﯽ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺖ.

‎شهرام چینیان به سلول انفرادی منتقل شد

پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۶-IranSOS- شهرام چینیان میاندوآب زندانی بهایی زندان رجایی شهر کرج به سلول انفرادی منتقل شد.
‎بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانی عقیدتی طی روز چهارشنبه ۷ خرداد ماه از سالن ۱۲ این زندان که به زندانیان سیاسی و عقیدتی اختصاص دارد به بند ۱ که به جرایم خطرناک همچون قتل، تجاوز به عنف و سرقت مسلحانه اختصاص دارد منتقل شد.

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل: اعدام مجرمان نوجوان ناقض حقوق بین المللی است

پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۶-IranSOS- به گزارش جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران (عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر)، خانم ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل امروز ۲۶ ژوئن ۲۰۱۴ (۵ تیر ۱۳۹۳) از شمار زیاد اعدام ها در ایران از آغاز سال ۲۰۱۴ ابراز نگرانی کرد و از دولتمردان خواست این اعدام ها و به ویژه اعدام نزدیک به وقوع یک مجرم نوجوان را متوقف کنند.