‎وضعیت اضطراری لطیف حسنی در زندان رجایی شهر

جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۴-IranSOS- پزشکان بهداری زندان رجایی شهر کرج وضعیت لطیف حسنی را در ۴۸ومین روز اعتصاب غذا اضطراری تشخیص داده‌اند. به گزارش هرانا، لطیف حسنی روز یک شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه در اعتراض به نقض حقوق زندانیان سیاسی عدم رعایت اصل تفکیک جرایم در زندان‌ها و احقاق حقوق قانونی زندانیان سیاسی از جمله حق انتقال به شهر محل سکونت و استفاده از مرخصی و هم‌چنین اعتراض به آزار و اذیت خانواده‌های زندانیان سیاسی در زندان مرکزی تبریز دست به اعتصاب غذا زد.

‎وضعیت نگران کننده رضا شهابی در ۳۲ومین روز اعتصاب

جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۴-IranSOS- رضا شهابی زندانی سیاسی که از ۳۲ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده در وضعیت نگران کننده‌ای بسر می‌برد. به گزارش هرانا، رضا شهابی زکریا، فعال کارگری و زندانی سیاسی روز یک‌شنبه ۱۱ خرداد ماه از بند ۳۵۰ زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد و در‌‌‌‌ همان روز در اعتراض به این انتقال دست به اعتصاب غذا زد.

‎از وضعیت سعید شیرزاد همچنان اطلاعی در دست نیست

جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۶-۲۰۱۴-۰۷-۰۴- از وضعیت سعید شیرزاد فعال حقوق کودک بازداشت شده در تبریز پس از ۳۲ روز اطلاعی در دست نیست. به گزارش هرانا، ۳۲ روز پیش در تاریخ ۱۲ خردادماه سعید شیرزاد در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت شد. یکی از نزدیکان وی به گزارشگر هرانا گفت: «دو هفته پیش مسئولان امنیتی به خانواده سعید اطلاع دادند که وی را به تهران منتقل کرده‌اند ولی سعید تا این لحظه هیچ تماسی با منزل نداشته و از سرنوشت وی کاملا بی‌اطلاعیم.»

‎عراقچی: مباحث حقوق بشری ارتباطی به مذاکرات هسته‌ای ندارد

جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۴-IranSOS- عراقچی در واکنش به اظهارات کمیسر حقوق بشر سازمان ملل مبنی بر طرح مباحث حقوق بشری ایران در مذاکرات وین گفت: چنین کاری صورت نمی‌گیرد، طرفین خوب می‌دانند که حقوق بشر ارتباطی به این مذاکرات ندارد. “ˈناوی پیلای” کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز پنج شنبه در حاشیه اجلاس وین در گفت و گو با خبرنگاران از کشورهای گروه ۱+۵ خواست که گفت و گو درباره مسائل حقوق بشر ایران را به طور مفصل در دستور کار خود در مذاکرات هسته ای قرار دهند.

‎پلمب ۱۵ کافی‎نت در لرستان

جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۷-۰۴-IranSOS- رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی لرستان از پلمب ۱۵ واحد صنفی کافی‎نت متخلف طی سه روز گذشته در استان خبر داد. سرهنگ الماسیان در تشریح این خبر به ایسنا گفت: مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این فرماندهی با همکاری رئیس پلیس فتا لرستان طی سه روز گذشته از ۱۶۸ واحد صنفی کافی‎نت در استان بازدید کردند.