‎اعلام خطر پزشک زندان نسبت به وضعیت چهار زندانی اعدامی

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳۲۰۱۴-۰۷-۰۵-IranSOS- پزشک زندان قزل‌حصار نسبت به وضعیت حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی و جهانگیر دهقانی که از ۲۳ روز پیش در اعتصاب بسر می‌برند اعلام خطر کرده است. به گزارش هرانا، حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی و جهانگیر دهقانی از نیمه شب جمعه ۲۳ خرداد ماه پس از آنکه فهمیدند قرار است جهت اجرای حکم اعدام از زندان رجایی شهر کرج به زندان قزل‌حصار منتقل شوند دست به اعتصاب غذا زدند.

‎بازداشت سه نوکیش مسیحی در انزلی

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۵-IranSOS- ماموران امنیتی صبح روزجاری سه نوکیش مسیحی از اعضای گروه موسوم به «کلیسای ایران» را در شهر انزلی بازداشت کردند. به گزارش هرانا، سید علیرضا علی‌حق‌نژاد معروف به «ماتیاس» از نوکیشان مسیحی شهر انزلی، صبح روز جاری بازداشت شد.

‎هفت شهروند بهایی در ارومیه به زندان محکوم شدند

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۵-IranSOS- هفت شهروند بهایی در شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه حکم زندان دریافت کردند. از این هفت نفر سه نفر به شش سال زندان و چهار نفر به شش ماه زندان محکوم شدند. به گزارش مرکز حامیان حقوق بشر، اتهام‌ چهار تن از هفت شهروند بهایی در ارومیه انجام فعالیت به نفع دیانت بهایی و تبلیغ علیه نظام بود و سه نفر از ایشان علاوه براین اتهام به اجتماع و تبانی از طریق عضویت محفلی در دیانت بهایی (که در حکم ایشان فرقه ضاله نامیده شده) نیز متهم شدند.

‎بان کی مون: «روش غیر انسانی» اعدام در قرن ۲۱ جایی ندارد

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۵-IranSOS- بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد گفت مجازات اعدام در قرن بیست و یکم جایی ندارد. به گزارش صدای آمریکا، آقای بان از همه کشورهای جهان خواست گام های جدی برای کنار گذاشتن مجازات اعدام بردارند و یا دیگر از این نوع مجازات استفاده نکنند. بان کی مون گفت: «باهم می توانیم عاقبت به این روش بی رحمانه و غیرانسانی در همه جای دنیا پایان دهیم.»

‎دوری گزینی شورای حقوق بشر سازمان ملل از چندین دهه پیشرفت قانونی و اجتماعی

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۵-IranSOS- در روز ۲۷ ژوئن، شورای حقوق بشر سازمان ملل قطعنامه ای را در باره «حمایت از خانواده» به تصویب رساند که می تواند به طور جدی نه تنها موازین بین المللی در باره برابری جنسیتی و حقوق زنان بلکه حق عدم تبعیض بر اساس گرایش جنسی و هویت جنسیتی را به خطر بیندازد. شیلا موانگا، نایب رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، گفت: «این قطعنامه با قصد معین ناهمگنی خانواده ها در سراسر جهان، از جمله خانواده های تک سرپرست، خانواده های بی فرزند و خانواده های هم جنس را نادیده می گیرد. با تعریف به اصطلاح “سنتی” و محدود از خانواده، این قطعنامه همان کسانی را که می خواهد مورد حمایت قرار دهد کنار گذاشته است.»

‎همسر محمدعلی طاهری بازداشت شد

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۷-۰۵-IranSOS- زیبا محمدیان همسر محمدعلی طاهری روز چهارشنبه در منزل شخصی خود بازداشت شد. به گزارش هرانا، روز چهارشنبه ۱۱ تیر ماه زیبا محمدیان، همسر محمدعلی طاهری، زندانی عقیدتی زندان اوین در منزل شخصی خود بازداشت شد.

‎نظر متفاوت ۳ مرجع تقلید درباره ماهواره

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۵-IranSOS- یک جوان از دفتر سه تن از مراجع تقلید پیرامون حکم شرعی استفاده از تجهیزات دریافت از ماهواره استفتاء کرده که دفتر این سه مرجع، به این استفتاء پاسخ‌های متفاوتی داده‌اند. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه «وطن امروز»، متن پرسش این جوان و پاسخ حضرات آیات عظام نوری‌ همدانی، وحید خراسانی و شبیری‌ زنجانی در پی می‌آید:

‎حاشیه‌ای بر پرونده‌های تجاوز به دانش‌آموزان

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۵-IranSOS- در هفته‌ها و ماه‌های گذشته خبرهایی مبنی بر سوء استفاده جنسی برخی ناظمان و معلمان مدارس در تهران منتشر شده و واکنش‌های مختلی را بر انگیخته است. به نظر می‌رسد با انتشار اخبار این چنینی و واکنش‌های اجتماعی متعاقب آن به دلیل اهمیت موضوع ذکر نکاتی چند خالی از فایده نباشد.

‎بالا آمدن اسکلت فلزی در حریم تخت جمشید

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۵-IranSOS- ساخت‌وساز دانشگاه آزاد واحد شهرستان مرودشت، حریم درجه ۲ مجموعه‌ی ثبت جهانی تخت جمشید را مخدوش کرده است. به گزارش (ایسنا)، اواخر سال گذشته بود که به نقل از رییس وقت دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت اعلام شد، مسجد و مجموعه‌ای فرهنگی در نزدیکی تخت جمشید ساخته می‌شود. تقریبا از همان زمان، مسوولان میراث فرهنگی ضوابط و مقررات تخت جمشید را برای ساخت‌وساز اعلام و تأکید کردند که هیچ بنایی در حریم درجه‌ی ۲ این محوطه‌ی ثبت جهانی نباید بیشتر از هشت متر ارتفاع داشته باشد.