‎دستگیری کودک آزاران مهد ستایش

شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۱۲-IranSOS- درپی کودک آزاری در یکی از مهدهای کودک اردبیل، مدیر و خدمه خاطی این مهد بلافاصله بعد از ورود به دادسرا دستگیر و روانه زندان شدند. احمدیان، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در اردبیل، با اشاره به اینکه مهدکودک ستایش یکی از مهدهای سه ستاره استان است، افزود: بعد از شکایت والدین از این مهدکودک و پخش فیلم کودک آزاری این موضوع را بلافاصله به رئیس سازمان بهزیستی کشور و معاون سیاسی امنیتی استانداری اردبیل ارجاع دادیم که یک روز بعد از این شکایت طبق اعلام کتبی سازمان بهزیستی کشور، پلمپ مهدکودک مصوب شد و پرونده جهت بررسی نهایی به تهران ارجاع داده شده است.

‎ریشه‌یابی تعطیلی ۱۴هزار واحد صنعتی

شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۱۲-IranSOS- وزیر صنعت، معدن و تجارت به تازگی از تعطیل شدن ۱۴ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط طی سال‌های گذشته خبر داد. آماری تکان‌دهنده که خود به خوبی گویای نفس‌های به شماره افتاده بخش تولید و صنعت کشور طی سال‌های اخیر است. اما سوالی که در این بین خودنمایی می‌کند این است که دلیل تعطیلی این تعداد عظیم واحد صنعتی چه بوده است؟

‎گزارش از بند پنج زنان زندان وکیل آباد مشهد

شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۷-۱۲-IranSOS- ‎  بند ۵ زنان زندان مرکزی وکیل آباد مشهد یک بند اختصاصی برای زندانیان عقیدتی است. این بند شامل یک اتاق به مساحت تقریبی ۳۰ متر مربع با احتساب سرویس بهداشتی و حمام است و صرفاً به زندانیان زن بهایی اختصاص یافته که تعداد آنها در حال حاضر ۶ نفر است. به گزارش هرانا، پنج نفر از زندانیان هر یک به پنج سال و یک نفر به چهار سال حبس محکوم شده اند و عنوان محکومیت همگی اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی (مواد ۴۹۹ و ۵۰۰ ق.م.ا ) از طریق بهائیت و فعالیت های اعتقادی است.

‎انتقال رضا شهابی به بیمارستان

شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۱۲-IranSOS- رضا شهابی فعال کارگری که از ۴۱ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده به بیمارستان هزار تخت‌خوابی امام خمینی منتقل شد. مسئولین تاکنون اجازه ملاقات به بستگان وی را نداده‌اند. به گزارش هرانا، صبح روز جاری رضا شهابی فعال کارگری زندانی در بند ۱۲ زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان هزار تخت‌خوابی امام خمینی منتقل شد و در آنجا بستری گردید.

‎تطمیع و تهدید کاظمینی بروجردی در زندان اوین

شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۷-۱۲-IranSOS- دوتن از مقامات دادگاه ویژه روحانیت در زندان اوین آیت الله کاظمینی بروجردی را مورد تطمیع و تهدید قراردادند. به گزارش هرانا، به دنبال آتش سوزی در بند ویژه روحانیت در روز سه شنبه ۱۰ تیر، صبح روز پنجشنبه دو نفر از مقامات دادگاه ویژه روحانیت، بنام‌های محمد موحدی و مرتضی بختیاری به سلول آقای کاظمینی بروجردی رفته و اقدام به تهدید این روحانی منتقد حکومت کردند.

‎انتقال لطیف حسنی به بند سیاسی زندان رجایی شهر

شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۱۲-IranSOS- لطیف حسنی زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج به سالن ۱۲ بند ۴ که به زندانیان سیاسی تعلق دارد منتقل شد. به گزارش هرانا، طی روز جاری لطیف حسنی که به تازگی به اعتصاب غذای طولانی مدت خود خاتمه داده از بند ۱ سالن ۲ زندان رجایی شهر کرج به سالن ۱۲ بند ۴ این زندان منتقل شد.

‎محاکمه مدیران مسئول دو روزنامه

شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۱۲-IranSOS- دادگاه رسیدگی به اتهامات مدیران مسوول روزنامه های «دنیای اقتصاد» و «تهران امروز»، فردا(یکشنبه) در دادگاه کیفری استان تهران برگزار می شود. به گزارش  ایرنا، دادگاه رسیدگی به اتهامات مدیران مسوول این دو روزنامه، در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات برگزار خواهد شد.

‎چهار نفر در شیراز در ملاعام شلاق خوردند

شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۱۲-IranSOS- فرمانده انتظامی استان فارس از اجرای حکم شلاق ۲ روزه خوار با جرم شرب خمر و ۲ سارق در ملاعام خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، احمدعلی گودرزی در این خصوص توضیح داد: دو سارق که با تشکیل باندی در شیراز اقدام به سرقت از مغازه و منازل می کردند با حکم دادگاه جزایی به سه سال زندان، دو سال تبعید و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بودند.

‎فعالیت دو موسسه «مد» در ایران متوقف شد

شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۱۲-IranSOS- دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس٬ فعالیت دو موسسه «خانه مد» و «ویولت» را به خاطر رونمایی از چهار مانتوی منقش به پرچم جمهوری اسلامی متوقف کرد. به گزارش دیگربان، در بیانیه این دبیرخانه آمده برگزاری این مراسم بدون «مجوز» بوده و اقدام این دو موسسه «توهین به ساحت ارزشمند این نماد ملی {پرچم جمهوری اسلامی} بوده است.»
‎این بیانیه هشدار داده که «کمترین اقدام غیر قانونی و دور از موازین اسلامی و قوانین جمهوری اسلامی {از سوی فعالان مد} با واکنش موثر و سریع این کارگروه رو به رو خواهد شد.»

با نظامی گری آمریکا در عراق مخالفیم

شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۱۲-IranSOS- دفتر بین المللی فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر که نشست خود را در روزهای ۲۹ـ۲۷ ژوئن ۲۰۱۴ در پاریس برگزار کرد، بیانیه زیر را که سازمان عضو آن در آمریکا، «مرکز حقوق اساسی مردم» (‪CCR‬)، در باره بحران عراق صادر کرده مورد تایید قرار داد. مرکز حقوق اساسی مردم در واکنش به بحران جاری در عراق و درخواست های اقدام نظامی آمریکا، بیانیه زیر را منتشر کرده است: