‎تجمع کارگران پروژه هتل نرگس وارد دومین روز شد

چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۹-IranSOS- تجمع اعتراضی روز گذشته کارگران شاغل در پروژه «هتل بین المللی ۵ ستاره نرگس رضوی ۲» وارد دومین روز خود شد. «محمدرمضا ولیان» مدیر روابط کار، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: پس از آنكه این كارگران امروز نیز در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق معوقه در مقابل محل ورودی این پروژه‎‏ًٌَُ، تجمع كردند، بازرسان این اداره برای پیگیری مطالبات آنها در محل تجمع حاضر شدند.

‎حمام قاجاری «زعفرانی» تخریب شد

چهار شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۹-IranSOS- حمام «زعفرانی» اصغر مدرسه به‌عنوان یکی از حمام‌های تاریخی که تا چندی پیش مورد استفاده مردم بود به‌دلیل فرسودگی و نبود سرمایه‌کافی مالک تخریب شد. به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، حمام زعفرانی یکی از آثار قدیمی و گمنام اصفهان بود که پیشینه تاریخی‌اش به اواخر دوره قاجار باز می‌گشت. این اثر زیبا و ماندگار که در محله جوباره و در انتهای کوچه “منار سفید” قرار داشت به‌دلیل فرسودگی و نبود سرمایه‌ کافی مالک تخریب شد. این درحالی است که مالک این حمام تاریخی سال‌ها در تلاش بود که حمام‌اش کاربری خود را حفظ کند به جرگه‌ بناهای معتادان نپیوندد.

‎محمدی‌ گیلانی و اعدام پسرانش

چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۹-IranSOS- درگذشت آیت‌الله محمد محمدی گیلانی بهانه‌ای است تا به یکی از داستان‌های مشهور منسوب به او اشاره شود؛ داستانی که پس از دریافت «نشان عدالت» از دست محمود احمدی‌نژاد قوت بیشتری گرفت؛ به خاطر جمله‌ای که اعطاکننده بر زبان آورد. البته چون اعطای این نشان در ششم تیرماه سال ۸۸ و در گرماگرم توفان پس از انتخابات صورت پذیرفت، چندان انعکاس رسانه‌ای نداشت و طبعا تحت‌الشعاع اخبار دیگر آن روزها قرار گرفت.

‎پایان اعتصاب غذای لطیف حسنی پس از ۵۲ روز

سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۸-IranSOS- لطیف حسنی زندانی سیاسی که هم‌اکنون در زندان رجایی شهر کرج بسر می‌برد پس از ۵۲ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد. به گزارش هرانا، لطیف حسنی روز یک شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه در اعتراض به نقض حقوق زندانیان سیاسی عدم رعایت اصل تفکیک جرایم در زندان‌ها و احقاق حقوق قانونی زندانیان سیاسی از جمله حق انتقال به شهر محل سکونت و استفاده از مرخصی و هم‌چنین اعتراض به آزار و اذیت خانواده‌های زندانیان سیاسی در زندان مرکزی تبریز دست به اعتصاب غذا زد.